Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Klajā nāks Valda Atāla dzejas krājums UZ DOMU STĀVĀS KRAUJAS

Redakcija
Redakcija

Grāmata UZ DOMU STĀVĀS KRAUJAS ir Valda Atāla dažādu laiku dzejas un atziņu izlase. Atāla dzeja pirmo un svarīgo misiju arvien pildījusi viņa radītajās dziesmās, ko inspirējis saturs, teksts. Saplīst lustra, atnāk vakars, ceļa galā bite dzied… vai es saucu: sveika, māsa Rūsa, tu esi sabiedrotā man, vai jebkurš no citiem viņa dziesmu tekstiem pirmkārt ir dzejas darbs, kas nes savu vēstījumu pārdomātā, precīzā simbolu un tēlu valodā. Sastādītajā krājumā atlasīti vairāk nekā simt dzejoļu un kā atsevišķa nodaļa sagatavotas arī dzejnieka īsās, asprātīgās atziņas, kas Atāla gadījumā tikpat lielā mērā piederīgas dzejai kā īpaša īsā forma.

Dzejniekam, mūziķim un gleznotājam VALDIM ATĀLAM pirms autobiogrāfiskā prozas darba ELLES DEBESIS (2018) klajā laistas vairākas dzejas kopas dažādos kopkrājumos, kā arī bilingvāla (latviešu/angļu) domu un lirikas izlase (1998) ar gleznu reprodukcijām viņa talanta cienītājiem pasaulē. Tieši pateicoties Atālam, literatūras apritē savulaik nonācis arī Egīla Bāra dzejas devums – Atāla savāktā un sakārtotā krājumā “Nulles vienkāršošana”.

Grāmatas UZ DOMU STĀVĀS KRAUJAS māksliniece Katrīna Vasiļevska. 24. novembrī plkst. 16:00 LNNM Mākslas muzejā "Rīgas birža", Doma laukumā 6, ar autora koncertu grāmata tiks svinīgi atklāta.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Grāmatas tapšanu atbalstījusi Cēsu novada pašvaldība

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk