Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:69, Did:0, useCase: 0

Interneta vidē - draugi, dzīvē - svešinieki

Internets ir vide, caur kuru iespējams iepazīties, neizejot no mājas, tomēr, lai otru cilvēku varētu saukt par pazīstamu, ir jāsatiekas arī dzīvē. Nevienam nav noslēpums, ka ļoti daudzi iepazinušies, izmantojot tieši sociālos tīklus, iepazīšanās portālus. Bieži pēc šādas iepazīšanās cilvēki uztur kontaktus visas dzīves garumā, taču ne vienmēr noslēgums ir tieši tāds. Gadās, ka virtuālajā vidē radies iespaids dzīvē neattaisnojas.

Portālā draugiem.lv ir pieejamas dažādas domubiedru grupas, lai varētu sapulcēties visi, kurus saista kopīgas intereses par kādu no tēmām.
Kāda no šīm domubiedru grupām tika manīta kopīgā pasēdēšanā Rīgas centrā, jo daži no grupas biedriem bija vienojušies satikties un iepazīties dzīvē. Pirmā tikšanās reize izvērsās par ļoti interesantu, jauku pasākumu un vakara noslēgumā visi vienbalsīgi nolēma, ka šāda tikšanās ir jāatkārto.
Tiekoties vēlreiz situācija pavisam mainījās, no pirmās reizes draudzīgā attieksme pret apkārtējiem dažiem bija mazinājusies. Iespējams, ka pirmoreiz tiekoties, cilvēki vienmēr vairāk ievēro pieklājības normas un uzmana, lai neaizskartu cita jūtas. Arī attiecībās starp diviem dzimumiem pirmās pazīšanās dienas atšķiras no laika, kad partneri ir kļuvuši savstarpēji pazīstamāki viens otram. Ar laiku uz āru sāk lauzties savas individuālās iegribas un nav vēlmes tik viegli piekāpties, taču patiesā attieksme izpaužas tieši klātienē, kā tas notika arī gadījumā ar domubiedriem.
Pēc kārtējās tikšanās sākās pārmetumi un asu vārdu apmaiņa. Sākotnēji it kā draudzīgajā pulkā uzradās nesaskaņas, kas liecināja par to, ka kopīgie pasākumi turpmāk, iespējams, tiks atstāti pagātnē. Kur radās problēmas sakne, kas attālināja cilvēkus? Vai tikai internets ir tā vieta, kur cilvēks spēj pieklusināt savu attieksmi pret otra rakstura iezīmēm vai rīcību? Bieži klātienē ir grūtāk saprasties ar citiem un pieņemt to, ka ikkatrs cilvēks ir atšķirīgs.

Mūsdienās daudzi tikšanās vietā izvēlas pārmīt pāris vārdus tieši ar interneta starpniecību. Iespējams, tas atvieglo iespēju aprunāties ar vairākiem cilvēkiem vienlaikus, taču tiekoties klātienē, viņiem vairs nav par ko parunāt un vienīgais, kas šajā gadījumā steigā tiek nolemts, ir "satikties" kādā no sociālajiem tīkliem. Cilvēki, kas parasti atrunājas ar aizņemtību vai lieku laika kavēšanu, pēc tam bieži ir sastopami internetā, sarakstēs ar citiem pavadot vairākas stundas.
Līdzīgs gadījums tika manīts sabiedriskajā transportā, kad satikās divi sen neredzējušies paziņas, taču klātienē neatrada nevienu vārdu, ko pārrunāt. Tā vietā viņi noskaidroja, vai mēdz būt vienā no interneta portāliem un atsveicinājās.
Kopš radās mūsdienīgas iespējas sazināties caur telefonsarunām vai internetu, daudziem vairs neatliek laiks satikties ar paziņām klātienē. Tā vietā viņi izvēlas stundām garu laika pavadīšanu pie datora vai telefona klausules. Iespējams, tas atbrīvo no iespējas neizrādīt savas emocijas, taču noteikti neietaupa laika patēriņu, turklāt ietekmē valodas krājumu, kas nereti kļūst arvien šaurāks.

     [+] [-]

, 2010-10-17 01:57, pirms 9 gadiem
Tā redz notiek.

     [+] [-]

, 2010-10-17 10:41, pirms 9 gadiem
Neko citu jau arī nevar gaidīt. Kamēr cilvēki tikai sarakstās, tikmēr viss ir ok. Tā sākušās daudzas attiecības un pat platoniskā mīlestība, kura, cilvēkiem satiekoties, izplēnējusi kā nebijusi. Klātienē nekad nav tā kā neklātienē. Jāņem vērā, ka cilvēki, sarakstoties daļu teiktā izskaistina, iztēlojas vēlamo par esošo. Dzīvē to visu nevar noslēpt.

     [+] [-]

, 2010-11-25 00:18, pirms 9 gadiem
Skumji

     [+] [-]

, 2011-01-11 21:14, pirms 9 gadiem
Izklausās jau mazliet naivi, bet ļoti pozitīvi un atbalstāmi, ka cilvēki tusē, bet pie tā arī būtu jāpaliek, nav ko gribēt iepazīties tuvāk.

     [+] [-]

, 2011-02-03 00:42, pirms 9 gadiem
pēc manām domām, tas notiek tikai tāpēc, ka cilvēki savā starpā neizrunājas kā nākas pirms tiekas