Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:258, Did:0, useCase: 0


Idejas ziemas brīvdienām Eiropā

Redakcija
Redakcija

Kad ziema ir sevi pieteikusi un gads tikai sācies, ir īstais laiks doties atpūtā, lai iedvesmotos un ļautos piedzīvojumam. Ziemas brīvdienām iesakām divus virzienus: Skandināvija un Rietumeiropa. Šie reģioni piedāvā baudīt sniega priekus, kultūru un maciņam draudzīgu iepirkšanos.

Lai brīvdienas būtu ērtas un finansiāli izdevīgas, kad visa ģimene var doties ceļojumā kopā, arvien populārāks kļūst ceļošanas veids ar prāmi, jo iespējams pārvietoties ar savu automašīnu, nav bagāžas ierobežojumu, kā arī pārbrauciena laikā var atpūsties un uzkrāt spēkus turpmākajam ceļam. Ceļošanas iespējas tiek paplašinātas, un pārvietošanās kļūst arvien izdevīgāka un patīkamāka.

Kad Latvijas ziema neļauj baudīt pilnvērtīgus sniega priekus, ir laiks doties uz Skandināviju, lai ļautos ziemas sportu izaicinājumiem. Šim ceļojuma veidam uzņēmums Stena Line piedāvā ērtu prāmju kustību no Ventspils uz Nīneshamni, no kuras iespējams doties uz vairākiem kalnu kūrortiem. Kalnu sporta cienītājiem prāmis ir īpaši piemērots pārvietošanās veids, jo regulārā prāmju kustība ar 24 reisiem nedēļā, kā arī ievērojami samazinātais pārbrauciena laiks – tikai 8,5 stundas –, ļauj vairāk laika atvēlēt ziemas atpūtai.

Viens no iecienītākajiem un modernākajiem Skandināvijas kūrortiem ir Āre (Åre). Tajā ir četri ciemati un trases ir piemērotas ne tikai dažādiem sporta veidiem, bet arī atšķirīgiem sagatavotības līmeņiem – gan profesionāļiem, gan ģimenēm ar bērniem –, ļaujot katram atrast sev piemērotāko risinājumu. Šajā kūrortā ir pasaules līmeņa snovborda trase, bet 2019. gadā tiek plānots Pasaules čempionāts kalnu slēpošanā, tādējādi šo kūrortu ierindojot pieprasītāko jauno vietu sarakstā.

Zviedrija ir bagāta ar netradicionāliem galamērķiem, kā alternatīvu risinājumu klasiskajām brīvdienām var izvēlēties nakšņošanu Zviedrijā esošajā Ledus viesnīcā. Ziemeļu pilsētā Jukasjevi (Jukkasjärvi) būvētā viesnīca ir izgatavota no ledus un sniega. Tā piedāvā ne tikai dažādu klašu numuriņus, bet arī ledus mākslas galeriju, ledus bāru un patiesi jaunas un neatkārtojamas sajūtas.

Cita alternatīva brīvdienām ir iespēja doties uz Rietumeiropu, kur var ne tikai baudīt arhitektūru Rietumeiropas pilsētās, daudzpusīgu kultūru, bet arī paspēt veikt izdevīgus pirkumus izpārdošanu laikā. Šim braucienam Stena Line nodrošina prāmjus uz Vāciju maršrutā Liepāja–Traveminde, kurā no šā gada janvāra ir ieviests papildu prāmis, tādējādi nodrošinot 8 reisus nedēļā starp Latviju un Vāciju.

No Travemindes nepilnu divu stundu brauciena attālumā ir Hamburga, otra lielākā pilsēta Vācijā, bet pa ceļam var paviesoties vēstures bagātajā Lībekā, kā arī dienas braucienā iespējams nokļūt līdz Alpiem, kurus novērtēs jebkurš ziemas prieku cienītājs.

Pārvietojoties ar prāmi, lielākā priekšrocība ir iespēja ceļot ar savu automašīnu. Visiem atpūtas veidiem ir būtiska iespēja pārvietot lielu bagāžas daudzumu: slēpotājiem – ekipējumu un slēpošanas inventāru, savukārt atlaižu medniekiem – lai atvestu uz mājām visus izdevīgos pirkumus. Brauciena laikā iespējams arī kārtīgi izgulēties un atpūsties, lai sāktu dienu ar jauniem spēkiem.

Brīvība, ko sniedz ceļošana ar savu automašīnu, un prieks, kas gūstams, visai ģimenei ceļojot kopā, ir lielisks apvienojums, lai brīvdienas sniegtu atpūtu un iedvesmotu jaunā gada plāniem un iecerēm.