Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:1, Did:0, useCase: 0


Kautrīgums un kā to pārvarēt

Kautrīgums – tā ir izplatīta parādība. Kautrīgiem cilvēkiem bieži vien jāsaskaras ar grūtībām, jo šī iemesla dēļ viņi palaiž garām labas iespējas un baidās iet uz priekšu. Kā pārvarēt kautrīgumu? Pastāv virkne efektīvu vingrinājumu:

Labvēlīga attieksme pret sevi neļauj ieciklēties un ļauj palūkoties uz šo problēmu no pavisam negaidīta skatpunkta. Daudzi cilvēki kļūdaini identificē savu Es ar akmeņu kaudzi, jo izņemot vienu akmeni, viegli izjaukt visu konstrukciju. Grūti uzcelt Māju, kuras sienas ir no cukura, bet jumts sastāv no frāzes: „Es esmu nekam nederīgs cilvēks, es esmu niecība”.

Pārvēršot daudzkrāsaino dzīves paleti par melnbaltu skici, mēs nokļūstam tikai divu emociju – agresijas un depresijas varā. Izvēloties savam Es tikai vienu krāsu, mēs sākam domāt, ka arī apkārtējā pasaule ir vienkrāsaina.
Ar to tikt galā var bez sevis vainošanas un liekas cīņas, jo tas tiek panākts ar gaužām viernkārša noteikuma palīdzību – mācēt pareizā brīdī pateikt „stop!” negatīvām domām par sevi un citiem.

Mēs rūpīgi sargājam savu ķermeni no svešiem pieskārieniem. Un tai pat laikā itin viegli ļaujam citiem viedokļiem un nelūgtiem padomiem piesārņot mūsu apziņu, vadīt dzīvi. Bet patiesībā jāsargā to, kas ļauj mums neatkarīgi domāt. Šī iemesla dēļ neļaujiet citiem cilvēkiem izlemt to, kas Jums vajadzīgs, bet bez kā Jūs varat iztikt. Kur mācīties vai strādāt, ar ko draudzēties vai precēties. Tikai pats cilvēks var izlemt, kas viņam ir svarīgs. Katrs no mums ir sava likteņa noteicējs, tāpēc mēs paši atbildam par savu dzīvību. Bet tas nozīmē, ka mums pašiem ir tiesības izvēlēties. Minēsim dažus vienkāršus veidus kā pārvarēt kautrīgumu.

Vingrinājumi kautrīguma pārvarēšanai:

1.Katrs cilvēks ir savādāks. Tas nozīmē, ka katram cilvēkam nepieciešama cita pieeja un mums jāizvēlas tādi vārdi, kuri būs šim cilvēkam tuvi un saprotami. Mēģiniet sarunas laikā pievērst uzmanību sava sarunas biedra žestiem, vārdiem un skatienam, tas palīdzēs Jums viņu labāk saprast, novirzīt domas no savām izjūtām, kā arī pārvarēt kautrīgumu. Vēl tas palīdz mazināt spriedzi, rada uzticības atmosfēru un pozitīvi noskaņo Jūsu sarunas biedru pret Jums.

2.Iepazīstoties ar jaunu cilvēku Jums nav obligāti jācenšas kļūt par viņa labāko draugu, jānoskaidro viņa tālruņa numuru un darba vietu.

3.Sarunu ieteicams sākt ar neitrālu tēmu, kura nav saistīta ar Jūsu sarunas biedra personību. Necentieties par katru cenu ieinteresēt viņu ar stāstiem par sevi. Labāk mēģiniet atrast kopīgu tēmu, kura būtu interesanta Jums abiem.

4.Ja Jūs saņēmāt atteikumu, neuztveriet to kā savas dzīves traģēdiju. Nekoncentrējieties uz negatīvo pieredzi un atcerieties, ka daži atsevišķi gadījumi vēl neko nenozīmē.

5.Nedomājiet, ka tad, ja Jūs kļūdīsieties vai izdarīsiet kaut ko nepareizi, visa pasaule skatīsies uz Jums nosodoši. Citiem cilvēkiem ir jārisina pietiekami daudz savu problēmu, tāpēc viņiem nebūs laika pievērst uzmanību Jūsu ķibelēm.

6.Ja Jūs piederat tiem cilvēkiem, kuri cenšas noslēpt savu kautrīgumu ar pārlieku lielu pļāpīgumu, tad ņemiet vērā to, ka bieži vien ātrāk neveiklā situācijā var iekulties tad, ja sarunas laikā tiek pateikti neatbilstošas frāzes vai arī kaut kas lieks. Tāpēc dažreiz labāk paklusēt.

7.Kautrīgo klusētāju labās īpašības tā arī paliks nepamanītas, ja viņi vismaz dažreiz neliks par sevi manīt, ja ne ar vārdiem, tad vismaz ar konkrētu rīcību vai darbiem.

starstyle.lv