Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu

Redakcija
Redakcija

Godinot Pasaules grāmatu dienu, kas tika svinēta 23. aprīlī, apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 euro honorāru un citām balvām. Konkursa mērķis ir izdot aktuālas, saprotamas, mākslinieciski kvalitatīvas, jēgpilnas un vizuāli pievilcīgas grāmatas bērniem un jauniešiem par ekoloģijas problēmām, vides piesārņošanu, veselīgu pārtiku, atkritumu šķirošanu u. c. saistītām tēmām, lai attīstītu un vairotu bērnos “Zaļo” domāšanu.

Konkursa idejas autors Juris Visockis atzīst: Šobrīd, kad visu pasauli ir pārņēmis Covid-19 ir īstais laiks pievērst pastiprinātu uzmanību ekoloģijas problēmām. Ikviens, gan liels, gan mazs, tiek aicināts domāt “Zaļāk” un piedalīties apgāda “Jumava” izsludinātajā bērnu grāmatu konkursā.

Manuskripti vai detalizētas darba koncepcijas konkursam jāiesniedz no 23. aprīļa līdz 1. jūlijam un tajā var piedalīties ikviens interesents, kurš izpildījis konkursa nolikuma nosacījumus. Pēc pirmās kārtas, labākie 5 darbi tiks iesniegti žūrijai tālākai izvērtēšanai. Finālā izvirzītajiem autoriem darbs pilnā apjomā jāiesniedz līdz 2020. gada 1. septembrim. Uzvarētāji tiks paziņoti līdz 30. septembrim. Grāmata paredzēta izdošanai 2021. gada pavasarī.
Konkursa uzvarētājs saņems autorhonorāru 1000 euro apmērā, kā arī pirmo trīs vietu ieguvēji saņems balvas no apgāda “Jumava” un konkursa žūrijas.

Konkursa dalībniekus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā ietilpst:

Anitra Tooma - Vides žurnāliste, žurnāla "Vides Vēstis" galvenā redaktore, Latvijas Radio raidījuma "Zaļais vilnis" veidotāja.
Raimonda Strode - Dantes Aligjēri biedrības pārstāve, māksliniece un grāmatu autore;
Juris Visockis – Apgāda “Jumava” prezidents;
Viesturs Tamužs – ECO Baltica valdes priekšsēdētājs;
Andrejs Hansons – SIA Aloja – Starkelsen ģenerāldirektors;
Gustavs Norkārkls - Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs;
Raivis Bahšteins – Žurnālists, lauksaimniecības politikas eksperts.

Pilnu informāciju par pieteikšanās kārtību, kā arī konkursa nolikumu meklējiet interneta vietnē Jumava