Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:442, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa" 14.05.2020 13:37

Jāņa Rozes apgādā klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa". Šis ir stāsts par jūru. Par noslēpumainām radībām un mežonīgiem jūras laupītājiem. Par admirāļa Melno namu, kurā, kā ļaudis runā, dzīvojot briesmonis. Par pelēku bāku uz mazas saliņas jūrā un par Lampiņu – klibā bākas uzrauga meitu, kas katru vakaru kāpj augšā bākas tornī, lai iedegtu gaismu. Par kādu vētrainu nakti, kad ir izbeigušies sērkociņi un viss noiet greizi. Taču galvenokārt par drosmi un pašaizliedzību, par milzīgu iekšējo spēku un spēju izdarīt vairāk, nekā no sevis jebkad esi gaidījis.

Jaunums! Bērnu dzejas krājums "Es picas brālēnu cepu" 27.02.2019 09:08

Dzejas krājums atklāj visai pašpārliecināta Rīgas puikas Alberta un viņa ģimenes dzīvi, kuru lasītājs var vērot caur zēna īpašo skatījumu un secinājumiem. Tas, cik trāpīgi ir bērnu vērojumi, autore pamanījusi gan sarunās ar Albertu, kurš patiesībā ir daudz kautrāks nekā atklāj dzejoļi, gan Niku, kurš ir zinātkārs prātvēders (no viņa mutes: es šodien redzēju ko satraucošu – skudras apēda kāpuru; viņš arī taupās un neēd vecvecāku paredzēto “īsto ēdienu”, lai paliktu vieta saldējumam), gan ar dvīņiem Bruno un Edgaru, kuri šoruden aizgājuši uz skolu.

Lieliska dāvana zem Ziemassvētku eglītes 12.12.2018 11:57

Katru gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, atkal no jauna kļūst populārs viss, kas saistās ar šo svētku gaidīšanu. Mēs izrotājam māju un dedzinām sveces Adventes vainagā, sākam uzmeklēt piparkūku mīklas receptes, bet bērni arvien aktīvāk sāk interesēties par Ziemassvētku dāvanām.

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā norvēģu autora Hokona Ēvreosa grāmatu bērniem “Melne” 28.11.2018 10:54

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā norvēģu autora Hokona Ēvreosa (Håkon Øvreås) grāmatu bērniem “Melne” ar Eivinna Tūrsētera (Øyvind Torseter) ilustrācijām.

Sāk izdot pasaulslavenu bērnu grāmatu sēriju 16.10.2018 15:01

Daudzi rakstnieki atzīst, ka tieši bērnu auditorijai rakstīt ir īpaši grūti, jo bērns vienmēr būs godīgs un nesaudzīgs kritiķis, kurš no laba prāta nelasīs sev netīkamu grāmatu, lai vai cik sirsnīgi to ieteiktu pieaugušie. Taču šāds liktenis nedraud britu rakstnieka sera Terija Pračeta (Terry Pratchett) darbiem. Autors, kura sarakstīto grāmatu skaits mērāms vairākos desmitos, bet pārdoto eksemplāru skaits – miljonos, droši vien sava bagātā mūža (1948-2015) laikā zinājis kādu īpašu noslēpumu, kā rakstīt tā, lai viņa darbus ar aizrautību varētu lasīt visas paaudzes, turklāt rakstīt ne tikai gudri, bet arī nepārspējami komiski. Pračeta unikālo talantu augstu novērtējuši ne tikai lasītāju miljardi, bet arī Anglijas karaliene Elizabete II, kura par Terija Pračeta literāro veikumu 2009. gadā iecēla rakstnieku bruņinieku kārtā.

Izdota asprātīga grāmata bērniem par gāzēm vēderā "TO dara visi" 04.10.2018 14:13

Gāzes ir katrā no mums! Kat-rā! Te nepavisam nav jākaunas. Māksliniece Alla Belova ir izveidojusi un uzzīmējusi asprātīgu un ļoti izzinošu grāmatu par to, kas ar gāzēm notiek katra cilvēka iekšienē. Kā Homērs un Šekspīrs rakstījuši par “PUK!” un kas ir meteoristi. Kā zvēri, zivis un kukaiņi ar gāzu palīdzību savstarpēji sazinās, un daudz ko citu atklāj ar lielisku humora izjūtu apveltītā autore.

Sestās klases dēku stāsts 07.08.2018 14:15

Autori, kas savus darbus rada pusaudžu auditorijai, vienmēr atrodas sava veida riska zonā, jo padsmitgadnieki, iespējams, ir pati prasīgākā auditorija no visām. Vienmēr pastāv iespēja, ka rakstnieks, pat runādams par šim vecumposmam aktuālajām tēmām, nebūs spējis “uzķert” vajadzīgo intonāciju, nepārzinās jaunāko tīņu sarunvalodu, nebūs varējis izsekot tūkstoš sīkumiem, kas vienudien kļūst svarīgi, bet jau nākamajā atkal zaudē nozīmi, “iziet no modes”...

Grāmata aizrautīgam vasaras brīvlaikam 26.07.2018 10:38

Skolēnu brīvlaiks, aiz loga – saulaina, tveicīga vasara. Šķiet, ka grāmatu lasīšana kura katra pusaudža prioritāšu sarakstā šobrīd noslīdējusi uz vienu no zemākajām vietām. Tomēr tā spriest būtu pāragri – par pretējo liecina gan bērnu un jauniešu ļoti aktīvā dalība Apgāda Zvaigzne ABC izsludinātajā Vasaras Lasīšanas stafetē, gan fakts, ka jau tiek saņemtas atsauksmes par pavisam svaigiem latviešu autoru darbiem, kuri paredzēti tieši pusaudžiem un tieši brīvdienu lasīšanai.

Jaunos lasītājus gaida neprātīgs piedzīvojums kosmosā! 03.07.2018 15:27

Nezināmais cilvēkus vilina jau kopš senseniem laikiem. Vispirms viņi veica pavisam nelielus attālumus pa sauszemi, tad devās jau tālāk un šķērsoja upes, kalnus, jūras un okeānus. Taču mūsdienās skatiens sniedzas vēl tālāk – plašajā Visumā. Saules sistēmā dzīvība ir tikai uz mūsu planētas, taču NASA zinātnieki ir atklājuši zvaigznes Kepler sistēmu, uz kuras planētām ir dzīvībai piemēroti apstākļi. Lai tās sasniegtu, būtu jāveic 1200 gaismas gadu liels attālums.

Latviski pieejams jauns stāsts no Somijā populāras bērnu grāmatu sērijas par māšelēm Salmenīti un Čībiņu 12.06.2018 12:47

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā somu rakstnieču – māsu Sinikas un Tīnas Nopolu stāstu grāmatu bērniem „Salmenīte, Čībiņa un Plikpauris Pēcis”. To no somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga, ilustrējusi Salla Savolainena.

Izdots otrs Aivara Kļavja vēsturiskais romāns jauniešiem 12.06.2018 11:43

Rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis (1953), kura trāpīgā, asredzīgā proza lasītāju atsaucību gūst jau vairākus gadu desmitus, pirms nepilna pusgada pārsteidza ar debiju gluži jaunā ampluā – ar romānu “Melnais akmens” aizsākot vēsturisku romānu triloģiju jauniešiem, kurai dots nosaukums “Ceļš uz nezināmo zemi”. Triloģijas pirmā daļa “Melnais akmens” nāca klajā šī gada februārī un guva plašu ievērību – to augstu novērtēja gan tiešā mērķauditorija, jaunieši, gan vecāki, skolotāji un visu vecumu vēstures interesenti. Grāmata kopš iznākšanas turējās pirktāko grāmatu saraksta augšgalā un kļuva par visvairāk pirkto grāmatu jauniešiem.

Apgāds “Mansards” izdod “Lielo ūdeņu grāmatu” 07.06.2018 15:36

Pēc “Lielās sīkbūtņu grāmatas” panākumiem pasaulē un Latvijā sērijas turpinājumā iznākusi “Lielā ūdeņu grāmata”. Līdzās faktiem, kas jāzina jaunajam pētniekam, Juvala Zommera ilustrācijas atdzīvina dzīles ar slīdīgiem, spīdīgiem, spēcīgiem un pārsteidzošiem ūdeņu iemītniekiem no visas plašās pasaules. Grāmatas ūdeņu eksperte Barbara Teilore, no angļu valodas tulkojusi Laura Romanovska.

Izdota grāmata bērniem "Pasaules atlants" 04.06.2018 19:33

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā čehu autora Tomaša Tuma (Tomáš Tůma) grāmatu “Pasaules atlants“ bērniem. Autora ilustrācijas, no angļu valodas tulkojusi Evita Kāle.

Izdots “Dzīvnieku atlants“ bērniem 04.06.2018 19:30

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā čehu autora Tomaša Tuma (Tomáš Tůma) “Dzīvnieku atlantu“ bērniem. Autora ilustrācijas, no angļu valodas tulkojusi Evita Kāle.

100 mākslinieki Latvijai un visiem mums 14.05.2018 20:47

Tikko Apgādā Zvaigzne ABC iznācis Latvijas simtgadei veltīts unikāls izdevums – grāmata, kurā apkopotās 100 latviešu tautas pasakas ilustrējuši 100 dažādu tautību Latvijas mākslinieki. Pasaku krājumā “Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki” esam devuši iespēju sevi parādīt gan pieredzējušajiem, gan jaunajiem, gan topošajiem māksliniekiem, un katrs grāmatas atvērums ir kā ceļojums pasakas pasaulē, kādu to redzējis mākslinieks.

Stopiņu novadā atzīmēs Pētera Brūvera dzimšanas dienu 24.04.2018 21:37

25.aprīlī dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera dzimtajās mājās “Kalēji” atzīmēs dzejnieka dzimšanas dienu.

Pasākums sāksies ar bibliotekāru talku 2018 no plkst.10.00 - 14.00, kuras laikā sakārtos dzejas dienu norises vietu. Paredzēta gan lapu grābšana un zaru savākšana, gan dārza veidošana un zaļumošana, kā arī zupas vārīšana.

Jauna grāmata bērniem! Ķēstutis Kasparavičs - "Zemeņu diena" 22.02.2018 14:27

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā lietuviešu autora un ilustratora Ķēstuta Kasparaviča jaunāko grāmatu bērniem - “Zemeņu diena”. Noslēpumaini stāsti, 96.lpp (autora ilustrācijas, no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere).

Izcils piedzīvojumu romāns jauniešiem par senbaltu vēsturi (+VIDEO) 22.02.2018 14:17

Par vēsturi var rakstīt dažādi – var sīki ievērot zinātnisko precizitāti un stāstīt tikai par to, kas ticis neapgāžami pierādīts, bet var arī ļaut iztēlei vaļu un reālā pagātnes laikposmā iedzīvināt nekad neeksistējušus varoņus un pat notikumus. Visgrūtāk laikam ir ievērot “zelta vidusceļu” starp šīm divām galējībām un saistoši izstāstīt par laiku, ko nav pieredzējis nedz autors, nedz lasītājs, vienlaikus saglabājot stāsta ticamību, taču neliekot šķēršļus arī iztēles lidojumam. Latviešu rakstnieki pēdējā laikā lasītāju lutina ar vēsturiskiem romāniem, ielūkojoties nesenajā mūsu valsts pagātnē, taču jau labu laiku neviens autors nav ķēries pie senu un vissenāko laiku portretējuma.

Izdevniecība “Pētergailis” izdevusi čehu autora Miloša Kratohvīla trešo grāmatu bērniem “Burvestībnieki” 22.02.2018 14:13

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā čehu autora Miloša Kratohvīla (Miloš Kratochvíl) trešo grāmatu bērniem “Burvestībnieki” ar Milana Starija (Milan Starý) ilustrācijām.

“Burvestībnieki”- stāsts par divu nešķiramu draugu Mihala un Filipa piedzīvojumiem, kurus puiši bija iecerējuši kā labāk, taču sanāca kā vienmēr, nezaudējot labestību, vēlmi palīdzēt un līdzjušanu.

Radīta krāsojamā grāmata „Izkrāso Latviju” 21.12.2017 13:16

Grāmatā atainotie temati saturiski atklāj seno vērtību un mūsdienu mijiedarbību - dzīvnieki, dabas norises, un cilvēks. Zīmējumus papildina latviešu tautasdziesmas. Ziemas garie vakari ir laiks, lai apstātos un iedziļinātos sevī, saprastu savas lielākās vērtības, atmestu visu lieko un nākamo gadu sāktu ar jaunu vērienu. Krāsošanas prakse var palīdzēt atslābināties, koncentrēties vienai lietai un iegrimt procesā. Par grāmatas vizuālo pusi gādājušas mākslinieces Kristīne Zemīte, Marta Grantiņa un Sanda Undzēna.

Grāmata bērniem: "Okeāns un tuksnesis" 19.12.2017 21:59

Grāmata “Okeāns un tuksnesis” aizvedīs lasītājus uz Čīli, ar kuras neparasto dabu un ģeogrāfiju iepazīstinās stāsta galvenie varoņi – smaidīgā lama Atakama un pingvīnēns Humbolts Humbolts.

“Tu kļūsti pieaudzis”– izdzīvošanas ceļvedis, lai pārciestu pusaudža gadus 19.12.2017 21:43

Lai pusaudzis sadzirdētu vecāku sacīto, bieži vien parasta saruna nederēs. Īpaši jau tad, ja sarunas tēma skar jautājumus, kas pašiem vecākiem šķiet kutelīgi – ir grūti notrāpīt īsto toņkārtu, lai labi domātus padomus bērns neuztvertu kā nelūgtu morāles lasīšanu vai apnicīgas pamācības...

Izdota Andras Manfeldes bērnu grāmata "Kurš no mums lidos?" 19.12.2017 11:47

Karostas nomalē pie jūras dzīvo trīs bērni - Fēliksa, Dodō un Ķī. Kādā pavasara rītā uzrodas tik bieza migla, ka pat pirkstu gali nav ieraugāmi.

Grāmata “Vaboļu karaliene” - aizraujošs, baiss un fantastisks stāsta turpinājums starptautiskajam bestselleram “Vaboļpuika” 07.12.2017 19:51

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā britu rakstnieces Mejas Gabrielas Leonardas stāstu pusaudžiem “Vaboļu karaliene”, Karla Džeimsa Mauntforda ilustrācijas.

Ķeltu mīti atdzīvojas jaunā latviešu fantāzijas romānā 07.12.2017 19:08

Nav daudz autoru, kuri, vēl nesasnieguši trīsdesmit gadu vecumu, varētu lepoties ar jau teju desmit izdotām grāmatām, taču latviešu autore Laura Dreiže literatūrā ienāca strauji, agri un ļoti veiksmīgi. Jau pirmais Lauras romāns “Pūķa dziesma” – tapis, kad autorei vēl bija tikai 17 gadu –, ieguva atzinību Apgāda Zvaigzne ABC organizētajā bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursā “Zvaigznes grāmata” un iekaroja lasītāju atzinību kā pirmais latviešu oriģināldarbs, kas tapis ārvalstīs tik populārajā, bet Latvijā tobrīd vēl minimāli pārstāvētajā fantāzijas žanrā.

Izdevniecība “Pētergailis” izdod grāmatu bērniem “Kā vecmamma vislaik samazinājās” 06.12.2017 17:55

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā flāmu rakstnieka Mihaela de Koka grāmatu bērniem “Kā vecmamma vislaik samazinājās”. No nīderlandiešu valodas tulkojusi Inese Paklone.

Mūžīgās “Tēvu un dēlu” problēmas šķetinājums čehu autora Emīla Hakla romānā “par Vecākiem un Bērniem” 05.12.2017 20:16

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā čehu rakstnieka Emīla Hakla romānu “Par Vecākiem un Bērniem”. No čehu valodas tulkojusi Halina Lapiņa.

Apgādā “Jumava” iznākusi bērnu grāmata “Lapsiks dodas meklēt laimi” 21.11.2017 18:45

Apgāds “Jumava” izdevis Elizabetes Miezes grāmatu “Lapsiks dodas meklēt laimi”, māksliniece Kamilla Ņikitjuka, no krievu valodas tulkojusi Irīda Miska.

Radīts unikāls latviešu bērnu literatūras autoru un ilustratoru katalogs 16.11.2017 17:34

Platforma ”Latvian Literature” laidusi klajā lielformāta daiļliteratūras grāmatu bērniem “The Horse” (“Zirgs”), kuras veidošanā piedalījušies 20 dažādu paaudžu latviešu rakstnieki un ilustratori. Izdevums ir veidots kā Latvijas ilustratoru un bērnu literatūras autoru prezentācijas materiāls starptautiskajai profesionāļu auditorijai, un tiks piedāvāts iegādei arī vietējās grāmatnīcās.

Iznācis jauns, aizraujošs Māra Runguļa garstāsts pusaudžiem ar eko detektīva elementiem - “Sikspārnis” 30.08.2017 21:58

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā Māra Runguļa garstāstu pusaudžiem -“Sikspārnis”,māksliniece Elīna Brasliņa,109.lpp.

Ar garstāsta -“Sikspārnis” fragmentiem M.Rungulis savus lasītājus ir kārdinājis jau Jāņa Baltvilka bērnu literatūras lasījumos, šobrīd ar lielu prieku un lepnumu nododam lasītāju vērtējumam gatavo grāmatu.

Jauna grāmata bērniem no Čehijas - Punktinieki 28.08.2017 16:25

“Punktinieki”- stāsts par divu nešķiramu draugu Mihala un Filipa piedzīvojumiem, kurus puiši bija iecerējuši kā labāk, taču sanāca kā vienmēr, nezaudējot labestību, vēlmi palīdzēt un līdzjušanu.

Apgādā “Jumava” iznākusi “Mazliet balta piķa melnā grāmata” 18.08.2017 17:32

Apgāds “Jumava” laidis klajā grāmatu mazajiem lasītājiem ar uzdevumiem “Mazliet balta piķa melnā grāmata”. Grāmata paredzēta jaunāko klašu skolēniem, ko var lasīt kopā ar vecākiem. Grāmatā ir ne vien vēstījums par melnās aitiņas un baltā vilka amizantajām attiecībām, bet arī atjautības uzdevumu un jautājumu burtnīca. Grāmatu sarakstījis ukraiņu izcelsmes autors Dmitrijs Kuzmenko.

Apgādā “Jumava” iznākusi jaunākā Māras Jakubovskas grāmata “Meža detektīvs” 18.08.2017 17:29

Apgādā “Jumava” iznākusi jaunākā Māras Jakubovskas grāmata “Meža detektīvs”. Romānu un bērnu grāmatu autore Māra Jakubovska sadarbojusies ar apgādu “Jumava” vairāku gadu garumā. Iepriekš apgādā iznākušas tādas šīs autores grāmatas kā “Rufis atrod mājas”, “Rufis dodas dzīvē”.

Apgādā “Jumava” iznākusi otrā Katjas Matjuškinas un Katjas Okovitajas grāmata “Jautrais zvēru detektīvs” 18.08.2017 17:23

Apgāds Jumava laidis klajā jau otro Katjas Matjuškinas un Katjas Okovitajas grāmatu “Jautrais zvēru detektīvs”.

Grāmata pusaudžiem “Vaboļpuika”- stāsts par eksotisku vaboļu slepeno dzīvi Londonā, intrigām un patiesu draudzību 04.08.2017 18:13

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā britu rakstnieces Mejas Gabriela (pseidonīms M.G. Leonard) stāstu pusaudžiem “Vaboļpuika”, 355.lpp. No angļu valodas tulkojusi Renāte Kārkliņa. Ieva Kolmane.

Iznākusi otrā grāmata bērniem par lācīti Rūdi – „Kā lācītis Rūdis dārza svētkus rīkoja” 01.08.2017 17:54

Klajā nākusi autores Gundegas O. Vainovskas otrā grāmatiņa bērniem par lācīti Rūdi un viņa piedzīvojumiem – „Kā lācītis Rūdis dārza svētkus rīkoja”.

Piedāvājumā jaunums – grāmata bērniem “Kas meklē, tas atrod!” 01.08.2017 17:43

Vasarai piestāv krāsainas grāmatas! "Annele" laidusi klajā bilžu grāmatu, kuru ilustrējusi māksliniece Signe Ērmane, teksta autore Maija Laukmane. Šoreiz tā ir grāmata, kas aicina gan lasīt un sekot līdz runčuka Prātvēdera vērojumiem, gan arī būt pašam vērīgam un uzmanīgam, un atrast un saskaitīt dažādus priekšmetus un dzīvniekus dažādās situācijās, piem., piknikā, rotaļu laukumā, ziemā.

Grāmatu sērija bērniem – aizraujoši, krāšņi un saprotami par TUMSU, PAZEMI un SNIEGU 20.07.2017 12:26

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā divu čehu autoru: Helenas Haraštovas un Štepānkas Sekaņinovas grāmatu sēriju bērniem – LIELĀ PAZEMES GRĀMATA, LIELĀ SNIEGA GRĀMATA un LIELĀ TUMSAS GRĀMATA.

Nākamā lapa