Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Seriāla "Jaunais pāvests" aizkulišu drāma

Redakcija
Redakcija

Seriāls "Jaunais pāvests" savu pirmizrādi piedzīvoja Venēcijas Filmu festivālā 2016. gadā, iegūstot pozitīvu kritiķu vērtējumu jau pirms nonākšanas TV ekrānos, kā rezultātā tika ieplānota otrās sezonas filmēšana. Tomēr "Jaunā pavēsta" (2020) autoriem tika liegta iebraukšana un filmēšana Vatikānā, bet seriāla režisors Paolo Sorentīno pārvērta šo izaicinājumu par iespēju – filmēšanas komandai dodoties ceļojumā pa Itāliju. Jaunās seriāla sezonas filmēšana notika 50 ekskluzīvās vietās, kas atdarināja Vatikānu.

Paolo Sorentīno unikālā spēja parādīt detaļas
Skatoties seriāla otro sezonu var rasties sajūta, ka autoriem izdevās pārliecināt Vatikānu atļaut filmēšanu pilsētvalsts teritorijā. Īstenībā viss ir nedaudz citādāk – Vatikāna pārstāvji aizcirta durvis filmēšanas komandas deguna priekšā. Tas nozīmē to, ka neviens no seriāla otrajā sezonā redzamajiem kadriem nav filmēts Vatikānā.

Paolo Sorentīno, kas ir pazīstams kā viens no Itālijas labākajiem režisoriem ar maniakālu uzmanību pret sīkākajām detaļām, uztvēra šo faktu nevis kā šķērsli, bet gan kā lielisku iespēju. Kopā ar uzticamo operatoru Luku Bigaci (Luca Bigazzi) viņi sniedz skatītājiem elpu aizraujošus kadrus, katru no kuriem var publicēt uz pasaulē populārāko žurnālu vākiem.

Seriāla "Jaunais pāvests" otrajai sezonai ir raksturīgas spilgtas krāsas, elpu aizraujoši skati, precīzi atstrādātas detaļas un dziļi pārdomāta kompozīcija, pēc dažu kritiķu domām pārspējot pirmo sezonu. Arī jaunākās paaudzes video satura platformas Go3 lietotājiem būs iespēja izbaudīt šī iespaidīgā seriāla pasaules pirmizrādi.

Mākslinieciskā direktore: “Jaunais pāvests ir grūtākais projekts manā karjerā!”
Seriāla mākslinieciskā direktore, Ludovika Ferrario (Ludovica Ferrario), kas iepriekš piedalījās Sorentīno filmu "Dižais skaistums" (2013) un "Jaunība" (2015) veidošanā, uzskata, ka "Jaunais pāvests" ir viens no izsmalcinātākajiem projektiem viņas karjerā. Sagatavošanās filmēšanai, filmēšanas vietu meklēšana, detaļu un kostīmu izstrāde ilga vairāk par gadu!

Ferrario atklāja, ka grūtākais uzdevums bija ar maksimālu precizitāti atveidot filmēšanai aizliegtos un ne vienmēr tūristiem un filmu veidotājiem pieejamos objektus. Viņa pastāstīja, ka 10 sērijās skatītāji redzēs 50 dažādas ēkas un vietas, kas filmā atveido Vatikāna lomu, bet faktiski atrodas Romā, Venēcijā vai pat Itālijas centrālajā daļā.

Seriālā "Jaunais pāvests" attēlotās vietas kļūst aizvien populārākas tūristu vidū. Tūrisma pakalpojumu sniedzēji jau piedāvā gida pavadībā apskatīt seriālā redzamās ēkas un vietas.

Mākslīgie zirnekļu tīkli, Vatikāna dārzu un Mikelandželo gleznu kopijas
L. Ferrario pastāstīja, ka Vatikāna dārzi, kuros pāvests (Džūds Lo) pavada īpaši daudz laika, nāk no dažādām vietām, tai skaitā Romas botāniskais dārzs, Trastevere un Medičī, Doria Pamfilī, Lante un Pikolomīnī dzimtu grezno villu dārzi. Šie dārzi ir ļoti populāras slavenību kāzu vietas Itālijā.

Vatikāna dārzi ir slaveni ar to īpaši rūpīgi koptajiem augiem un apstādījumiem. Filmēšanas komanda veltīja vairāk nekā mēnesi luksusa villu dārzu sakārtošanai – Sorentīno bija apmierināts tikai tad, kad dārzi izskatījās kā dārglietas! Doria Pamfilī villa atrodas tikai 1,5 km attālumā no Vatikāna sienām un seriālā tai tika piešķirta pāvesta vasaras rezidences loma.

Slavenāko mākslas darbu reprodukcijas
Iekštelpu skatu filmēšana tika veikta slavenajos “Cinecittà” paviljonos, kas atrodas Romas piepilsētā. Komandai nācās īpaši piepūlēties, lai paviljonos atveidotu Siksta kapelu, Svētā Pētera baziliku, Vatikāna bibliotēku un pāvesta kabinetu. 25 interjera dizaineri un 40 celtnieki veidoja šos objektus divu mēnešu garumā, pievēršot uzmanību ikvienai detaļai, piemēram, viņi uzstādīja mākslīgus zirnekļu tīklus uz Siksta kapelas sienām maksimālam autentiskumam! Slavenās Mikelandželo freskas, kas rotā baznīcas kupolu, atveidošanai septiņi mākslinieki strādāja gandrīz veselu mēnesi.

Ainas, kurās redzama Svētā Pētera bazilika faktiski tika filmētas Svētā Lūkas un Mārtiņa baznīcā, kas atrodas tikai jūdzes attālumā no Kolizeja. Šī ir viena no dažām baznīcām visā Romā, kurā seriāla komandai tika atļauta filmēšana, ko Ferario jokojot sauc par vienu no veiksmīgajām seriāla "Jaunais pāvests" filmēšanas sakritībām.

Skaties šo un citas aktuālas pašmāju, kā arī ārzemju filmas un seriālus video platformā Go3! Uzzini vairāk: https://go3.lv/