Nākamā lapa

Veikti grozījumi saistošajos noteikumos bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai Rīgas skolu 1. klasēs 17.02.2017 14:58

2017. gada 16. februārī stājušies spēkā grozījumi Rīgas domes saistošajos noteikumos „Par kārtību, kādā reģistrējami iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1. klasē Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs”, kas paredz vairākas izmaiņas. Noteikumi pieejami tīmekļa vietnes E-skola.lv - Izglītība sadaļā “Skolas”.

Aicina vecākus uz Atvērto durvju dienām Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs 17.02.2017 14:56

Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes no 1. marta līdz 31. maijam plāno Atvērto durvju dienas un aicina vecākus, kuru bērni jau apmeklē bērnudārzu, kā arī potenciālo audzēkņu vecākus iepazīties ar bērnudārza personālu, apskatīties telpas un apkārtni, kā arī iepazīt pedagoģiskā procesa organizāciju un ikdienas norises pirmsskolā.

Uzzini, izmēģini un izvēlies izstādē “Skola 2017”! 13.02.2017 18:58

Plaša informācija par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, mācībspēku un studentu konsultācijas, profesiju “pielaikošana”, randiņš ar karjeras konsultantu un aizraujošas aktivitātes – tas viss un vēl daudz kas vairāk sagaida Latvijas zinātkāros jauniešus izglītības izstādē “Skola 2017”, kas no 24. līdz 26. februārim notiks Ķīpsalā.

Meklē finanšu ekspertu skolēnu vidū! 06.02.2017 11:53

Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) sadarbībā ar Alberta koledžu (AK), Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) un Latvijas Banku aicina skolēnus piedalīties olimpiādē Finanšu ābece 2017!Olimpiādes uzvarētājs iegūs budžeta vietu studijām, balvas tiks visiem skolēniem, kuri pieteiksies cīņai par finanšu eksperta titulu.

11. februārī Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā nodarbība bērniem “Kā dzīvoja senie ļaudis?” 02.02.2017 18:52

11. februārī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Brīvības bulvārī 32, Rīgā, aicina ģimenes ar pirmskolas vecuma bērniem un jaunāko klašu skolēniem uz pasākuma cikla “Muzejs ģimenei” nodarbību “Kā dzīvoja senie ļaudis?”.

King’s College direktore Adele Stenforda: Britu skola Latvijā būs vieta, kur apvienota akadēmiskā disciplīna un radošums 31.01.2017 14:14

Piektdien 27.janvārī Rīgā ieradās King’s College Britu skolas Latvijā jaunieceltā direktore Adele Stenforda (Adele Stanford), lai vadītu skolas organizēto pasākumu “Meet the Headteacher Evening”(“Iepazīšanās vakars ar direktori”). Pasākuma laikā ģimenēm, vecākiem un citiem interesentiem bija iespēja iepazīt jauno direktori, kā arī uzzināt viņas vīziju par pirmo Britu skolu Latvijā.

Rīgā latviešu valodas bezmaksas kursu grupas jau nokomplektētas 10.01.2017 17:35

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments informē, ka jau otrajā dienā pēc pieteikšanās izsludināšanas ir nokomplektētas visas latviešu valodas bezmaksas kursu grupas, kur mācības paredzētas pavasarī. Izglītības iestādes informē, ka palikušas nedaudz brīvas vietas grupās, kur mācības paredzētas rudenī.

Rīgas iedzīvotājus aicina pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem 08.01.2017 12:35

No pirmdienas, 9. janvāra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina Rīgas iedzīvotājus pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem. Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta pieejama tīmekļa vietnēs: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta..., Riga.lv Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam un pieteikties tieši pie kursu īstenotājiem.

Somu stāstnieces Lindas Liukasas grāmatas “Sveika Rūbij! Ceļojums datora iekšienē” atklāšanas pasākums 28.12.2016 13:41

20. decembrī Rīgā konstruēšanas un programmēšanas interešu izglītības iestādē “ROBO HUB” Robo Hub norisinājās grāmatas “Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē” Home | Hello Ruby atklāšanas pasākums. Viens no grāmatas atbalstītājiem uzņēmuma “Tieto Latvia” https://www.tieto.lv/ IKT direktors Jānis Tupulis iepazīstināja bērnus ar informācijas tehnoloģiju nozīmi un pielietojumu nākotnē. Grāmatas autore Linda Liukasa vadīja mazajiem klausītājiem nodarbību, kuras laikā bērni nokļuva datora iekšienē un guva ieskatu tā uzbūvē.

Britu izglītības eksperte: bērniem skolās jāmāca uzņemties risku 05.12.2016 12:16

Pieredzējusī Britu izglītības eksperte Douna Akjureka (Dawn Akyürek), kas šobrīd ir King’s College Madrides skolas direktore, Britu nedēļas ietvaros notiekošajā seminārā uzsvērusi – jauniešiem skolās jāmāca uzņemties risku. “Lai būtu sekmīgi 21. gadsimta sabiedrībā, mūsdienu skolās papildu akadēmiskajai izglītībai ir kritiski mācīt pieņemt, izprast un uzņemties risku, jo tikai tā iespējama citādi neiegūstama pieredze, kas veido spēju novērtēt situācijas arī vēlāk dzīvē,” seminārā par neakadēmisko jeb ārpusklases mācīšanās ieguvumiem uzsvērusi britu izglītības eksperte.

Noskaidroti angļu valodas eksperti Latvijas skolēnu vidū 28.11.2016 19:08

Ekonomikas un kultūras augstskola (EKA) notikusi pirmā angļu valodas olimpiāde Latvijas skolēniem English Guru, kurā vairāk nekā 200 skolēnu konkurencē uzvarēja Dinnija Innusa no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas. Otro vietu ieguva Aknīstes vidusskolas skolniece Kaiva Caunīte, bet trešo - Kitija Lūciņa Gristiņa no Auces vidusskolas.

Britu nedēļas ietvaros uz semināru Latvijā ierodas prestižo skolu King’s College dibinātājs Sers Rodžers Fraijs 28.11.2016 18:04

30. novembra seminārā “Lielbritānijas izglītība un neakadēmiskās mācīšanās ieguvumi” uzrunās arī princis Edvards, Veseksas grāfs, King’s College Madrides skolas direktore Douna Akjureka (Dawn Akyürek), Latvijas izglītības eksperte, VISC pārstāve Zane Oliņa.

Kārsavas novada Goda pilsoņa apbalvojumu šogad iegūst divas novadnieces 23.11.2016 10:52

Latvijas dzimšanas diena ir ieguvusi jaunu un skaistu tradīciju – godināt Kārsavas novada pilsoņus, kuri ar savu darbu, attieksmi un personību ir ieguvuši augstu cieņu no līdzcilvēkiem.

Rīgā pasniegs Gada balvas interešu izglītībā 22.11.2016 14:51

Piektdien, 25. novembrī, Mūzikas namā “Daile” (Kr. Barona iela 31) plkst. 16.00 notiks 2016. gada Rīgas interešu izglītības pedagogu un audzēkņu nominācijas pasākums, kurā pasniegs Gada balvas labākajiem pedagogiem, audzēkņiem un kolektīviem.

85% vecāku neatbalsta skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma 18.11.2016 23:48

85% vecāku neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotos grozījumus Vispārējās izglītības likumā, tajos paredzot obligātās pamatizglītības apguves sākšanu no sešu gadu vecuma, liecina biedrības “Vecāki par izglītību” un “Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības” kopīgi veiktā vecāku aptauja. Turklāt 55% aptaujāto vecāku atzīst, ka neizprot izmaiņu būtību, to realizēšanas mehānismus un ieguvumus bērnam.

Alberta koledžas talanti saņem innoWate stipendijas 16.11.2016 17:28

Alberta koledžas studiju programmas Datorspēlu izstrāde un attīstība 2. kursa studenti Lauris Brāzma un Māris Mežpaps ieguvuši SIA innoWate stipendijas studijām.

82% jauniešu uzskata, ka valsts finansēta augstākā izglītība garantētu patiesā interesē balstītu studiju izvēli 16.11.2016 14:07

Jau ziņots, ka oktobra izskaņā studenti no visas Latvijas piedalījās protesta gājienā Rīgā, uzstājot uz adekvātu finansējumu augstākajai izglītībai. Kopumā 88% Latvijas jauniešu uzskata, ka Latvijā vajadzētu ieviest bezmaksas augstāko izglītību, taču tikai 18% tic, ka to būtu iespējams ieviest pie pašreizējiem apstākļiem, kādi ir Latvijā, liecina Rīgas Brīvostas rīkotā konkursa “Osta pilsētai” ietvaros veiktā jauniešu aptauja.

Rīgas skolu skolēnus aicina piedalīties konferencē “Skola – līdzdalības starts atbildīgai sabiedrībai” 14.11.2016 12:34

Rīgas skolu aktīvākos skolēnus, skolēnu pašpārvalžu konsultantus, izglītības iestāžu administrācijas pārstāvjus aicina piedalīties konferencē “Skola – līdzdalības starts atbildīgai sabiedrībai”, kas notiks 23. novembrī no plkst. 13.00 Pamatskolas “Rīdze” (Kr. Valdemāra iela 2) telpās.

Suminās labākos Rīgas bērnudārzu darbiniekus un pasniegs Martas Rinkas balvu 08.11.2016 16:33

Ceturtdien, 10. novembrī, plkst. 15.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde” (Amatu iela 5) Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) direktors Guntis Helmanis pasniegs Rīgas pašvaldības balvas labākajiem pirmsskolu darbiniekiem, par godprātīgu, profesionālu pedagoģisko darbu, kā arī par ieguldījumu pirmsskolas izglītības attīstībā. Svinīgajā pasākumā tiks pasniegta arī Martas Rinkas piemiņas gada balva „Mūžs veltīts bērniem”.

Par valsts mērķdotācijas piešķiršanu un sadali Rīgas skolās 25.10.2016 12:53

Reaģējot uz publiskajā telpā neviennozīmīgi interpretēto pedagogu atalgojuma valsts mērķdotācijas sadali Rīgā, par nozari atbildīgais - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) - norāda, ka valsts piešķirtais finansējums tika sadalīts, ievērojot Ministru kabineta (MK) noteikumus. Vienlaikus RD IKSD vērš uzmanību, ka valsts finansējums pedagogu algām un kvalitātes pakāpju apmaksai, kas ļoti būtiski ietekmē tieši ģimnāzijās un arī speciālajās skolās strādājošos pedagogus, galvaspilsētas skolās ir būtiski sarucis.

Karjeras nedēļa Rīgā noslēdzas ar konferenci pedagogiem 24.10.2016 09:59

Ar konferenci „Karjeras vadības kompetence mūsdienīgam karjeras attīstības atbalstam izglītības iestādē” noslēgsies Karjeras nedēļa Rīgā. Konference notiks trešdien, 26. oktobrī, no plkst. 10.30 Friča Brīvzemnieka pamatskolā (Zeļļu iela 4), kurā aicināti piedalīties skolotāji, lai diskutētu par karjeras jautājumiem skolēnu un skolas ikdienā.

TOP 5 izaicinājumi vidusskolēniem, kurus pieveikt šī gada nogalē 21.10.2016 12:36

Ierasti pilni apņēmības iesoļojam jaunajā gadā, taču īsti uzvarētāji ir tie, kas mērķtiecīgi un vērtīgi dzīvo arī šodien. Ik gadu vairāki lieli, atpazīstami un arī ārpus Latvijas robežām prestiži uzņēmumi un organizācijas rīko ar izglītību saistītus konkursus skolēniem. Liela daļa no tiem jau kļuvusi par ikgadēju tradīciju. Godalgota vieta jebkurā no šiem konkursiem ir būtisks rādītājs, kas jaunieti izcels no masas, tādēļ LU Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Andris Deniņš apkopojis sešus skolēniem vērtīgus konkursus.

Noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvostas pārvaldes rīkotajam konkursam “Osta pilsētai” 21.10.2016 10:16

Noslēgusies pieteikšanās Rīgas brīvosta pārvaldes (RBP) izsludinātajam ikgadējo zinātniski pētniecisko darbu konkursam skolēniem “Osta pilsētai”. Visaktīvāk pieteikušies Rīgas 25.vidusskolas skolēni.

Mazie rīdzinieki piedalās Karjeras nedēļas aktivitātēs 20.10.2016 11:19

Oktobrī Latvijā risinās Karjeras nedēļa, kuras laikā bērniem un jauniešiem ir iespēja iepazīt dažādas profesijas. No 10. līdz 21. oktobrim šajās aktivitātēs iesaistās arī Rīgas bērnudārzu audzēkņi, dodoties ekskursijās uz uzņēmumiem un aicinot pie sevis ciemos visdažādāko profesiju pārstāvjus.

Rīgā izsludina konkursu skolu jauniešiem “Saliedēti dažādībā” 18.10.2016 12:02

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi izsludina projektu konkursu jauniešiem “Saliedēti dažādībā”, kurā aicina piedalīties Rīgas vispārējās vidējās izglītības iestāžu 10. – 12. klašu skolēnus un profesionālās vidējās izglītības mācību iestāžu audzēkņus, izveidojot komandu piecu skolēnu un viena pedagoga sastāvā.

Pedagogus aicina piedalīties forumā “Digitālā kompetence un medijpratība mācību procesā” 12.10.2016 21:06

Rīgas skolu pedagogi aicināti piedalīties forumā “Digitālā kompetence un medijpratība mācību procesā”, kurā būs iespēja uzzināt par aktualitātēm pedagogu digitālās kompetences un medijpratības jēgpilnu izmantošanu mācību procesā. Forums notiks 26. oktobrī no plkst. 13.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (Jelgavas iela 1).

Karjeras nedēļas ietvaros Rīgā notiek pasākums „Pieslēdzies!” 11.10.2016 11:08

Trešdien, 12. oktobrī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 Spīķeros notiks pasākums „Pieslēdzies!”, kas ir viens no Karjeras nedēļas aktivitāšu piedāvājumiem Rīgā. Pasākumā būs iespēja uzzināt par jauniešiem aktuālām tēmām: kā kļūt par līderi, par iespējām pilnveidot sevi, par brīvprātīgā darbu, par Eiropas Savienības piedāvātajām aktivitātēm jauniešiem, par Skautu un Gaidu kustību un daudzām citām jauniešiem saistošām tēmām.

Ar spēli “Pilsētas medības” sāksies Karjeras nedēļas pasākumi Rīgā 05.10.2016 13:57

Pirmdien, 10.oktobrī, ar spēli “Pilsētas medības” sāksies Karjeras nedēļas pasākumi Rīgā, kuros piedalīsies 115 Rīgas skolas, 15 bērnudārzi un 13 bērnu un jauniešu interešu izglītības centri. Karjeras nedēļas pasākumi ar konkursiem, spēlēm, semināriem, meistarklasēm, radošajām darbnīcām, ekskursijām, konferenci un tikšanos ar dažādu profesiju pārstāvjiem galvaspilsētā risināsies divas nedēļas no 10. līdz 21. oktobrim.

ES Tiesas tiesnesis Egils Levits pieredzes vizītē pie EKA studentiem 29.09.2016 11:06

Ar īpašu vieslekciju par Eiropas Tiesu praksi Ekonomikas un kultūras augstskolā (EKA) viesojās Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Konkursā “Osta pilsētai” skolēni vērtēs Rīgas brīvostas pienesumu Latvijas ekonomikai 26.09.2016 16:35

Rīgas brīvostas pārvalde izsludina ikgadējo zinātniski pētniecisko darbu konkursu skolēniem “Osta pilsētai”, kura mērķis ir veicināt ostas pienesuma Latvijas ekonomikai apzināšanu, analīzi un nākotnes iespējas, iesaistot mērķtiecīgākos un spējīgākos Latvijas skolēnus.

Atklās sociālo kampaņu par satiksmes drošību bērniem “Apstājies. Paskaties. Pamāj” 26.09.2016 16:30

Piektdien, 30.septembrī pulksten 12.00 pamatskolā “Rīdze”, K. Valdemāra ielā 2 tiks atklāta Latvijā vēl nebijusi satiksmes drošības kampaņa bērniem “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” Kampaņas mērķis – samazināt satiksmes negadījumos bojā gājušo bērnu skaitu Latvijā līdz nullei. Kampaņas ietvaros tiks pievērsta īpaša uzmanība un skaidrots kā justies droši un rīkoties uz ielas, ieraugot kravas automašīnu.

Alberta koledžas e-studijas atzītas par labākajām Baltijā, augstu novērtētas Eiropā 22.09.2016 14:00

Šonedēļ Alberta koledžā ieradušies augstskolu pārstāvji no dažādām Eiropas un Austrumu bloka valstīm, lai apgūtu Alberta koledžas izstrādātos atvērtos risinājumus izglītības procesā un gūtu pieredzi no Latvijas docētājiem veiksmīgu e-studiju ieviešanā un īstenošanā.

Rīdziniekus aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā 21.09.2016 13:12

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina pieteikt pretendentus Gada balvai interešu izglītībā. Pretendentus balvai interešu izglītībā var pieteikt valsts, pašvaldības iestādes, kā arī privātpersonas.

Daugavpilī piedāvā jaunu rudens ekskursiju skolēniem “Izzini Daugavpils cietoksni!” 19.09.2016 16:32

Rudens ir skolēnu ekskursiju laiks, tāpēc Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra speciālisti skolēnu grupām ir sagatavojuši jaunu tematisko ekskursiju “Izzini Daugavpils cietoksni!”. Tādejādi skolēniem un pedagogiem ir iespēja piedalīties aizraujošā 1,5h ekskursijā, kuras laikā ir iespēja atraktīvi iegūt jaunas zināšanas par Latvijā vienu no populārākajiem kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma objektu – Daugavpils cietoksni.

Piesakies mācību konkursam par satiksmes drošību “Gribu būt mobils” 14.09.2016 09:14

Sākot no šī gada 12. septembra, skolēni un skolotāji ir aicināti pieteikties konkursā par drošu ceļu satiksmi un jauno satiksmes dalībnieku atbildīgu rīcību tajā. Konkursā 6. – 8. klašu skolēniem būs iespēja sevi pārbaudīt daudzpusīgos uzdevumos par ceļu satiksmes noteikumiem, drošību uz ceļa, kā arī dažādu situāciju analīzē.

Izsludina konkursu par finansiālu atbalstu Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu sporta dienas organizēšanai 12.09.2016 16:40

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina konkursu par finansiālu atbalstu Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu sporta dienas organizēšanai, lai nodrošinātu bērnudārzu audzēkņiem sporta sacensības, tādējādi sekmējot bērnu fiziskās aktivitātes, radošās izpausmes un līdzdarbošanos vienotā komandā.

King’s College Britu skola Latvijā atklāj biroju Rīgā skolēnu uzņemšanai 09.09.2016 15:38

Nikolass Fraijs (Nicholas Fry), King’s Group Attīstības vadītājs Rīgā, Alberta ielā 1-3A atklājis King’s College Britu skolas Latvijā Rīgas biroju, un skola sākusi skolēnu uzņemšanu savam pirmajam mācību gadam 2017. septembrī. Latvijā un Baltijā pirmās Britu skolas celtniecība sākta Babītes novada Piņķos. Sākotnēji skolā tiks atvērtas pirmsskolas un sākumskolas izglītības klases, un uzņemti bērni no trīs līdz deviņu gadu vecumam, bet, pakāpeniski attīstoties, tajā izglītību varēs iegūt ap 580 skolēniem vecumā no diviem līdz astoņpadsmit gadiem.

83% informātikas skolotāju Datorikas pilotprojektu novērtējuši pozitīvi 08.09.2016 09:34

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pauž vienprātīgu atbalstu Datorikas mācību programmas ieviešanas turpināšanai, lai mērķtiecīgi virzītos uz jaunu, kompetencēs balstītu izglītības standartu, kas palīdzētu jauniešus labāk sagatavoties nākotnes darba tirgum. Līdzīgu nostāju izsaka arī informātikas skolotāji, no kuriem 83% Datorikas pilotprojektu aizvadītajā mācību gadā novērtējuši kā lietderīgu, liecina LIKTA veiktā mācībspēku aptauja.

100 Latvijas skolēnu jauno mācību gadu sāk ar pašu nopelnītām skolas somām 07.09.2016 16:55

Ar mērķi atbalstīt savējos – Latvijas jauno paaudzi, kuras gaišā nākotne ir tiešā veidā atkarīga no iegūtās izglītības, Inbox.lv ar zīmējumu konkursu “Mans 1. septembris” 100 radošākos jaunos talantus apbalvojis ar stilīgiem skolēnu komplektiem. Kopumā iesniegti 347 bērnu zīmējumi. Aktīvākie pirmā “atalgojuma” pelnītāji izrādījušies Latvijas piekto klašu skolēni, starp dāvanu ieguvējiem ir arī bērni no krīzes centra.

6.septembrī - Atvērto durvju diena Rīgas Skolēnu pilī 05.09.2016 10:57

Otrdien, 6.septembrī plkst.14.00-19.00 Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” (K.Barona iela 99) aicina bērnus un viņu vecākus uz tradicionālo Atvērto durvju dienu. Apmeklētāji varēs iepazīties ar vairāk kā 60 pulciņiem, piedalīties darbnīcās, atklātās nodarbībās, noskatīties muzikālo kolektīvu priekšnesumus un jogas paraugdemonstrējumus, bet Skolēnu pils pagalmā iziet sporta tūrisma pulciņa sagatavoto šķēršļu joslu kokos, izskriet orientēšanās minisacensības, spēlēt dažādas spēles un rotaļas, sacensties ar koka auto modeļiem, konsultēties ar skolotājiem un izvēlēties sev piemērotāko pulciņu.

Nākamā lapa