Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:69, Did:0, useCase: 0

Miris slavenais komiķis/aktieris Leslijs Nilsens

84 gadu vecumā miris kanādiešu izcelsmes aktieris Leslijs Nīlsens. Aktieris savas karjeras laikā filmējies gandrīz 70 kinofilmās un ap 170 TV projektos.

Kurš gan neatcerās šo jauko vīriņu ar sirmajiem matiem un neizsakāmi gaumīgo humora izjūtu, iepriecinot mūs, tēlojot galvenās lomas daudzās parodijās, no tā droši vien vispopulārākā ir „Naked Gun” ("Kailais ierocis").

Aktieris 28.novembrī miris no pneimonijas izraisītām komplikācijām, ziņo ārzemju mediji. 84 gadus vecais aktieris no dzīves atvadījies Floridas slimnīcā, netālu no savām mājām, dzīves pēdējos mirkļos kopā ar viņu bijusi sieva Barbara un tuvākie draugi.

Leslijs Nīlsens dzimis 1926.gadā Kanādas provincē. Viņa senči nākuši no Dānijas un Velsas. Savu aktiera karjeru Leslijs Nīlsens sāka ar dalību TV projektos pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, bet 1956.gadā debitēja kino.

Pirmā vērā ņemamā loma viņam bija 1950.gadā vietējā televīzijā, un jau 1954.gadā viņš ieradās Holivudā, lai attēlotu galveno lomu režisora Maikla Kērtisa (uzņēmis arī slaveno “Casablanca”) filmā “The Vagabond King”.

Karjeras pirmos trīsdemit gadus Nīlsens darbojās lielākoties televīzijas šovos, to skaitā “Peyton Place” un “The Virginian”, lielākoties viņš spēlēja raksturlomas. Taču vēlākās paaudzes Nīlsenu iepazina kā lielisku komiķi filmā “Airplane!” un triloģijā “Naked Gun”. Viņš parādījies arī spiegu parodijā “Spy Hard” kā Aģents WD – 40 un 1998.gada parodijfilmā “Wrongfully Accused”, redzams arī “Scary Movie 3” un tās 2008.gada sīkvelā.

Aktieris saņēmis vairākas Emmy balvas nominācijas, bet vislabāk zināms pēc lomām tādās komēdijās kā "Airplane!", "Naked Gun" Ieroča sērijas un citi darbi, taču galvenokārt tās ir komēdijas.

“Es negribēju, lai mani redz tikai kā komiķi, lai arī komēdija ir plaukstošs žanrs. Gribētu redzēt, cik ļoti es varu izstiepties, lai turpinātu filmēties stulbās un vēl stulbākās komēdijās un turpināt darbu arī pie drāmām, ja iespējams. Auditorijas priekšā ir līnija, kuru nevar nepārtraukti šķērsot. Dažreiz viņi grib redzēt tikai tavu smieklīgo pusi,” Nīlsens atzinis aģentūrai “Reuters” 1996.gadā.