Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:20, Did:0, useCase: 3


Bauskas pilī viesosies Livonijas ordeņa ārsts

Redakcija
Redakcija

25. oktobrī plkst. 14:00 Bauskas pilī viesosies Livonijas ordeņa ārsts - brālis Emanuēls ar visu medicīnisko aprīkojumu. Apmeklētāji varēs uzzināt slimību ārstēšanas metodes un kādi bija izplatītākie nāves cēloņi laika periodā no 13. līdz 16.gadsimtam.

Senā dzīvesveida skolas pasākumu „Slimības un to ārstēšanas paņēmieni 13. – 16. gadsimtā” vadīs un viduslaiku ārsta ādā iejutīsies Oskars Okonovs - vēsturnieks pēc profesijas un aicinājuma.
Veselība vienmēr bijusi vērtīga, cilvēki centušies iemācīties to uzlabot, kā arī ārstēt dažādas kaites. Viduslaikos ārsts bija pielīdzināts amatniekam, salīdzinājumā ar mūsdienām priekšstati par slimnieku aprūpi bija aprobežoti, tomēr jau senatnē ārsti īstenoja ārstniecības paņēmienus, kas tiek praktizēti arī mūsdienās –šķiroja slimniekus atkarībā no kaites un noteica veselības stāvokli izmantojot urīna analīzes.

Viduslaiku un renesanses periodā pieredzes ceļā iegūtās zināšanas pakāpeniski pilnveidojušās, bija uzkrātas zināšanas par dzīvnieku un augu valsts preparātu iedarbību uz cilvēku veselību. Taču reliģija un sabiedrības aizspriedumi traucēja iegūt pilnīgu priekšstatu par cilvēka ķermeņa uzbūvi un kavēja medicīnas attīstību. Austrumu valstīs medicīna bija daudz attīstītāka nekā Eiropā.

Pilnīgāku priekšstatu par medicīnu viduslaikos varēs gūt apmeklējot medicīnas tēmai veltīto pasākumu. Oskars Okonovs norāda, ka „Viduslaikos prevelēja empīriski uzkrātas zināšanas un uz tām balstīta praktiskā darbība, kuras mērķis ir saglabāt veselību, pagarināt mūžu, ārstēt slimības, izstrādāt higiēnas un profilakses pasākumus. Viduslaiku medicīnai raksturīgas bija gan mutvārdu tradīcijas un izplatība, gan zināšanu nodošana rakstiskā formā”.

Senās dzīvesveida skolas pasākumi Bauskas pils muzejā notiek kopš 2010. gada, tās ietvaros apmeklētājiem ir iespēja apgūt dažādas seno amatu prasmes un gūt priekšstatu par Bauskas pils periodam atbilstoša laika cilvēku dzīvesveidu, sadzīves kultūru, zinātni un atklājumiem.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē un rezervēt pa tālruni 63923793, 63922280 vai e- pastu bauska.pils@e-apollo.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 minūtes pirms pasākuma.
Biļetes cena 2,- Eur.

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: Bauskas pils | index

Bauskas pils ir unikāls Latvijas arhitektūras piemineklis, kas raksturo 15. – 17.gs. militāro un reprezentācijas būvju arhitektūru Latvijas teritorijā. Tās vecākā daļa ir vienīgais ugunsšaujamo ieroču lietošanai celtais Livonijas ordeņa cietoksnis, bet jaunākā daļa – nocietinātas rezidences tipa pils. Vienīgais arhitektūras piemineklis Latvijā, kas ilustrē renesanses un manierisma laika piļu arhitektūras un dekoratīvās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē (1562-1795), kā arī vienīgā daļēji saglabājusies pirmo Kurzemes – Zemgales hercogu Ketleru rezidence. Ap pili saglabājušies Ziemeļu kara laikā Zviedrijas karaļa Kārļa XII uzraudzībā izbūvētie franču sistēmas zemes nocietinājumi. Pils kompleksu ieskauj gleznaina ainava ar trim upēm.