Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0


DIVI. PUSNAKTS SARUNAS

Redakcija
Redakcija

DIVI. PUSNAKTS SARUNAS
Foto: www.zvaigzne.lv arhīvs

Radošā apvienība Pūces Māja piedāvā Romantisko Detektīvu vakarus kopā ar rakstnieci Daci Judinu un Arturu Nīmani literāri muzikālā programmā DIVI. PUSNAKTS SARUNAS, kas notiks 18. septembrī plkst. 17.00 Kuldīgas Mākslas namā un 25. septembrī plkst. 16.00 Viesītes Kultūras pilī.

Grāmatas redaktore Gundega Sēja par krājumu Divi. Pusnakts sarunas:
Kriminālromānu cienītājiem rakstnieces un publicistes Daces Judinas vārds vairs nav svešs. Apgāds Zvaigzne ABC izdevis jau sešus viņas detektīvromānus. Nu mūsu prozaiķe piedāvā lasītājam iepazīt gluži citu savas radošās personības šķautni – liriku. Pārdomas par laiku un telpu, par vientulību un divatni, par piederēšanu un neatkarību. Dzejniece izvēlējusies īpašu formu – dialogu – un pie jaunām atklāsmēm nonāk, sarunājoties ar mīļoto cilvēku. Dzejnieces sarunu partneris ir Arturs – mūziķis, webdizainers, sapņotājs.

Naksnīgajām sarunām grāmatā "Divi. Pusnakts sarunas" īsto noskaņu palīdzēs radīt krājumam pievienotais kompaktdisks ar divdesmit Artura Nīmaņa instrumentāli meditatīviem skaņdarbiem.

"Lai Jums, tāpat kā mums, izdodas apjaust katra dzīves mirkļa – priecīgā, bēdīgā, vientulīgā, sāpīgā, līksmā, smeldzīgā, izmisīgā, lidojošā – vienreizīgo skaistumu un savdabību!" grāmatas priekšvārdā novēl Dace un Arturs.


Dace Judina: “Tas ir noticis - 1. jūlija virtuālais signāleksemplārs ir pārtapis glītā grāmatu kaudzītē uz mūsu galda, un šonedēļ jau grāmata atrodama visās grāmatnīcās. Krājumā lasāmi manas dzejdomas (skarbas, smeldzīgas, rūgtas, gaišas, liriskas, domīgas - kā pati dzīve), kas ilgi jo ilgi krājušās kladītēs, mapēs un atvilktnēs, jo vairāk bija kā saruna ar sevi, mazāk – ar pasauli. Tomēr cilvēks domā, bet kāds cits dara... laikam jau pie visa vainīgi Romantiskie Detektīvu vakari, kuros pēdējo piecu gadu laikā apbraukātas vairāk nekā 60 vietas Latvijā. Aktieris Andris Bulis, izbraukumos iejuzdamies Detektīva tēlā, palaikam lasīja ne tikai manu romānu fragmentus, bet arī savus dzejoļus, ko papildināja Toma Juhņeviča speciāli komponēta mūzika. Tāpēc, kad Likteņvecis pilnīgi nejauši (hmm, kā zināms – dzīvē nekas nenotiek nejauši) saveda mūs kopā ar elektroniskās mūzikas komponistu, mūziķi Arturu Nīmani, kurš turklāt raksta arī dzejdomas, dziesmu tekstus un esejas, pilnīgi likumsakarīgi radās ideja – nu, pamēģināsim. Jo vairāk tāpēc, ka mums ir ļoti līdzīgs, lai neteiktu – vienāds, skatījums uz lietām, pasauli, cilvēkiem un vērtībām. Tā tapa dubultkrājums – kā meditatīva saruna par cilvēkam visbūtiskāko.”

Arturs Nīmanis šobrīd laikam vairāk priecājas par savu CD: "Pusi dzīves sapņoju, un tagad tas ir piepildījies!" Divdesmit instrumentāli skaņdarbi meditācijai, pārdomām un dvēselei - smalki, dziļi, slāņaini, izjūtām un pārdomām bagāti. Grāmatā ir arī viņa dzejdomas - tikpat niansētas kā mūzika.
Arturs ir arī grāmatas un CD dizaina un mākslinieciskā ietērpa autors.

Par autoriem:

Dace Judina
Rīdziniece ar saknēm Zemgalē.
Žurnāliste, redaktore, režisore, rakstniece. Kopš deviņdesmito gadu sākuma saistīta ar presi un medijiem, šobrīd darbojas sabiedrisko attiecību un pasākumu organizēšanas jomā.
Intereses - teātris, mūzika, auto, kriminālistika, datori, dzimtas radu rakstu pētījumi, ainavu arhitektūra, interjera dizains.
Apgādā Zvaigzne ABC iznākuši šādi darbi: psiholoģiskais detektīvs Tik vienkārši (2010); savukārt sērijā Izmeklē Anna Elizabete - ironiskie mūsdienu detektīvi Tase melnas kafijas (2011), Dīvainais Līgovakars (2012), Ziemas blūzs (2013), Mēnesis pie jūras (2014) un Siers otrajai pelītei (2015).

Arturs Nīmanis
Kurzemnieks, tīrasiņu liepājnieks ar jūras vēju matos, sapņiem sirdī un mūziku pirkstgalos.
Programmētājs, webdizaineris, blogeris, dzejnieks, sapņotājs, komponists un aranžētājs. Viņa lauciņš – elektroniskā mūzika. Meditatīvā, filozofiskā, meklējošā.
Intereses – vēsture un politika, pasaules tautu kultūrvēsture, baltu senatne, folklora, daba, cilvēka iekšējā pasaule, māksla, vārdu spēles.

(Foto: Dzintars Tilaks)

Videoieskats grāmatas atvēršanas svētkos. Video no Epadomi TV arhīva