Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:291, Did:0, useCase: 0


Tā pareģoja nākotni pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā

Redakcija
Redakcija

Jāņu laikā cilvēki mēdz zīlēt un mēģināt ielūkoties nākotnē. Par piedāvātajiem pareģojumiem (veselības saglabāšanas un ārstniecības tēma), kas uzrakstīti pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās, gan nevar apgalvot, ka tie izteikti Jāņu laikā, taču tāpat būs interesanti palasīt un apdomāt, cik no pareģotā ir piepildījies.

1980.–1985. gads

Tiks izgudrotas speciālas ierīces un paņēmieni, kā sastiprināt ādas griezuma malas, tādējādi aizstājot šuves. Būs vispārpieejami pretapaugļošanās līdzekļi gan vīriešiem, gan sievietēm. Tiks izstrādāti paņēmieni, kā ātri diagnosticēt vīrusu slimības. Būs izstrādāti vienkārši paņēmieni, kā izmeklēt izkārnījumus un urīnu pat mājas apstākļos. Būs atrasts cēlonis vairumam asins slimību.

1985.–1990. gads

Būs iespējams padarīt cilvēku neuzņēmīgu pret vairākām vīrusu slimībām. Būs atrisināta problēma, kā ievērojami mazināt tremes (“atgrūšanas”) reakciju. Būs izveidota mākslīgā sirds, kuru varēs pārstādīt sirds slimniekiem. Būs izstrādāti paņēmieni, kā laikus diagnosticēt psihiskās slimības. Būs vakcīnas pret gripu, varēs labi likvidēt žultsakmeņus un ar ķīmiskiem līdzekļiem – medikamentiem – kāpināt garīgās spējas jeb paaugstināt IQ par 10-20 punktiem.

1990.–1995. gads

Būs iespējams izveidot mākslīgo resno zarnu. Būs iegūti ļoti plaša spektra līdzekļi pret dažādām infekcijas slimībām. Būs izveidots drošs un ķīmiski nekaitīgs līdzeklis, kas palēninās aterosklerozes attīstību. Būs iespējams jau bērnībā noteikt psihiskās slimības, kas apdraud bērnu. Būs jaunas zāles šizofrēnijas ārstēšanai.

1995.–2000. gads

Tiks radītas zāles, kas uzlabos atmiņu un iemācīšanās spēju. Būs iespējama plašā mērogā apaugļošana “in vitro” (mēģenē) ar izveidotā augļa ieaudzēšanu mātes dzemdē. Tiks izveidoti un plaši lietoti asiņu aizstājēju preparāti. Būs iespējams ar fizikālajiem un ķīmiskajiem paņēmieniem mainīt kriminālnoziedznieku izturēšanos. Būs iespējams ievērojami samazināt psihisko slimnieku skaitu.

2000.–2005. gads

Būs iespējams ķīmiski kontrolēt novecošanu. Varēs pārstādīt gandrīz visus orgānus, izņemot centrālo nervu sistēmu. Būs izveidota elektroniska ierīce, kas ļaus redzēt arī aklam cilvēkam.

2005–2010. gads

Radīsies iespēja ievērojami saīsināt laiku starp dzimšanu un brieduma iestāšanos. Tiks radītas zāles, kas iegūtas no citām planētām vai Mēness.
2010.–2015. gads

Plaši lietos mākslīgo apsēklošanu, lai izveidotu ģenētiski stiprus pēctečus. Būs iespējams ārstēt vairākas garīgās atpalicības formas.

2015.–2020. gads

Būs iespējams regulēt bioķīmiskos procesus, kas veicina orgānu un locekļu augšanu. Būs iespējams izaudzēt cilvēka augli ārpus dzemdes. Būs iespējams cilvēkam pārstādīt orgānus, kuri iegūti no speciālu sugu dzīvniekiem.

2020;–2025. gads

Būs iespējams ar elektroniskajām ierīcēm regulēt garastāvokli un tā traucējumus. Būs iespējams izveidot cilvēku ķermeņa atdzesēšanu, kura nepieciešama ļoti ilgiem kosmiskiem ceļojumiem. Būs iespējama tā sauktā gēnu rekonstruēšana – dezoksiribonukleīnskābes daļu aizstāšana.

2025. un vēlākie gadi

Būs iespējama gēnu pārbūve dzemdē. Būs iespējams uzglabāt cilvēka smadzenes ārpus ķermeņa vismaz vienu mēnesi.