Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:258, Did:0, useCase: 0


Interesantas un praktiski noderīgas mobilās aplikācijas ceļotājiem

Redakcija
Redakcija

Ja pēdējā pusgada laikā ceļoja katrs otrais Latvijas iedzīvotājs, tuvākajos sešos mēnešos ārpus valsts robežām plāno dotiesjau septiņi no desmit respondentiem, turklāt visbiežāk kā ceļojumu galamērķi viņi norāda Eiropas Savienības valstis, liecina mobilo sakaru operatora Bite veiktās aptaujas rezultāti.

Gan plānojot tuvākus un tālākus braucienus, gan jau esot atpūtā, ir ierasts visus jautājumus risināt iespējami vienkāršāk, un mūsdienās šajā ziņā ļoti palīdz tehnoloģijas – mobilās lietotnes un tiešsaistes risinājumi. Bite ir apkopojusi vairākas mobilās aplikācijas, ko atzinīgi vērtē pieredzējuši ceļotāji – tās lieti noder, dodoties atpūtas vai darba braucienos ārpus Latvijas.

“Mūsunule kā veiktās aptaujas rezultāti liecina, kainternetu telefonā ceļojumosizmanto teju katrs piektais respondents, un primāri tas tika darīts gluži praktisku apsvērumu dēļ, nevis izklaides nolūkā. Proti, 41% aptaujāto izmanto internetu telefonā saziņai ar draugiem, radiem paziņām WhatsApp, Skype vai Facebook, 27% izmanto Waze un Google Maps sniegtās navigācijas iespējas, bet 17% meklē internetā informāciju par dažādiem tūrisma objektiem, naktsmītnēm, ēstuvēm u.tml. Paredzams, ka līdz ar jauno Viesabonēšanas regulu un mobilo sakaru operatoru tarifu plāniem, kas paplašina saziņas iespējas Eiropā, iedzīvotāji internetu telefonā ceļojot izmantos aizvien vairāk,”norādīja Bite Mārketinga vadītāja Diāna Šmite.

# Kayak – plānovisu ceļojumu vienuviet
Līdzīgi kā plašu popularitāti iemantojušais resurss “Skyscanner”, arī šī lietotne nodrošina labāko avio biļešu, viesnīcu, auto nomas u.c. cenu piedāvājumu meklēšanu dažādās vietnēs. Taču “Kayak” atšķiras ar to, ka šeit bieži var atrast ekskluzīvus labas cenas piedāvājumus, kas citviet nav pieejami. Turklāt lietotāji var uzstādīt labāko cenu paziņojumu vai izmantot “cenu prognozes” funkciju, kas palīdz izvērtēt – rezervēt noskatīto variantu uzreiz vai nogaidīt. Šo aplikāciju var izmantot kā ceļojumu plānotāju, jo tā ļauj pievienot svarīgāko informāciju – izlidošanas vārtu numuru, viesnīcas rezervācijas apstiprinājuma numuru utt. Informācijai var piekļūt reālajā laikā un to var sinhronizēt ar citām ierīcēm, piemēram, Appleviedpulksteni.Lietotne pieejama iOS un Android ierīcēm.

# PackPoint– neaizmirsti svarīgākās ceļojumam nepieciešamās lietas mājās
Čemodāna sakārtošana reizēm ir grūtāks uzdevums nekā šķiet. Lielisks risinājums ir mobilā aplikācija “PackPoint” – tā gan palīdzēssastādīt līdzņemamo lietu sarakstu, ganziņos par laika prognozēm, gan ieteiks nepieciešamākās lietas līdzņemšanai, ja ievadīsi tajā ceļojuma laikā plānotās aktivitātes. Lietotāji var pat dalīties ar savu līdzņemamo lietu sarakstu ar citiem – ja nu draugiem vai ģimenes locekļiem arī nepieciešama palīdzība.Lietotne pieejama iOS un Android ierīcēm.

# Sidekix – iepazīsti pilsētu aizraujošās un izzinošās pastaigās
Pilsētvides maršruta plānotājs “Sidekix” nesola īsākos maršrutus, taču, iespējams, interesantākos gan. Aplikācija piemeklē labākos pastaigu maršrutus, ņemot vērā lietotāja intereses – sākot no stilīgām vietām, kur ieturēt maltīti,un beidzot ar modernās mākslas galerijām. Jāpiebilst, ka visas šīs vietas iesaka vietējie iedzīvotāji, tāpēc tās noteikti neliks vilties! Pašlaik pieejama informācija par 100 lielākajām pilsētām, bet izstrādāji apgalvo, ka to skaits palielinās katru nedēļu.Aplikācija pieejam Google Play.

#Citymapper – neapmaldiessabiedriskā transporta labirintos
Ja nevēlies nedz staigāt kājām, nedz īrēt auto, zelta vidusceļš būs sabiedriskais transports. “Citymapper” palīdzēs atrast nepieciešamo transportu un saplānot braucienu tā, lai lietotājs nonāktu galamērķīiespējami ātrāk. Aplikācija piedāvā reālā laika sarakstus autobusiem, vilcieniem un metro lielākajās pilsētās, piemēram, Stokholmā, Kopenhāgenā, Berlīnē, Briselē, Milānā, Romā, Londonā, Parīzē, Sanktpēterburgā, Maskavā u.c. Lietotne pieejama iOs un Android ierīcēm. Starp citu – tāGoogle Play lejupielādēta vairāk nekā miljons reižu!

“Bites veiktās aptaujas dati liecina, ka populārākie Latvijas iedzīvotāju ceļojumu galamērķi ir Eiropas Savienības galvaspilsētas, kurās, kā zināms, ir ļoti attīstīta sabiedriskā transporta sistēma. Lai gan populārās mobilās aplikācijas Waze un Google Maps ceļotāju vidū ir pārbaudīta vērtība, arī “Citymapper” ir ne mazāk praktiska aplikācija, ko apliecina Google Play statistika. Kā nekā,Eiropas metropoļu sabiedriskā transporta sistēmas iebraucējiemnereti ir visai liels izaicinājums,” piebilda Šmite.

#AutoSlash –iznomā auto par labu cenu
Auto nomas cenas mainās teju katru dienu, tāpēc izsekot šīm pārmaiņām steidzīgajā dzīves ritmā nav viegli. Ja arī tas izdodas, nevaram būt droši, ka atrastā cena būs tā izdevīgākā. “AutoSlah” izstrādātāji sola labākās auto nomas cenas meklējumus paveikt lietotāju vietā. Tev tikai jāievada vēlamie ceļojuma datumi, galamērķi un cita rezervācijas informācija interneta vai mobilajā vietnē, un “AutoSlash” komanda atsūtīsvisu nepieciešamo informāciju.

# Dayuse.com – izmanto iespēju atpūsties komfortabli
Laiks starp pārlidojumiem ir par garu, lai to pavadītu lidostā? Vienas dienas ekskursija mazliet ievelkas? ja ir īstais noskaņojums, brīvo laiku vienmēr var pavadīt, pastaigājoties pa pilsētu, iepērkoties un izbaudot vietējo virtuvi. Taču, ja vēlies atpūsties komfortabli, piemēram, ieiet siltā dušā vai pāris stundas pasnaust mīkstā gultā, nevis lidostas vai autoostas krēslā, lieti noderēs mobilā aplikācija “Dayuse”. Tā piedāvā atrast istabiņu uz pāris stundām vairāk nekā 3000 viesnīcās visā pasaulē par īpaši pievilcīgām cenām, proti, ar atlaidi līdz pat 75% no viesnīcu standarta cenām.Lietotne pieejamaAndroid ierīcēm.

# Yelp – atrodi tuvāko restorānu, mākslas galeriju, lielveikalu, autoservisu
Ja ceļojuma laikā vēlies nobaudīt ko vairāk par viesnīcas piedāvāto virtuvi, mobilā aplikācija “Yelp”, kurā iekļauta detalizēta informācija par 100 miljoniem restorānu, kafejnīcu, bāru u.tml. visā pasaulē, kļūs par Tavu labāko draugu un sabiedroto. Tā palīdzēs atrast ideālo vietu maltītei gan pēc restorāna nosaukuma vai adreses, gan lietotāja atrašanās vietas kartē, gan arī citu lietotāju atsauksmēm. Ja nav noskaņojuma doties pusdienās vai vakariņās uz pilsētu, ar šīs aplikācijas palīdzību tiešsaistē var iepazīties ar dažādu restorānu ēdienkartēm un pasūtīt kāroto. Starp citu – “Yelp” piedāvā arī informāciju par dažādiem kultūras un izklaides pasākumiem, populārākajiem iepirkšanās centriem, iespēju atrast tuvākajā apkārtnē labāko autoservisu, veļas mazgātavu vai santehniķi, noalgot gidu u.tml. Lietotne pieejama iOs un Android ierīcēm.

“Mūsdienās interneta mobilajā telefonā izmantošana ceļojot ir pašsaprotama, jo straujais dzīves ritms un jaunās tehnoloģijas maina mūsu ceļojumu plānošanas un ceļošanas paradumus. Ja agrāk īsto virzienu meklējām kartē, tagad lielākā daļa ceļotāju uzticas GPS navigācijai. Ja iepriekš rūpīgi studējām ceļvežus, tagad meklējam padomus “Tripadvisor” vai citās vietnēs. Tāpēc jau pagājušā gada rudenī sākām piedāvāt saviem klientiem internetu Eiropā bez papildu maksas. Redzējām, ka viņi to novērtē, jo interneta patēriņš viesabonēšanāatkarībā no izvēlētā tarifu plāna būtiski palielinājās. Ņemot vērā, ka arī zvanu īpatsvars no Eiropas Savienības valstīm uz Latviju Bites tīklā ir salīdzinoši augsts, neierobežoti zvani un SMS, atrodoties viesabonēšanā Eiropā, ko iekļāvām gandrīz visos jaunajos tarifu plānos, bija likumsakarīgs solis,” sacīja Šmite.

Aptaujā, kas tika veikta 2017.gada aprīlī, piedalījās 1526 respondentu vecumā no 18 līdz 74 datiem, 49% respondentu bija vīrieši, bet 51% - sievietes.

Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.