Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:324, Did:0, useCase: 3


Ķiploku receptes pret dažādām kaitēm un slimībām. 1.daļa

Vai zinājāt, ka pietiek dažas minūtes pakošļāt ķiploka daiviņu, lai pilnībā attīrītu mutes dobumu no dažādām baktērijām. Tiesa, daudzi to izvairās darīt specifiskā aromāta dēļ, ko ķiploks atstāj mutē. Ir gan viena metode, kā no šī aromāta atbrīvoties- pakosļāt svaigas pētersīļa lapiņas, kas pilnībā aizstāj visdārgāko mutes dezodorantu, pie kam ir dabīgs mutes atsvaidzinātājs.

Ļoti vērtīgs ir ķiploku un medus maisījums attiecībā 1:1. Šis maisījums jālieto pa 1 tējkarotei pirms došanās pie miega, uzdzerot siltu ūdeni, ja jūs piemeklējusi, gripa, saaukstēšanās vīrusi, bronhīts, klepus, pneimonija, bronhiālā astma vai garais klepus.

Ārstējot iesnas, ieteicams katrā nāsī ievietot pa ķiploka daiviņai uz 10-15 minūtēm vai visas dienas garumā ik pa brīdim ostīt sarīvētu ķiploku.

Gripas profilaksei ieteicama putriņa no ķiplokiem, āboliem un medus attiecībā 1:1:1.

Ja jums ir stenokardija ar aizdusu ieteicama sekojoša recepte: ņem 1 litru medus, 10 citronus un 5 ķiploka galviņas. No citroniem izspiež sulu, ķiplokus notīra un sarīvē, pievieno medu un visu samaisa. Gatavo maisījumu iepilda noslēgtā traukā un novieto vēsā vietā uz nedēļu.
Pēc tam lieto pa 4 tējakrotēm vienu reizi dienā, taču lietošanai jābūt lēnai, pēc katras tējkarotes ieturot apmēram minūtes pauzi.

Hipertonijas gadījumā ir nepieciešams pirms došanās pie miega apēst 1-2 ķiploka daiviņas divas dienas pēc kārtas, tad uz divām dienām uztaisīt pārtraukumu un tādā veidā miksēt divu nedēļu garumā.

Ja ciešat no sirds neirozes, apēdiet katru dienu 1-2 ķiploka daiviņas.

Putriņā samalts ķiploks lieti noderēs pie ādas problēmām un saslimšanām- psoriāzes, kārpām, zvīņēdes, plikpaurības, ilgi dzīstošām, strutainām rētām.
Šajos gadījumos marlē ietītu ķiploku putriņu pielieciet pie problemātiskās vietas uz 10 minūtēm. Sākumā izskatīsies, ka iekaisums pieņemas spēkā, taču pēc tam rēta ātri iztīrīsies no strutām un sadzīs. ķiploks veicina strauju pietūkuma samazināšanos, noņem sāpes un veicina dzīšanas procesus. Pie spēcīgiem sastrutojumiem vēlamas ķiploka kompreses 3-4 dienu garumā.

Ja ir problēmas galvas matainajā daļā, tad ķiploku putriņa jāiemasē, galvā jāuzliek cepurīte (der vannas vai vienreiz lietojamā plastikāta cepurīte) vai lakatiņš un jāpatur 10 minūtes.

Ekzēmas un citu infekciozo ādas slimību gadījumā lieto smēri, ko gatavo no novārītu ķiploku putriņas, kas sajaukta ar medu attiecībā 1:1. Slimo vietu apsmērē ar gatavo smēri un nosien ar marles saiti.

Angīnas, astmas un garā klepus gadījumā sasmalcina 5 ķiploku daiviņas, ieliek tās tējkannā un pārlej ar verdošu ūdeni. Pēc tam caur tējannas snīpi ar muti izdara ieelpu, bet caur degunu izelpo- un tā 15 reizes. Procedūru atkārto divas reizes dienā.

Ja ciešat no reimatisma, podagras, locītavu saslimšanām, kā arī saaukstēšanās gadījumā, veiciet masāžas ar putriņā samaltu ķiploku un eļļas maisījumu. Eļļas vietā var izmantot pīļu vai zosu taukus.

Radikulīta gadījumā marlē ietītu ķiploka putriņas kompresi uz 20- 30 minūtēm jāuzliek uz krustiem (jostas vietas rajonā). Pēc tam vieta, kur atrdās komprese, jānoskalo ar siltu ūdeni (lai nerastos apdegumi) un jāierīvē ar 1 ēdamkaroti kvalitatīvas saulespuķu eļļas.

Ķiploku putriņa labi palīdz arī pret tulznām.

Hemoroīdus var ārstēt sekojoši: ņem seklu metāla trauku, tā dibenā ievieto sakarsētus sarkano ķieģeļu gabalus, kuriem pa virsu pārber sīki sasmalcinātu ķiploka galviņu. Kad parādās dūmi, jāizģērbjas un jāapsēžas virs trauka. Dūmu vannai jāilgst 3-5 minūtes.
Šis ir ļoti sens hemoroīdu ārstēšanas paņēmiens, taču lēts un iedarbīgs- pēc 3-4 seansiem būsiet brīvs no nepatīkamajām problēmām.

Ķiploku plaši pielieto ginekoloģijā. Pie dzemdes fibromas, ja ir spēcīga asiņošana, tamponus mercē ķiploku putriņā un ievada vagīnā. Sevišķi labi tas noder tām, kurām ir stipras sāpes un nepatīkams aromāts.
Var darīt arī tā: ņemt 3 vidēja lieluma ķiploka daiviņas, saspiest tās un pārliet ar 100 ml silta ūdens. Ar šādu šķīdumu taisīt klizmas divreiz dienā- no rīta un vakarā.

Ļoti efektīvs ķiploks ir pret cērmēm un spalīšiem. šim nolūkam ņem viena ķiploka galviņu, notīra, sasmalcina, pārlej ar pusglāzi (100 ml) verdoša ūdens vai svaiga (karsta) piena un nostādina 15-20 minūtes. Atdzisušu maisījumu izkāš un lieto kā divas mikroklizmas, kas veicamas pirms došanās gulēt.
Tāpat var apēst 3 ķiploka daiviņas tukšā dūšā kopā ar marinētu siļķi un pēc divām stundām izdzert caurejas zāles.

Ja moka zobu sāpes, daiviņa ķiploka jāsarīvē, jāietin marlītē un jāpiesien uz 10-15 minūtēm pie plaukstas pamatnes vietā, kur var sajust pulsu. Ja zobs sāp kreisajā pusē, ķiploku komprese jaliek uz labās rokas plaukstas pamatnes un otrādi- labajā pusē sāpošu zobu remdēs komprese, kas uzlikta uz kreisās rokas plaukstas pamatnes.

Tā kā recepšu ir ļoti daudz, nespējam tās ietilpināt vienā rakstā, tāpēc:

2. daļa ŠEIT

Tas var noderēt!

Apgādā Zvaigzne ABC izdotajā grāmatā Ķiploki veselībai uzzināsiet:

kā pareizi lietot ķiplokus, lai gūtu lielāku ārstniecisko efektu

jaunāko pētījumu rezultātus par ķiploku iedarbību uz cilvēka organismu

ķiploku produktu zinātnisku novērtējumu

ķiploku lietošanas vēsturi

Gribat pārspēt viltībā burvi, atvairīt vampīru, izārstēt klepu vai pagatavot gardu maltīti – ķiploks vienmēr būs pareizā izvēle!