Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0


Pieejams izdevums “Rīga - manas mājas. Rokasgrāmata atgriežoties uz dzīvi Rīgā”

Redakcija
Redakcija

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments laidis klajā izdevumu “Rīga - manas mājas. Rokasgrāmata atgriežoties uz dzīvi Rīgā”, kurā apkopota informācija, kas sniegs atbalstu remigrantiem, atgriežoties uz dzīvi Rīgas pilsētā. Izdevuma digitālā versija četrās valodās pieejama tīmekļa vietnē integracija.riga.lv

Rokasgrāmata sniedz informāciju gan par sagatavošanās soļiem pirms pārcelšanās, gan par to, kas darāms jau esot Rīgā. Materiālā ir apkopoti pašvaldības un valsts sniegtie pakalpojumi, dažādu iestāžu un organizāciju kontakti, kā arī atbalsta mehānismi, lai palīdzētu remigrantu ģimenēm atgriezties Latvijā un sekmīgi uzsākt dzīvi Rīgā.

Izstrādājot rokasgrāmatas saturu, tika veikta aptauja un organizētas diskusija ar nevalstiskajām organizācijām, diasporas pārstāvjiem par izdevumā nepieciešamo iekļaujamo informāciju. Tika apzinātas dažādas jomas, akcentējot būtiskāko informāciju, kas noderētu remigrantiem, sākot domāt par atgriešanos Latvijā.

Rokasgrāmata ir pieejama gan digitālā formātā, gan arī drukātā versijā, latviešu, krievu, angļu un vācu valodās. Drukas versiju varēs saņemt Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā, Rīgas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centros, kā arī pie Rīgas plānošanas reģiona remigrācijas koordinatora.

Rokasgrāmatu izstrādāja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments projekta “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros, ar mērķi apkopot un aktualizēt informāciju, kas sniegtu atbalstu remigrantiem, atgriežoties uz dzīvi Rīgas pilsētā. Projekts ieviests ar Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas un Rīgas plānošanas reģiona piešķirto finansējumu.