Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:258, Did:0, useCase: 0


5 vietas, kas noteikti apskatāmas Sanktpēterburgā

Redakcija
Redakcija

Sanktpēterburga ir pilsēta ar īpašu enerģētiku. Tā ir pārpilna ar dažādām senām leģendām, muzejiem un pieminekļiem. Te viss ir māksla, un tie nav tikai skaļi vārdi, bet gan fakts. Sanktpēterburga ir Krievijas kultūras centrs, pilsēta- pasaka, vieta, kur piedzīvot neparastus mirkļus un iepazīties ar nejaušiem garāmgājējiem... pilsēta, par kuru var runāt bezgalīgi. Šeit katrs tiltiņš, katrs piemineklis, katra ieliņa un katra strūklaka varētu būt ievērības cienīga, lai to apskatītu. Taču viena brauciena laikā tas nav iespējams, tāpēc piedāvāju to, kas jāredz noteikti un ko var apskatīt dienas vai divu laikā.

VALSTS ERMITĀŽA

Izvietojusies pašā pilsētas centrā, Ņevas upes krastā, Valsts Ermitāža atrodas piecās savstarpēji savienotās vēsturiskās ēkās, kur 350 zālēs sakopoti vairāk kā trīs miljoni dažādu eksponātu. Tie visi savā ziņā ir unikāli, apskates vērti un katrs no tiem noteikti piesaista umanību. Tāpēc, lai apskatītu visu, kas te atrodas, jums nepietiks pat mēneša, tomēr aiziet uz Ermitāžu ir vērts, kaut vai lai gūtu nelielu ieskatu šeit atrodamajos mākslas darbos.

BOTĀNISKAIS DĀRZS

Sanktpēterburgas Botāniskais dārzs ir viens no vecākajiem dārziem Krievijā un lieliska vieta pastaigām vienatnē, kopā ar ģimeni vai mīļoto cilvēku. Te savākta milzīga kolekcija ar mūsu zemes brīnišķīgākajiem floras pārstāvjiem, kuru noteikti ir vērts redzēt. Atmosfēra, kas te valda, raisa neparastas sajūtas un jūs pēkšņi sajūtaties kā dzejnieks, kas vēlas radīt kaut ko skaistu un paliekošu.

PETROPAVLOVSKAS KATEDRĀLE

Šī ir pati augstākā katedrāle Krievijā. Tās kopējais zvanu torņa augstums ar apzeltīto smaili un eņģeli sastāda 122,5 metrus, bet zvanu skaņu diapazons sasniedz četras oktāvas.
Katedrāles interjera un noformējuma tapšanā savulaik piedalījūšies labākie meistari un gleznotāji. Tepat atrodas arī Romanovu dzimtas kapliča, kur atdusas visi Krievijas inperatori.

ŅEVAS PROSPEKTS

Tiek uzskatīts, ka šī ir siltākā vieta pilsētā. Bez tam tā ir vieta, kur ļoti virtuozi un neuzbāzīgi vienā ainavā satiekas mierīgā, nesteidzīgā senatne un vienmēr, steidzīgā tagadne, turklāt absolūti nezaudējot mūsu laika gara harmoniju. Šis prospekts ir tik daudzveidīgs un krāsains... te atrodami, ja ne visu, tad gandrīz visu arhitektūras virzienu celtnes, laikmetīgas skulptūras, kas mijas ar senatnes pieminekļiem un strūklaku burzguļošana, kas atgādina, ka tas viss ir realitāte, kas atrodas šeit un tagad.

PACEĻAMIE TILTI

Baltās naktis un paceļamie tilti- cik gan tas ir skaisti un simboliski! Brīdis, kad tiek pacelti tilti, zem kuriem pēc brīža izpeld lielāki un mazāki kuģīši, piešķirot jums jaunu emociju vilni, ir neaizmirstams. Tas ir mirklis, kuru nevar izteikt vārdos, to gribas vienkārši baudīt, sajust ar visām savas dvēseles stīgām, lai pēc tam nekad vairs neaizmirstu un gribētu redzet vēl un vēl...

Lai arī cik reizes jūs neciemotos šajā satriecoši skaistajā pilsētā, tā katru reizi jūs pārsteigs ar kaut jaunu un neredzētu.

Ieskaties! Tas var noderēt!

Apgādā Zvaigzne ABC izdotajā ceļvedī "Sanktpēterburga" sniegti speciālistu padomi un detalizēta praktiskā informācija. Nodaļā „Sanktpēterburgas iepazīšana” var atrast pilsētas kartes, kā arī ģeogrāfijas, vēstures un kultūras aprakstu. Apakšnodaļā „Sanktpēterburgas lepnums” piedāvāts nozīmīgāko pilsētas pieminekļu apskats.

Nodaļā „Ceļojums pa Sanktpēterburgu” aprakstītas ievērojamākās vietas gan pilsētas centrā, gan nomalēs; informācija papildināta ar kartēm, fotogrāfijām un ilustrācijām.

Apakšnodaļa „Divas pastaigas” veltīta pilsētas kanālmalu un salu apskatei.

Apakšnodaļā „Sanktpēterburgas apkaime” raksturoti objekti, kurus varētu aplūkot vienas vai divu dienu ilgā ekskursijā.

Informāciju par viesnīcām, restorāniem, veikaliem un izklaides iespējām var atrast nodaļā „Ieteikumi tūristiem”, bet „Praktiskais ceļvedis” ietver uzziņas par transportu, telefona sakariem, un pat ieteikumus, kas noderēs, domājot par personisko drošību.