Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:3, Did:0, useCase: 0

King’s College direktore Adele Stenforda: Britu skola Latvijā būs vieta, kur apvienota akadēmiskā disciplīna un radošums

Redakcija
Redakcija

Piektdien 27.janvārī Rīgā ieradās King’s College Britu skolas Latvijā jaunieceltā direktore Adele Stenforda (Adele Stanford), lai vadītu skolas organizēto pasākumu “Meet the Headteacher Evening”(“Iepazīšanās vakars ar direktori”). Pasākuma laikā ģimenēm, vecākiem un citiem interesentiem bija iespēja iepazīt jauno direktori, kā arī uzzināt viņas vīziju par pirmo Britu skolu Latvijā.

2017.gada 1.septembrī savas durvis skolēniem vērs pirmā britu izglītības iestāde Latvijā – King’s College Britu skola Latvijā. Pēc rūpīgas atlases, King’s Group par jauno King's College direktori Latvijā ir iecēlusi Adeli Stenfordi.

„Britu skolas Latvijā direktora atlase bija daudzpusīga un pamatīga. Mēs saņēmām daudz pieteikumu no augsti kvalificētiem kandidātiem. Esam priecīgi, ka tieši Adele ir kļuvusi par mūsu skolas direktori, jo, mūsuprāt, viņa ir ideāla kandidāte jaunās skolas vadīšanai Rīgā. Viņai ir plaša pieredze gan pamatizglītības organizācijā, gan administratīvajā jomā, kas ir īpaši svarīgas kompetences vadītājam, kura pārraudzībā darbību uzsāks viena no mūsu skolām,” tā Nikolass Fraijs (Nicholas Fry), King's Group viceprezidents.

A.Stenforda uz Rīgu pārcelsies no Spānijas, kur viņa pēdējos 10 gadus strādājusi par Britu skolas Kordobā pamatskolas vadītāju. Adelei ir vairāk nekā 20 gadu pieredze izglītības jomā, un viņas mērķis ir radīt tādu mācību vidi, kas atbilst visu skolēnu vajadzībām, kā arī veicināt audzēkņu akadēmisko, sociālo un emocionālo inteliģenci. A.Stenforda ir strādājusi par skolotāju, konsultanti, direktora vietnieci, pamatskolas vadītāju un inspektori valsts un pašvaldības sektorā gan Lielbritānijā, gan citās pasaules valstīs. Adele Stanforda aizstāv ideju par uz vērtībām balstītu izglītību.

“Esmu ļoti gandarīta par iespēju kļūt par King’s College Latvia direktori. Mana vīzija par King’s College Latvia - šī skola būs vieta, kur akadēmiskā disciplīna un radošums iet roku rokā un, kur satiekas latviešu un britu kultūra, lai kopā radītu inovatību mācību vidi. Mans galvenais mērķis būs panākt, lai skolēni katru rītu uz skolu nāktu ar smaidu un, pateicoties skolēnam idividuāli pielāgotām praktiskām mācību metodēm, mācītos ar prieku un arī saviem vecākiem par to gandarīti stāstīs, ko pa dienu iemācījušies un pieredzējuši. King’s College Latvia spēks ir ne tikai tajā, ko bērniem māca, bet arī – kā tas notiek un kādas ir mācību metodes.” stāsta King’s College Britu skolas Latvijā direktore Adele Stenforda.

Vakars ar direktori
Pirms aprīlī plānotās A.Stenfordas pārcelšanās uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, viņa uz vienu nedēļas nogali ieradās Rīgā, lai satiktos ar jaunās skolas audzēkņu vecākiem un citiem interesentiem Lielbritānijas vēstniecības telpās.

A.Stenforda iepazīstināja ar sevi jau skolā uzņemto bērnu vecākus, kā arī izmantoja izdevību, lai klātienē tiktos ar citām ģimenēm, bērniem un draugiem, kas vēlas uzzināt vairāk par King’s College Britu skolu Latvijā.

Par King's College, Britu skolu Latvijā

King’s College, Britu skola Latvijā savas durvis vērs šī gada septembrī Babītē. Skola, kas šobrīd vēl ir būvniecības procesā, uzņems aptuveni 580 audzēkņu no 3 (pirmsskola) līdz 18 gadu vecumam (13.klase). Pirmajā mācību gadā, t.i. no 2017. gada septembra, uzņemšana notiks pirmsskolas un sākumskolas klasēs, no triju līdz desmit gadu vecumam. Klašu skaits skolā tiks palielināts pakāpeniski – bērniem pieaugot, tiks atvērtas arvien jaunas, nākamās klases līdz pat 18 gadu vecumam.

King’s College, Britu skola Latvijā, ietilpst King’s Group, kas ir ļoti veiksmīga izglītības organizācija. Jau kopš 1969. gada tā nodrošina bērniem un pusaudžiem mācību vielas apguvi pēc britu izglītības standartiem starptautiskā mācību vidē.

Pēdējo 45 gadu laikā King's College skolas absolventi ir turpinājuši studijas daudzās no prestižākajām universitātēm pasaulē, tostarp Eiropā un Ziemeļamerikā.

King’s College Britu skola Latvijā nodrošinās skolēniem iespēju apgūt Britu Nacionālo mācību programmu ar plašu priekšmetu klāstu, kas ļaus sagatavoties IGSCE, AS un A līmeņa eksāmeniem. Šī programma dod iespēju skolēniem startēt iestājeksāmenos tādās prestižās universitātēs kā Kembridža, Oksforda, Bērklija, Hārvarda un citās augstākās mācību iestādēs, kurās vēsturiski studējuši skolas absolventi. Pēc vidusskolas beigšanas skolēni var arī izvēlēties studēt Latvijā vai kādā no Baltijas valstīm.

Mācoties King’s College, Britu skolā Latvijā tas skolēni saņems identisku izglītību kā mācoties vienā no labākajām skolām Lielbritānijā, un skolā par mācībspēkiem strādās briti vai Lielbritānijā izglītību ieguvuši skolotāji. Turklāt audzēkņi arī mācīsies latviešu valodu, Latvijas vēsturi un ģeogrāfiju.

Http://www.RezervesDALAS24.Lv