Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:3, Did:0, useCase: 0

Somu stāstnieces Lindas Liukasas grāmatas “Sveika Rūbij! Ceļojums datora iekšienē” atklāšanas pasākums

Redakcija
Redakcija

20. decembrī Rīgā konstruēšanas un programmēšanas interešu izglītības iestādē “ROBO HUB” Robo Hub norisinājās grāmatas “Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē” Home | Hello Ruby atklāšanas pasākums. Viens no grāmatas atbalstītājiem uzņēmuma “Tieto Latvia” https://www.tieto.lv/ IKT direktors Jānis Tupulis iepazīstināja bērnus ar informācijas tehnoloģiju nozīmi un pielietojumu nākotnē. Grāmatas autore Linda Liukasa vadīja mazajiem klausītājiem nodarbību, kuras laikā bērni nokļuva datora iekšienē un guva ieskatu tā uzbūvē.

Grāmatu no šodienas iespējams iegādāties grāmatnīcās “Jānis Roze” JĀNIS ROZE E-VEIKALS un “Globuss” Top 10 - lasītākas un pirktākas grāmatas |...

Grāmatas “Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē” (Hello Ruby: The Great Journey Inside the Computer) autore ir somu stāstniece un datorprogrammētāja Linda Liukasa. 2014. gada pavasarī pirmās grāmatas „Sveika, Rūbij! Programmēšanas piedzīvojumi” (Hello Ruby: Adventures in Coding) iecere kolektīvās finansēšanas platformā Kickstarter savāca ievērojamu summu – 380 000 dolāru un kopš tā laika grāmata ir iemantojusi lielu popularitāti, tulkota vairāk nekā 20 valodās. Viņas TED konferences runai ir vairāk nekā miljons skatījumu.

https://www.youtube.com/watch?v=-jR... Linda ir dibinājusi globālo projektu Rails Girls, kura ietvaros jaunām sievietēm visā pasaulē tiek mācīti programmēšanas pamati. Dažu gadu laikā brīvprātīgo vadītās meistardarbnīcās vairāk nekā 250 pilsētās programmēšanas pamatus apguvušas vairāk par 10 tūkstošiem sieviešu. Viņa ir strādājusi Ņujorkas Codecademy – programmēšanas izglītības uzņēmumā, kas lepojas ar miljoniem lietotāju visā pasaulē.

Autore Linda Liukasa uzsver, ka šī ir pēdējā bērnu paaudze, kas atcerēsies datorus kā kasti ar spožu ekrānu. Grāmata atklāj datora darbošanās principus vispār:„ Šis ir radošs skatījums uz neskaitāmajām tehnoloģiskajām ierīcēm un to, kas norisinās mirdzošo, noslēpumaino korpusu iekšienē.

Grāmata paredzēta bērniem no 5 gadu vecuma. Tās ilustrācijas ir veidojusi pati autore. Grāmatu latviešu valodā izdevusi biedrība bērniem „DROŠI un KOŠI”. No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite. Grāmatas izdošanu latviešu valodā atbalstījuši AS „Exigen Services Latvia”, SIA „Tieto Latvia” un VISMA grupas uzņēmumi Latvijā.

Http://www.RezervesDALAS24.Lv