Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:85, Did:0, useCase: 0


Partnera izvēle un to ietekmējošie faktori

Redakcija
Redakcija

Vai esi kādreiz domājis par to, kādēļ tev blakus ir tieši šis konkrētais cilvēks? Iespējams, pats lieliski zini atbildi uz šo jautājumu. Šajā rakstā apkopotas vairākas teorijas par to, kādā veidā bieži vien izvēlamies partneri.

Partnera izvēli daļa autoru skaidro ar dubultnieku teoriju, tātad, partneris tiek izvēlēts pēc līdzības principa. Protams, šī izvēle notiek neapzināti. Dubultnieku teorijas autori apgalvo, ka dažkārt līdzība nav acīmredzama, drīzāk partneri viens otrā saskata paši savas īpašības, kuras izpaudušās agrā bērnībā, taču dažādu apsvērumu dēļ tās nav attīstītas. Tad nu tiek atrasts partneris, kuram šī konkrētā īpašība spilgti izpaužas.

Vēl viena partnera izvēli skaidrojoša teorija ir apmaiņas teorija. Šīs teorijas pārstāvji apgalvo, ka laulātie savstarpēji apmainās ar „labumiem”, un šie „labumi” var būt ļoti dažādi. Lielākoties laulātais atbilst noteiktiem kritērijiem, piemēram, indivīda raksturojums, vecums, izskats, statuss, vērtību sistēma utt. Un, ja otra puse arī tevī saskata labumus vai atbilsti noteiktiem viņa izvirzītiem kritērijiem, tad varat būt lielisks pāris.

Trešā teorija vēsta, ka pāra attiecībās viena otrai seko trīs stadijas, katras stadijas laikā notiek partnera vērtēšana. Pirmā ir stimulu stadija, kad partneri viens otram atklāj dažādas savas personības šķautnes. Ja šajā stadijā viss ir vairāk vai mazāk pieņemams, pāris nonāk nākamajā stadijā- vērtību salīdzināšanas stadijā. Ja arī vērtību sistēmās būtisku atšķirību nav, pāris pāriet lomu stadijā, kur tiek dalītas lomas- vīrs, sieva, mamma, tētis, darbinieks, draugs, arī pienākumi tiek izdalīti- kurš no pāra būs atbildīgs par attiecīgām lietām vai darbībām. Lielākoties visas šīs fāzes tiek izdzīvotas nemanot, taču, ja vēlamies strukturizēt attiecību dinamiku, tā varētu izskatīties šādi.

Taču kādi faktori ietekmē partnera izvēli? Scenāriji var būt ļoti dažādi! Lūk daži no tiem! Pie vainas var būt tā sauktais „vecāku scenārijs”, kad par partneri izvēlamies cilvēku, kurš ir līdzīgs mūsu pretējā dzimuma vecākam, tātad meitas izvēlas vīrus līdzīgus tēviem un dēli sievas, kuras līdzinās viņu mātēm.

Nereti arī pirmās saskarsmes iemaņas ir partnera izvēli noteicošs faktors. Tas nozīmē, ka atkārtojam attiecību modeli, ko esam apguvuši agrā bērnībā, iespējams pat neatminamies vairs to, tās var būt attiecības ar pašiem pirmajiem draugiem. Attiecību modelis, ko apguvām bērnībā tiek pārnest arī uz nākamajām attiecībām ar cilvēkiem.

Arī pirmie erotiskie iespaidi var ietekmēt partnera izvēli pieaugušā vecumā. Protams, arī noteiktas ģenētiskas pazīmes, kurām dodam priekšroku pretējā dzimuma indivīdos, parasti to sauc par gaumi – vienam patīk gaiši, otram tumši mati, piemēram.

Šis ir vien īss ieskats partneru izvēles teorijās, tādu ir ļoti daudz, varbūt pat tev ir radusies kāda sava teorija par to, kādēļ mēs izvēlamies to vai citu partneri?

RigaBrain seansu vadītāja Zane

Ja vēlies atrast savu mūža mīlestību jeb sev radniecīgu dvēseli, lasi apgāda Zvaigzne ABC izdoto grāmatu "Dvēseļu radniecības noslēpums. Atrodiet savu lielo mīlestību, izmantojot Pievilkšanās likumu".

Grāmata piedāvā pārbaudītas un efektīvas metodes, kā jebkuram iekustināt Pievilkšanās likumu, lai kļūtu par mīlestības magnētu. Ja vien pratīsiet pareizi izmantot Visuma uzbūves principus, īstā mīlestība pati jūs atradīs.
Dvēseļu radniecības noslēpums atklāj paņēmienus, kā, mainot savu iekšējo uztveri, radīt nepieciešamos priekšnoteikumus sapņu vīrieša vai sievietes ienākšanai dzīvē. Grāmatā atrodamās tehnikas un rituāli sagatavos garu, prātu, ķermeni un māju tām romantiskajām pārmaiņām, pēc kurām patiesi ilgojas jūsu sirds. Tāpat sniegti praktiski padomi, kā, pieliekot nelielas pūles, iekustināt iedarbīgās pievilkšanās vibrācijas.

Jautājiet grāmatu Zvaigzne ABC grāmatnīcās!

     [+] [-]

, 2012-07-15 00:00, pirms 8 gadiem
ludzu kur var iegadaties so gramaty

     [+] [-]

, 2012-07-15 00:01, pirms 8 gadiem
Grāmata nopērkama Zvaigzne ABC grāmatnīcās.

     [+] [-]

, 2012-07-22 17:19, pirms 8 gadiem
ja par pirmo partneri iet runa,tad varbūt arī piekrītu,ka tiek neapzināti meklēts līdzīgs pretējā dzimuma vecākiem/manā gadījumā-tēvam/,bet tā kā attiecības neizveidojās diezko labas,tad pašlaik saista cita tipa vīrieši, kuros drīzāk izrādās kaut kas no tā, ko atpazīstu pati sevī.
tiešām ieskats ir īss un pieturēties pie teorijām būtu muļķīgi- laikam labākais padomdevējs ir un paliek katram sevis paša pieredze un uzticēsanās sajūtām--ar kuru cilvēku patiešām kopā Jūties Labi..