Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:258, Did:0, useCase: 0


Kas jāņem vērā dodoties uz Maldivu salām

Redakcija
Redakcija

Kas jāņem vērā dodoties uz Maldivu salām
Maldivu salas, Foto: Iveta Apškrūma

Maldivu salas... Par šo Paradīzes stūrītim līdzīgo vietu droši vien dzirdējis katrs mūsu planētas iedzīvotājs. Un katrs noteikti gribētu pabūt šajās salās.

Jāsaka, ka Maldivu salas ir ļoti viesmīlīgas un labprāt uzņem katru tūristu, kas nolēmis savu atpūtu pavadīt tieši šeit, tomēr jāatceras, ka līdzās viesmīlībai, Maldivu salās ir dažas īpatnības, kas rietumu cilvēkam var šķist dīvainas. Tāpēc, lai pilnībā izbaudītu šīs vietas skaistumu un nesabojātu sev atpūtu, jāiegauē daži nosacījumi.

Glavenais, kas jātaceras, dodoties uz Maldivu salām, ir vietējā reliģija- islāms. Ko tas nozīmē tūristiem? Principā neko ekstraordināru. Taču, lai jums nerastos problēmas ar policiju un vietējiem iedzīvotājiem, atrodoties ārpus kūrorta zonas, sievietēm nevajadzētu būt ietērptām pārāk atkailinošā apģērbā. Šortus gan varat droši vilkt, taču ne topiņus uz lencītēm.
Savukārt, vīriešiem nevajadzētu izrādīt interesi par vietējām skaistulēm un lietot alkoholu sabiedriskās vietās.

Tāpat Maldivu salās netiek atbalstīts nūdisms un topless sauļošanās, tāpēc, ja nevēlaties maksāt milzīgus naudas sodus, vai vēl trakāk,- nonākt cietumā,- neeksperimentējiet šajās jomās.Iebraucot Maldivu salās, jums bagāžā nedrīkst būt alkoholiskie dzērieni, cūkgaļas izstrādājumi, narkotiskas vielas, pornogrāfiska satura materiāli- pret visu šo maldivieši izturas ļoti stingri.

Izbraucot no Maldivu salām, jūsu bagāžā nedrīkst atrasties koraļļi, liela izmēra gliemežvāki un bruņurupuču bruņas. Pat, ja jūs visus šos labumus atradīsiet okeāna krastā, labāk tomēr neriskējiet, tā kā liela daļa šo dārgumu atrodas valsts aizsardzībā.

Ja tomēr gribat sev par piemiņu atvest līdzi kādu koralli vai gliemežvāku, labāk to iegādāties specializētā suvenīru veikalā, kur katram jūsu nopirktajam priekšmetam, lai arī kas tas būtu, tiek izrakstīts speciāls sertifikāts, kas apliecina pirkumu. Ar šādu dokumentu jūs bez problēmām izvedīsiet no valsts jebkuru dārgumu, kas vienmēr atgādinās par jauko Maldivu salās pavadīto laiku.Vēl viena svarīga lieta- neatstājiet nekur aiz sevis netīrību. Maldivu salās, tāpat kā jebkurā citā normālā pasaules kūrortā, ļoti stingri izturas pret apkārtnes piemēslošanu, tāpēc, ja neizrādīsiet pienācīgu cieņu pret šo vietu, varat iedzīvoties naudas sodā. Un tas ir tikai normāli- jebkuriem atkritumiem jānonāk speciāli tiem paredzētos konteineros, nevis pludmales smiltīs, apstādījumos vai zālājā.

Makšķerēt gribētājiem jāņem vērā, ka šāda veida hobijs Maldivu salās tiek atbalstīts, taču tikai tādā gadījumā, ja nedarāt to pašrocīgi, bet organizēti, t.i., piesakāties makšķerēšanas izbraucienam ar laivu.

Kas attiecas uz vietējo valūtu, tad šajā ziņā nav nekādu problēmu: visā salu teritorijā par jebkuru preci jūs varat norēķināties ar ASV dolāriem. Arī ar eiro lielākajā valsts daļā vietējie draudzējas, varbūt vienīgi izņemot ļoti attālās vietās. Bet viesnīcās jums derēs arī kredītkartes.Un vēl- domājiet par savu veselību! Maldivu salās ir ļoti karsts un mitrs klimats, kas ļoti patīk dažādām baktērijām, tāpēc pirms došanās uz turieni nebūt nebūs lieki veikt poti pret A hepatītu (vakcinēties varat Rīgā, Bruņinieku ielā 20, Vakcinācijas centrā).

Līdztekus dažādām baktērijām, jātaceras, ka kaitējumu jūsu veselībai var nodarīt arī saule, kas ekvatoriālajā klimatā ir sevišķi dedzinoša, tāpēc, dodoties uz Maldivu salām, neaizmirstiet paņemt līdzi saulesbrilles, saules aizsargrēmu ar augstu SPF filtru un galvassegu. Ticiet man,- tas viss noderēs! Zināms no personīgās pieredzes.

Un atcerieties, ka pavadīt daudz laikā saulē nav ieteicams, lai arī kā jums to gribētos. Miksējiet atrašanos saulē ar pabūšanu ēnā, dzeriet daudz ūdens un sekojiet savai pašsajūtai!

Jauku jums atpūtu!

Pārbaudītas vērtības: viesnīcas Constance Moofushi Maldives un Constance Halaveli Maldives, kuras varu ieteikt ikvienam Maldivu salās atpūsties gribētājam.

Lidojumus uz Maldivu salām nodrošina lidsabiedrība Turkish Airlines

Raksta autore Iveta Apškrūma