Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Izdots Egīla Ventera stāstu krājums “Štābs debesīs”

Redakcija
Redakcija

12. februārī Bauskas Kultūras centra izstāžu zālē notika Egīla Ventera stāstu krājuma “Štābs debesīs” atvēršanas svētki. Pasākuma devīze: “Atmiņas ir daudz interesantākas par realitāti”. Atvēršanas svētkus vadīja Ance Zveja.

Atšķirībā no iepriekšējiem darbiem „Štābs debesīs” veidots t.s. paradokumentālās prozas žanrā. Autors restaurē „saldos astoņdesmitos” un izstāsta, kā notika atentāta mēģinājums pret Mihailu Gorbačovu Rīgā, kā VDK virsnieks izglāba divus latviešu filologus un apraksta tā laika reālijas. Mūsdienās Stokholmas lidostā pulcējas latviešu hokeja fani, cilvēkēdāji no fetišistu kongresa un zinātnieki, kas atklājuši kosmosa čukstu. Tartu Apgāztajā mājā patvērumu atrod cilvēki, kuriem Ziemassvētki nav tikai Dāvanu svētki. Apgāztā māja ir viena no metaforām, kas raksturo visu stāstu krājumu, mācītāja vārdiem no stāsta „Emulators” sakot: „Dievs netur lietussargu virs cilvēka, kas stāv bezdibeņa malā.”

Egīla Ventera (1964) izdoto prozas darbu vidū ir "Melnā sērija" (1992), "Melanholijas skaidrojošā vārdnīca" (2000), "Āgenskalns" (2004), "Radio Luxembourg" (2007), "Zemeslēkts" (2010), "Mainīgā intervence" (2012), "Atlantīda, kāda tā ir" (2015), "Poseidona galva" (2017). Par romānu “Mainīgā intervence” autoram 2013. gadā piešķirta Dzintara Soduma balva literatūrā.

Venters ir strādājis un publicējies žurnālos “Grāmata”, “Karogs”, “Domuzīme”, laikrakstos “Literatūra un Māksla Latvijā”, “Konteksts”, piedalījies dažādos literāros projektos.

Stāstu krājumu „Štābs debesīs” izdevis apgāds “Ezis.lv”. Grāmatas literārais redaktors un korektors – Arturs Hansons, Ervīna Elliņa vāka noformējums