Nākamā lapa

Kāpēc Latvijā bērniem nepatīk nēsāt uniformu - biežākās kļūdas, kuras pieļauj modes dizaineri un skolu vadība 13.02.2018 17:53

“Skolēnu uniforma, kas attīstītajās valstīs jau sen tiek uzskatīta par vienu no veiksmīgas un modernas mācību iestādes rādītājiem, Latvijā tiek uztverta atturīgi un skeptiski”, informē uzņēmuma “Bajarsska Uniformservice” izpilddirektore Jekaterina Babakova. “Bērni nevēlas nēsāt speciāli viņiem izveidoto apģērbu, bet skolas vadība uniformu uztver kā papildus izdevumus”.

Savākti 10 000 paraksti pret sešgadnieku sūtīšanu skolā; iniciatīva tiks iesniegta Saeimā 08.02.2018 11:13

Vairāk nekā 10 000 cilvēku ar saviem parakstiem ir pauduši atbalstu idejai, kas paredz saglabāt esošo skolas gaitas uzsākšanas vecumu, pretēji Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotajām reformām, kad skolas gaitas būtu jāsāk no sešu gadu vecuma. Nozares eksperti, pedagogi, psihologi, neirologi, daļa vecāku u.c. bija vienisprātis, ka lielākā daļa bērnu sešu gadu vecumā nav gatavi mācībām skolā, kāda tā ir šodien. Portālā manabalss.lv savāktie paraksti šo iniciatīvu ļauj iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Aicina apbalvojumiem pieteikt kultūrizglītības nozarē talantīgos bērnus, jauniešus un skolotājus 17.01.2018 10:06

Līdz 2018.gada 17.februārim Kultūras ministrija (KM) aicina apbalvojumiem pieteikt bērnus un jauniešus, kā arī viņu skolotājus, kuri 2017.gadā guvuši nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos, skatēs un izstādēs. Savukārt Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izcilākos kultūrizglītības skolotājus aicina pieteikt Cimzes Balvai.

Rīgas iedzīvotājus aicina pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem 05.01.2018 21:27

No pirmdienas, 8. janvāra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina Rīgas iedzīvotājus pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem. Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta no 8. janvāra būs pieejama tīmekļa vietnēs: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta..., Riga.lv Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam un pieteikties tieši pie kursu īstenotājiem.

Runā vecāki: mūsu bērni nav slaucamas govis 29.11.2017 17:38

Sabiedrības iniciatīvas portālā manabalss.lv savākti jau gandrīz 7 000 paraksti par to, lai tiktu saglabāta esošā kārtība un vecāki paši varētu izvēlēties, cik gados sūtīt bērnu skolā – septiņos, vai, izņēmuma kārtā, sešos vai astoņos gados. Dažādās aptaujās vecāki ir skaidri pauduši savu nostāju, uzsverot, ka nevēlas, lai bērniem obligāti jāsāk skolas gaitas no sešu gadu vecuma. Izglītības un zinātnes ministrija, neraugoties uz vecāku un pedagogu iebildumiem, turpina virzīt šo ideju, bet arī vecāki joprojām atgādina savu nostāju.

Rīgā pasniegs Gada balvas interešu izglītībā 23.11.2017 05:07

Piektdien, 24.novembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” (Elizabetes iela 61) plkst. 16.00 notiks 2017.gada Rīgas interešu izglītības pedagogu un audzēkņu nominācijas pasākums. Tajā pasniegs Gada balvas labākajiem pedagogiem, audzēkņiem un kolektīviem, kā arī suminās nominācijas “Par mūža ieguldījumu interešu izglītībā” ieguvēju.

34 Rīgas izglītības iestādes iesaistīsies projektā “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” 15.11.2017 15:06

Šoruden Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Rīgas pašvaldības vārdā parakstīja sadarbības līgumu ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu par Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” īstenošanu galvaspilsētas 34 izglītības iestādēs, lai mazinātu to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu.

31. oktobrī aicina uz sarunu ar Daini Īvānu un Aleksandru Mirlinu “Par Daugavas likteni domājot” (1) 26.10.2017 11:55

31. oktobrī plkst. 18.00 mūžizglītības pasākumu ciklā “Vēlās otrdienas. Saruna ar pētnieku” ikviens interesents aicināts iepazīt izstādi “Daugavai būt” tās veidotāju Daiņa Īvāna un Aleksandra Mirlina pavadībā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības bulvārī 32.

Rīdziniekus līdz 6. novembrim aicina pieteikties ES fondu mācībām pieaugušajiem 17.10.2017 14:15

Ikvienu rīdzinieku, kurš ir nodarbināts un vecumā no 25 gadiem, Rīgas pašvaldība aicina pieteikties uz mācībām 195 izglītības programmās, lai mainītu vai pilnveidotu savu profesionālo kompetenci vai iegūtu jaunu profesiju. Šāda iespēja tiek piedāvāta Eiropas Savienības fondu projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, tostarp Rīgas pašvaldību.

Aicina uz bezmaksas lekciju "Hiperaktivitāte – bērnam traucēklis skolā" 03.10.2017 13:10

Veselības centrs Vivendi aicina vecākus, kuru bērniem ir diagnosticēts UDHS vai ir aizdomas par to, kā arī skolotājus un skolas psihologus uz bezmaksas informatīvo lekciju "Kā palīdzēt, ja bērna hiperaktivitāte rada grūtības skolā".

LSPA zinātnieku nakti apmeklē trīs reizes vairāk interesentu nekā pērn 03.10.2017 12:09

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA) līdzīgi kā 300 citās Eiropas pilsētās 29. septembrī norisinājās Zinātnieku nakts, kuras mērķis šogad bija apmeklētājus iepazīstināt ar zinātniskajām inovācijām. Akadēmijas piedāvātā Zinātnieku nakts programma guva negaidīti lielu interesi un atsaucību! LSPA apmeklēja vairāk nekā 600 interesenti, kas ir trīs reizes vairāk nekā pirms gada.

Notiks projekta “Rakstura veidošanas izglītība jauniešiem” noslēguma konference 18.09.2017 15:29

Ceturtdien. 21. septembrī, Rīgas domes (Rātslaukums 1) Sēžu zālē no plkst. 9.00 risināsies Eiropas Savienības Izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas “Erasmus+” projekta “Rakstura veidošanas izglītība jauniešiem” noslēguma konference, kurā piedalīsies projekta dalībvalstu – Lielbritānijas, Čehijas, Zviedrijas un Latvijas – pārstāvji, kā arī Rīgas izglītības iestāžu darbinieki, kuri divu gadu laikā aktīvi iesaistījās projektā.

Astoņi padomi, kā iegūt pirmo darbavietu 06.09.2017 10:46

Pirmā darbavieta ir ļoti svarīga, jo jaunietim sniedz vairākus būtiskus ieguvumus – iekļaušanos darba tirgū, prasmi strādāt komandā un uzņemties atbildību. Šīs prasmes augstu novērtē darba devēji, kas vēlāk jaunietim palīdz turpmākā karjeras izaugsmē. Taču jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes nereti trūkst zināšanu par to, kas jāņem vērā, meklējot darbavietu, tāpēc Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas Savienības fondu (ESF) projekta „Jauniešu garantijas” vadītāja Laima Mirzojeva sniedz jauniešiem astoņus padomus, kas palīdzēs pirmās darbavietas meklēšanā.

Rīgas Skolēnu pilī notiks Atvērto durvju diena 04.09.2017 12:34

Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” aicina bērnus un viņu vecākus uz tradicionālo Rīgas Skolēnu pils Atvērto durvju dienu. Skolēnu pils apmeklētāji varēs iepazīties ar vairāk kā 60 pulciņiem, piedalīties spēlēs, iziet sporta tūrisma šķēršļu joslu, noskatīties priekšnesumus, konsultēties ar skolotājiem un izvēlēties sev piemērotāko pulciņu.

Simsons: Vecāki ir lielākie un svarīgākie savu bērnu drošības instruktori, skolotāji, direktori un prezidenti 01.09.2017 11:53

Sākoties jaunajam mācību gadam, īpaši svarīgi ir atgādināt savām atvasēm par drošību mācību iestādēs, kā arī uz ceļa. Ir būtiski atcerēties un aizdomāties ne tikai par bērnu pienākumiem, bet arī vecāku atbildību, tādējādi savlaicīgi novēršot iespējamos nelaimes gadījumus. Lai uzzinātu, kā par drošību ikdienā rūpējas ģimenē, kurā aktuālas skolas gaitas, ar kādām emocijām tiek gaidīts mācību gada sākums un kādos pieredzes padomos vērts ieklausīties citiem vecākiem, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) uz sarunu aicināja trīs meitu tēvu, raidījuma “Superbingo” vadītāju un hokeja kluba “Dinamo” tehnisko direktoru Armandu Simsonu.

34 Rīgas skolas uzsāks īstenot projektu “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” 31.08.2017 17:45

Līdz ar Valsts izglītības satura centra (VISC) un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) 2017. gada 31. augustā noslēgto sadarbības līgumu 34 Rīgas skolas šajā mācību gadā uzsāks īstenot Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Tā mērķis ir nodrošināt izglītības pakalpojumu daudzveidību un inovatīvus atbalsta pasākumus, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu skolās, tādējādi uzlabojot skolēnu kompetences, talanta izkopšanu un mācību sasniegumus.

Rīgas skolās par 4 miljoniem eiro tiks īstenots projekts “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” 30.08.2017 09:56

Ceturtdien, 31. augustā, plkst. 10.30 Rīgas Kongresu nama 214. telpā ( Kr. Valdemāra iela 5) notiks preses konference par Eiropas Sociālā fonda “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” īstenošanu Rīgas skolās un svinīgi tiks parakstīts sadarbības līgums starp Valsts izglītības un satura centru (VISC) un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu (RD IKSD).

Pedagoģijas doktore Ilze Miķelsone: Nevajag eksperimentēt ar sešgadniekiem 16.08.2017 12:41

Laikā, kad Izglītības un zinātnes ministrija gatavo apjomīgu nozares reformu, kas skar dažādus būtiskus jautājumus, tostarp t.s. sešgadnieku jautājumu. Izglītības jomas pārstāvji ar lielāku pieredzi atceras, ka mēģinājumi ieviest šādas reformas jau ir bijuši, turklāt nesekmīgi. Dažādas idejas par to, cik gados bērniem jāuzsāk skolas gaitas, ir izskanējušas arī iepriekš, piemēram, kādreizējā ideja par t.s. nultās klases ieviešanu, obligāto izglītību no sešu gadu vecuma u.tml., taču neviena ideja nav nesusi pozitīvu rezultātu, uzsver Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes dekāne, Dr.paed. Ilze Miķelsone. Savā viedoklī dekāne skaidro, kāpēc, viņasprāt, ideja par sešgadniekiem atkal ir nonākusi ministrijas darba kārtībā.

Iedzīvotāju skatījumā neformālā izglītība ne tikai attīsta personību, bet arī ļauj vieglāk atrast darbu 02.08.2017 14:01

Darbiniekam, kurš iesaistās neformālās izglītības aktivitātēs, ir lielāka pievienotā vērtība darba tirgū nekā tiem, kas ieguvuši tikai formālo izglītību, – par to pārliecināti 77% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju. Tāpat iedzīvotāji norāda, ka neformālā izglītība visnoderīgākā ir svešvalodu, pakalpojumu, elektronikas un informāciju tehnoloģiju jomā – tā liecina Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) maijā veiktā sabiedriskās domas aptauja.

Studiju programma „Aktiermāksla” saņem licenci 27.07.2017 17:38

26. jūlijā AIC Studiju programmu licencēšanas komisijas sēdē tika nolemts izsniegt licenci Liepājas Universitātei bakalaura studiju programmas “Aktiermāksla” īstenošanai.

Desmit ieteikumi jauniešiem, kas meklē darbu 21.07.2017 20:23

2017. gada četros mēnešos pastāvīgā darbā bija iekārtojušies 6382 Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētie bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 29 gadiem. Vidējais bezdarba ilgums šīs vecuma grupas bezdarbniekiem – 4 mēneši. Lai gan dažiem darba meklējumi ātri atnes vēlamos rezultātus, citiem pirmās darbavietas meklēšana ne vienmēr ir ātrs un vienkāršs process, tāpēc NVA speciālisti, kas ikdienā sniedz atbalstu jauniešiem bezdarbniekiem, piedāvā desmit ieteikumus jauniem cilvēkiem, kas meklē darbu.

Nākotnes profesija - sabiedrības veselības speciālists 05.07.2017 19:23

Ikdienas valodā ar veselību parasti saprotam pretēju stāvokli slimībai, taču izrādās, ka veselība ir kas vairāk – tā ir fiziskās, garīgās un sociālās labklājības stāvoklis, nevis tikai slimības vai nespēka neesamība. Turklāt Rīgas Stradiņa universitātē jau 20 gadus tiek apmācīti speciālisti, kuru mērķis ir rūpēties par sabiedrības veselību un mūsu visu kopējo dzīves kvalitāti.

Mākslas akadēmijas rektora amatā ievēl Kristapu Zariņu 28.06.2017 17:05

Šodien, 28. jūnijā, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora amatā tika ievēlēts gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors prof. Kristaps Zariņš. Par jauno rektoru nobalsoja 45 no 80 LMA Satversmes sapulces dalībniekiem.

Romantika vai adrenalīns. Kā pārsteigt absolventu izlaidumā? 09.06.2017 14:18

Jūnijs un jūlijs ir izlaiduma laiks, kad daudzi cilvēki iestrēgst pārdomās par to, ko dāvināt absolventam. Apzinoties, ka nav viena universāla dāvana visiem absolventiem, tirdzniecības parka (t/p) “Alfa” nomnieki sniedz padomus, kā izvēlēties piemērotāko dāvanu, pārsteidzot dažādu tipu personības – gan dabas draugus, gan aktīvus sportotājus, gan arī modes un izklaides cienītājus.

Rīgā notiks vērienīgs izglītības forums „Izglītība izaugsmei 2017” 01.06.2017 20:47

Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs (RIIMC) organizē divu dienu forumu „Izglītība izaugsmei”. Forums notiks 14. un 15. jūnijā, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā (Kr. Valdemāra iela 1).

Aicina pieteikt pretendentus balvām “Zelta pildspalva” un “Zelta stipendija” 25.05.2017 09:09

Beidzoties 2016./2017. mācību gadam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina galvaspilsētas skolas pieteikt pretendentus Rīgas pašvaldības balvām „Zelta pildspalva” un „Zelta stipendija”.

Iedzīvotājiem Latvijā dažāda izpratne par neformālās izglītības iespējām 24.05.2017 07:46

Lielākā daļa (88%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka neformālā izglītība ir svarīgs izglītības ieguves veids, kam būtu vajadzīgs lielāks valsts un pašvaldību atbalsts. Tai skaitā pārliecinošs aptaujāto vairākums (86%) arī piekrīt, ka neformālā izglītība būtu strauji jāattīsta, lai paplašinātu apgūstamo jomu klāstu, – tā liecina Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras aprīlī veiktā sabiedriskās domas aptauja.

Senākā bērnu nometne Latvijā - "Albatross" aicina pieteikties arī šovasar 22.05.2017 17:38

Kā jau katru gadu, arī šogad no jūnija bērnu un jauniešu nometne ar lielu vēsturisku nozīmi „Albatross”, aicina bērnus un jauniešus no 7 līdz 17 gadiem pievienoties savam aizraujošajam atpūtas ceļojumam visas vasaras garumā.

Noskaidroti erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments”uzvarētāji 18.05.2017 20:14

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursā „Fizmix Eksperiments” godalgotas sešas fizikā zinošākās komandas –Līvānu 2. vidusskolas „Fotons” no Latgales reģiona, Skrundas vidusskolas „Oposumi” no Kurzemes reģiona, Valmieras Valsts ģimnāzijas „Gamma Deluxe” no Vidzemes reģiona, Limbažu novada ģimnāzijas „Lambda Džeki”no Rīgas reģiona, Viesītes vidusskolas„Entropija”no Zemgales reģiona un Rīgas 25. vidusskolas komanda „Elementāri Vatson” no Rīgas pilsētas.Jau jūlijā visi laureāti atpūtīsies īpašā vasaras nometnē.

LU Botāniskais dārzs 18. maijā aicina atzīmēt Augu aizsardzības dienu 16.05.2017 08:45

Ceturtdien, 18. maijā, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā atzīmēs Starptautisko Augu aizsardzības dienu (angl. Plant Conservation Day), kurā zinātkāri skolēni interaktīvā veidā varēs izzināt dabas daudzveidību.

Ekonomikas izrāviena pamatā ir izglītots cilvēks 15.05.2017 15:32

Nav iespējama izaugsme bez attīstības. Pēc veiksmīga uzņēmējdarbības starta un uzņēmuma nostabilizēšanās par būtisku tālākās attīstības priekšnoteikumu parasti kļūst jaunu tirgu piesaiste, produktu vai pakalpojumu popularizēšana arvien plašākai auditorijai. Par ekonomikas izrāviena nepieciešamību, tostarp īpaši uzsverot eksporta veicināšanu, runā arī oficiālajos valsts attīstības dokumentos. Taču pārāk bieži mēs aizmirstam, ka veiksmīga uzņēmuma pamatā ir izglītots un ieņemtā amata pienākumu pildīšanā kompetents cilvēks. Tādēļ, jo vairāk tiks piedomāts pie cilvēkresursu attīstības, piedāvājot un pieņemot izglītības un pieredzes gūšanas iespējas, jo ātrāk mēs spēsim runāt par ekonomikas izrāvienu jau kā sasniegto rezultātu nevis nosprausto mērķi.

Rīgā notiks konference “Sadarbības pieejā balstīta pedagogu profesionālā izaugsme pirmsskolā” 09.05.2017 14:24

Trešdien, 10. maijā, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” no plkst. 10.00 risināsies Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu konference “Sadarbības pieejā balstīta pedagogu profesionālā izaugsme pirmsskolā”, kuras mērķis ir sekmēt humānu, uz sadarbību balstītu, pieeju bērna personības attīstīšanai pirmsskolā.

BJO “Jaunie Vanagi” aicina pieteikties piedzīvojumu spēlei dabā “Zvirbuļa Taka 2017” 03.05.2017 14:45

Jau 11. gadu pēc kārtas bērnu un jauniešu organizācija “Jaunie Vanagi” aicina uz krietnu popularitāti iekarojušo piedzīvojumu spēli dabā “Zvirbuļa Taka”, kas šajā sezonā noritēs no 9. līdz 11. jūnijam Baldonē, Baldones mežu teritorijā. Tās būs aizraujošas brīvdabas komandu sacensības, ar lomu spēļu elementiem. Komandas ir nelielas, katrā tikai pa pieciem dalībniekiem, gan meitenes, gan puiši vecumā no četrpadsmit līdz pat ... opīšu un omīšu gadiem. Nepilngadīgajiem būs jāsagādā vecāku atļaujas!

TOP 5 izaicinājumi jaunajiem censoņiem 2017. gadā 03.05.2017 14:11

Nav jēgas nekam nebūt – četru vārdu kopums, kas, iespējams, ietver visu dzīves esenci. Attīstība ir cilvēka darāmā kārta –, kad ir aizpildīti zemākie plauktiņi Maslova piramīdā, cilvēks izjūt vajadzību pēc izaugsmes, vēlas būt pašpietiekams un virzīties uz personības attīstību. Šajā ceļā palīdzēt spēj ne vien izglītības iestādes, bet arī dažādi uzņēmumi un organizācijas, kas ar daudzpusīgiem projektiem iegulda ne vien savā, bet arī jaunās paaudzes attīstībā. Tie ir dažādi konkursi, kas aicina jauniešus likt lietā un papildināt savas zināšanas, smelties pieredzi, stiprināt savas profesionālās spējas un iegūt arī vērtīgas balvas vai pat finansiālu atbalstu savu ieceru īstenošanai. Ar dažām vērtīgām šogad piedāvātajām iespējām dalās Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesors Andris Deniņš.

Maijā aicinām uz Augu aizsardzības dienu LU Botāniskajā dārzā 29.04.2017 08:34

Ceturtdien, 18. maijā, no plkst. 10.00 līdz 16.00 aicinām visus zinātkāros uz "Augu aizsardzības dienu"Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, kurā skolēni, piedaloties dažādās aktivitātēs, varēs izzināt dabas daudzveidību.

LLDK: Svarīgāk, kā jaunietis spēs pielietot zināšanas, nevis, cik gados sāks iet skolā 27.04.2017 18:50

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītajā nozares reformā iekļauts arī punkts par pamatizglītības uzsākšanu no sešu gadu vecuma. Viens no ministrijas pamatojumiem, kāpēc skolēniem mācības būtu jāuzsāk ātrāk, ir tāds, ka šobrīd vidusskolas pēdējās klasēs mācās, piemēram, deviņpadsmit gadīgi jaunieši, kuriem būtu jāiesaistās darba tirgū. Paātrinot skolas gaitu uzsākšanu, tiktu panākts, ka, sasniedzot 18 vai 19 gadu vecumu, jaunieši skolu jau būtu pabeiguši, bet, vai tas nozīmē, ka viņiem automātiski atradīsies arī vieta darba tirgū? Vai šādā vecumā jaunieši jau būt pietiekami konkurētspējīgi, vai arī tas tikai veicinās bezdarbu jauniešu vidū? Par to savs viedoklis ir arī Latvijas Darba devēju konfederācijai.

Pasaules vēstures hronika – grāmata jūsu skolēnam! 26.04.2017 09:59

Pasaules vēsture ir mācību priekšmets, kas sagādā grūtības daudziem. Atcerēties, kas un kad notika kurā valstī, un kāds visiem šiem notikumiem ir kopsakars – un tas viss par tūkstošiem gadu pirms mūsu dzimšanas? Ar jauniznākušo grāmatu “Pasaules vēstures hronika” (no akmens laikmeta līdz tūkstošgadei) apgūt pasaules vēsturi būs viegli un saprotami. Grāmatas septiņas nodaļas katra veltīta savam laikposmam civilizācijas attīstībā, turklāt notikumi un tiem atbilstošie gadi izkārtoti slejās pēc ģeogrāfiskā principa, datēti un bagātīgi ilustrēti. Tādējādi ir iespēja uzzināt, kādi notikumi risinājušies dažādās pasaules daļās ap to pašu laiku. Tas palīdz izprast kopsakarības un veidot noturīgu priekšstatu par mūsu civilizācijas vēsturi – un skolēnam šīs zināšanas nozīmē arī sekmīgi nokārtotus eksāmenus!

Karjerā jāiegulda, vēl skolas solā sēžot 25.04.2017 15:56

Jautājums par valsts izglītības iestāžu spēju jauniešus kvalitatīvi sagatavot darba tirgum, vienlaikus veicinot pieprasītāko un perspektīvāko amatu pratēju sagatavošanu, vienmēr ir bijis aktuāls. Tradicionāli tiek uzskatīts, ka tieši augstskola ir tā institūcija, kas jauniešus sagatavo viņu izvēlētajai profesijai. Taču izšķiroša nozīme ir skolas solā gūtajām zināšanām, jo tās vislielākajā mērā ietekmē profesijas izvēli. Tāpat apsveicama ir katra jaunieša iniciatīva darīt vairāk nekā to pieprasa izglītības sistēma, jo tas ļauj, vēl skolas vai augstskolas solā esot, paplašināt zināšanas, apgūt jaunas prasmes un jau ieguldīt turpmākajā karjerā. Un šādu iespēju ir daudz – dažādi izglītojoši konkursi, semināri, pieredzes apmaiņas braucieni un citi.

BALTIJAS 1. VALODU SKOLA aicina pieteikties vasaras nometnei bērniem vecumā no 8-13 gadiem 20.04.2017 10:26

Nometnē bērni peldēsies, sauļosies, liedēsies, ēdīs saldējumu, veidos un piedalīsies nakts trasēs, jās ar zirgiem, ies pirtiņā, šūposies vai lēkās uz batuta, piedalīsies un paši veidos vakara disenītes, un veiks dažādus eksperimentus. Būs arī putnu dziesmas un eži, un tīra daba, un naktī zvagznes, un draugi, un pilnīga brīvība un atpūta.


Vēl bērni apgūs (tas ir svarīgākais vecākiem), IEMĪLOT UN RADOT SEV SAPROTAMU VIDI - angļu valodu, inženierzinātnes, dabas zinātnes, sportu, sadarbību.

2018. gada Latvijas budžets tiks sastādīts 22. aprīlī 19.04.2017 09:21

Ekonomikas un kultūras augstskolā 22. aprīlī norisināsies lietišķā spēle studentiem, kuras mērķis – sastādīt un apstiprināt alternatīvu Latvijas budžetu 2018. gadam.

Nākamā lapa