Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:69, Did:0, useCase: 0

Palīdzu smēķētājiem kļūt par laimīgiem nesmēķētājiem

Savulaik jau Marks Tvens ir teicis - kas gan var būt vēl vienkāršāk, kā atmest smēķēšanu, un kā man to nezināt, jo esmu to jau darījis tūkstoš reižu. Sarunājamies ar Latvijas Alena Karra Smēķēšanas atmešanas centra menedžeri un sociālo jautājumu speciālistu Ģirtu Mazuru, kurš ne vien pats ir veiksmīgi ticis galā ar šo netikumu, bet ik dienas palīdz citiem vairs nesmēķēt.

Uzziņai:
1983. gadā Alens Karrs atklāja to, ko bija gaidījusi visa pasaule - vieglu metodi, kā atmest smēķēšanu.
Pirmā Klīnika tika izveidota Londonā. Smēķētāji no visas pasaules apmeklēja Alena Karra izveidoto klīniku.
Tika izveidots plašs klīniku tīkls. Viņa grāmatas ir izdotas vairāk nekā trīsdesmit valodās, ir iespējams iegādāties metodes video un audio ierakstus. Lielākās veselības apdrošināšanas sabiedrības atzīst metodes efektivitāti un saviem klientiem sedz semināru izmaksas.
Ļoti daudzi pazīstami un ne tik pazīstami uzņēmumi vairāk kā 30 valstīs sadarbojas ar Alena Karra Klīnikām un Centriem, palīdzot saviem darbiniekiem atmest smēķēšanu.
2005. gadā tika oficiāli atzīti un publicēti Austrijas Valsts Medicīnas institūta pētījuma rezultāti, kas apstiprināja metodes efektivitāti.
2009. gada 11. decembrī tika atklāts Latvijas Alena Karra Smēķēšanas atmešanas centrs.
Pateicoties Alena Karra metodei, smēķēšanu ir pārtraukuši vairāk kā desmit miljonu cilvēku visā pasaulē.
/no allencarr.lv/

Kāda ir tava personīgā smēķētāja pieredze?

Smēķēju no 14 gadu vecuma. Pašlaik man ir 41 gads, un es nesmēķēju jau vairāk kā piecus gadus. Iepriekš strādāju par taksometra vadītāju. Tas bija maiņu darbs, kad bija jāstrādā katra otrā diennakts. Darba laikā izpīpēju trīs paciņas, bet, kad atpūtos, tikai vienu paciņu – tik un tā vidēji sanāca aptuveni 40 cigarešu dienā. Tā pagāja vairāki gadi. Bija slims kuņģis, sāpes plaušās, bojāti zobi, pastāvīgas galvas sāpes, ļoti slikta veselība un fiziskā forma, taču tas man nespēja palīdzēt atmest smēķēšanu.

Vismaz mēģināji to darīt?

Protams, biju mēģinājis atmest smēķēšanu vairākkārt, bet nekad tas nebija veiksmīgi. Es nevarēju pat vienu dienu nodzīvot bez cigaretes, un, gadiem ritot, to daudzums tikai palielinājās. Mēģināju ierobežot izpīpēto cigarešu skaitu, smēķējot stiprākas cigaretes, tad atkal centos uzņemt mazāk nikotīna, pīpējot vājākas cigaretes, bet nekā. Izmēģināju pīpi, cigārus, zelējamo tabaku, taču joprojām vēlamie rezultāti izpalika.
Labākais panākums tika sasniegts, izmantojot atlikšanas metodi. Tiklīdz vēlējos uzpīpēt, tā smēķēšanu atliku uz nedaudz vēlāku laiku. Kad pienāca atliktais laiks, tad atkal atliku, līdz vairs nespēju noturēties un beidzot uzpīpēju. Tā tai laikā sasniedzu milzīgu rekordu, izsmēķējot tikai 7 cigaretes dienā. Toties, kad tiku pie cigaretes, tad vilku tā, it kā no bezgaisa telpas būtu izvests svaigā gaisā, un to varēja salīdzināt ar putekļsūcēju. Cigareti nosmēķēju dažos elpas vilcienos! Toreiz man likās, ka nespēju pārvarēt atkarību saviem spēkiem, kā arī pārstāju ticēt jebkādai palīdzībai. Un atmetu visas cerības beigt smēķēt.

Hm, stāsts liekas atpazīstams ikvienam kaislīgam pīpmanim...Kas tad ar tevi pēkšņi atgadījās?

Grāmatnīcā ieraudzīju 2004.gadā izdoto Alena Karra grāmatu ‘’Kā viegli atmest smēķēšanu?’’ Skatījos uz to un domāju, ko gan man vēl var kāds iestāstīt, esmu taču izmēģinājis jau visu! Nepaņēmis grāmatu pat rokās, aizgāju pie cita plaukta, taču atgriezos, lai apskatītos, ko tad tādu īpašu kāds gudrinieks grib man iestāstīt. Pāršķirstīju un secināju, ka kārtējais ārzemju teorētiķis grib no manis izspiest naudu, jo grāmata maksāja nedaudz vairāk kā četrus latus. Tomēr pavīdēja cerība, kas nelika mieru – un ja nu tomēr izdodas! Grāmata maksāja tieši tik pat, cik nopīpēju divās dienās. Jau ejot laukā no grāmatnīcas izlēmu, ka grāmatu tomēr nopirkšu un izlasīšu, bet nevienam par to neteikšu, lai mani neizsmej par naivumu un lētticību.

Nu, man arī būtu līdzīga skepse un bažas...

Tajā pašā vakarā sāku grāmatu lasīt. Pašam kļuva dīvaini, bet to darot nesmēķēju, un arī kāre uzvilkt dūmu bija mitējusies. Nākamajā rītā vārīju kafiju un brokastu vietā ierasti grasījos aizsmēķēt cigareti, taču atcerējos par grāmatā lasīto. Dzēru kafiju, turpināju lasīt, un līdz vēlai pēcpusdienai biju to pabeidzis. Es nebiju smēķējis vairāk kā pusdienu! Kāds man bija neaprakstāms prieks! Jo, ja kādreiz, kad mēģināju atmest smēķēšanu, mani vajāja bailes, pat panika, tad tagad bija sajūsma, cerība, ticība un pārliecība, ka esmu ticis vaļā no milzu nelaimes. Kopš tā laika vairs neesmu smēķējis.

Un tas tiešām notika tik vienkārši? Ja godīgi, tad izklausās neticami.

Nevarētu gan teikt, ka turpmākajās nedēļās mani nevajāja domas par smēķēšanu, bet tās nebija traucējošas. Pirmās nedēļas laikā bieži nonācu stresa situācijās, kad radās vēlme uzpīpēt, taču grāmatā lasītā informācija palīdzēja saprast, ka tas ir nikotīns, nevis es pats, kas cenšas darīt visu, lai atsāktu smēķēt. Šīs iedomas bija īslaicīgas, jo prieks un apmierinājums bija ievērojami lielāks.
Kļuvis par nesmēķētāju, centos nest vēsti visiem tiem, kas vēl joprojām sevi indē un nezin, kā šo procesu pārtraukt. Gāja laiks, un arī darbā sāka ievērot, ka vairs nesmēķēju. Ja kāds interesējās, tad ar prieku pastāstīju par šo metodi. Ja iniciatīva nāca no kolēģa vai paziņas, tad lielākā daļa no viņiem arī atmeta smēķēšanu.
Galvenais, ko varu apliecināt, ka metode tiešām darbojas, un to nevar salīdzināt ar nikotīna aizstājējiem vai citām dārgām muļķībām.

Vai Latvijas Alena Karra Smēķēšanas atmešanas centrā strādā jau no pašiem pirmsākumiem?

Savu darbību Alena Karra centrā uzsāku pusgadu pēc tā atvēršanas kā sabiedrisko attiecību vadītājs, paraleli apgūstot semināra vadītāja prasmes. Vēl pēc pusgada apmācībām, daudziem pārbaudījumiem un novērojumiem, kļuvu par semināru vadītāju. Tagad ar prieku palīdzu smēķētājiem kļūt par laimīgiem nesmēķētājiem.

Pavisam īsi – kas tad īsti ir šīs efektīgās metodes stūrakmens?

Šī metode ir viegli uztverama un izprotama, jo tās apguves procesā netiek izmantoti nekādi ‘’viltīgi paņēmieni’’, kā arī nepiemērojas blakus līdzekļi, tāpēc ka netiek nomainīts nikotīna uzņemšanas veids. Smēķēšana nav aizvietota ar nikotīna košļājamo gumiju, plāksteri, papirosu, elektronisko cigareti, inhalatoru, aerosolu utt., tāpat arī netiek izmantota adatu, lāzeru, medikamentu, šoka, hipnozes vai kodēšanas terapija, vien darbojas katra paša veselais saprāts un griba.
Metodes priekšrocības ir sekojošas, ka tā ir ātra, darbojās ilglaicīgi, ir efektīva visiem smēķētājiem, neatkarīgi no smēķēšanas stāža, neizraisa sāpīgas sajūtas un nepatīkamas emocijas, kā arī tai nav negatīvu blakus parādību - svara pieauguma, apetītes traucējumu utt.
Diemžēl jāatzīst, ka tā nav izdevīga tabakas industrijas pārstāvjiem, jo nepatērē viņu produkciju – cigaretes, cigārus un tabaku, tāpat arī neatbalsta medikamentu ražotājus, jo tiem uz visiem laikiem ir zudis klients, kam vairāk nav nepieciešamas dārgās un neefektīvās zāles nikotīna tieksmes mazināšanai.

Ieinteriģēji gan. Ko te vairs piebilst – uz tikšanos tevis vadītajos semināros! Un, ja arī man izdosies atmest smēķēšanu, tad par ietaupītajiem līdzekļiem apsolos uzcelt pieminekli pašā Rīgas centrā!

Nuuu, par to pieminekļa celšanu mēs vēl parunāsim.
Taču tad varētu tapt nākamais stāsts. Bet – jau par tavu pieredzi smēķēšanas atmešanā.

Uz ko arī ceru.

     [+] [-]

, 2011-02-28 10:32, pirms 9 gadiem
Tiešām izklausās neticami. Bet varbūt ir vērts pamēģināt?

     [+] [-]

, 2011-02-28 10:50, pirms 9 gadiem
Oooo, šis ir kas interesants un nedzirdēts. Patiešām izklausās nedaudz neticami, bet droši vien jau darbojas, ja tik daudz cilvēkiem palīdzēts.

     [+] [-]

, 2011-02-28 11:00, pirms 9 gadiem
Visam rakstītajam var ticēt par visiem simts procentiem - patiešām, izlasot grāmatu pati no sevis pāriet vēlme smēķēt. Nav gan zināms, kādi ir tie mehānismi un uz kuriem smadzeņu centriem tie vārdi iedarbojas, bet iedarbojas. Un efektīvi iedarbojas. Ļoti elementāra metode smēķēšanas atmešanai. Droši vien cigarešu ražotāji šīs grāmatas visus eksemplārus vēlētos sadedzināt uz liela sārta

     [+] [-]

, 2011-02-28 11:01, pirms 9 gadiem
Visam rakstītajam var ticēt par visiem simts procentiem - patiešām, izlasot grāmatu pati no sevis pāriet vēlme smēķēt. Nav gan zināms, kādi ir tie mehānismi un uz kuriem smadzeņu centriem tie vārdi iedarbojas, bet iedarbojas. Un efektīvi iedarbojas. Ļoti elementāra metode smēķēšanas atmešanai. Droši vien cigarešu ražotāji šīs grāmatas visus eksemplārus vēlētos sadedzināt uz liela sārta

     [+] [-]

, 2011-02-28 11:17, pirms 9 gadiem
Oiii, nevajag uz sārta, tādus barbarismus tak vairs mūsdienās nepiekopj...Diezin vai tā grāmata vēl ir dabūjama veikalos?

     [+] [-]

, 2011-02-28 11:22, pirms 9 gadiem
Baigi laba doma kā atradināt manu draugu no cigaretēm, nevaru ciest to riebīgo smaku, visa māja pievilkusies ar smirdoņu un drēbes arī. Nav pat nekāda jēga lietot smaržas, beigās tāds riebīgs smārds sanāk.

     [+] [-]

, 2011-02-28 12:22, pirms 9 gadiem
Vot šis ir vērtīgs raksts, ieteikšu visiem pīpmaņiem, lai palasa.

     [+] [-]

, 2011-02-28 12:38, pirms 9 gadiem
Gods un slava cilvēkam, kurš domā par mūsu dvēseļu un ķermeņu attīrīšanu. Lai veicas!

     [+] [-]

, 2011-02-28 13:43, pirms 9 gadiem
šito rakstiņu vajadzētu Rīgas centrā monitorā lieliem burtiem palaist.

     [+] [-]

, 2011-02-28 15:45, pirms 9 gadiem
Ideja vienkārši ideāla

     [+] [-]

, 2011-02-28 16:23, pirms 9 gadiem
Būs jāpamēģina, varbūt tiešām palīdzēs.

     [+] [-]

, 2011-02-28 18:35, pirms 9 gadiem
Ne tikai vīriešiem! Sievietēm pat vairāk vajadzīgs!

     [+] [-]

, 2011-02-28 22:00, pirms 9 gadiem
Visiem, kas smēķē, tas ir vajadzīgs!

     [+] [-]

, 2011-03-01 11:46, pirms 9 gadiem
Biju uz šo semināru, jau 7mēneši nesmēķēju. Arī daži mani draugi ir bijuši uz šo centru, visi tagad nepīpē. Ar grāmatas lasīšanu nav tik labi, arī es biju lasījusi, atmetu, bet pēc 2 dienām atsāku, laikam ko nevarēju pieņemt.

     [+] [-]

, 2011-03-02 22:40, pirms 9 gadiem
Vērtīgs pasākums, ko lai saka. Nezināju, ka tāds tiek piedāvāts. Labi, ka stāstāt par tādām lietām. Noderēs daudziem jo daudziem atmest gribētājiem, kas nomocījušies ar atmešanu.

     [+] [-]

, 2011-03-08 08:27, pirms 9 gadiem
šito vajadzētu tā aktivāk izplatīt pa visu Latviju.

     [+] [-]

, 2011-03-09 17:16, pirms 9 gadiem
Malači tie, kas atmetuši.

     [+] [-]

, 2011-03-31 00:03, pirms 9 gadiem
Nice job

     [+] [-]

, 2011-05-27 12:50, pirms 9 gadiem
Iesaku 100% visiem, kas grib patiešām atmest, pilnvērtīgi, pietam atmest vienkārši, nejūtot vajadzību pēc cigaretes.

     [+] [-]

, 2011-06-05 20:06, pirms 9 gadiem
blefs 100%, izlasīju to gr āmatu un biju uz semināru, dibas dienas nepīpēju un pēc tam atsāku. Cik paziņas ir lasījuši to brīnumgramatu , tik pīpē tālāk!

     [+] [-]

, 2011-06-11 18:46, pirms 9 gadiem
Grāmata nav burvju līdzeklis vai burvju tablete. Bet gramatā minētā metodes izlasisana ir ar augstu kvalitates raditaju. Man apnika gramatu lasit lidz galam un atmetu 16 gadu pieredzi pipet uz vesalu gadu.

     [+] [-]

, 2011-06-24 12:42, pirms 9 gadiem
es pati sho graamatu izlasiiju un jau nepiipeeju 2.g 1.m. 6.d.

     [+] [-]

, 2011-06-24 12:44, pirms 9 gadiem
nju mazliet sevi jau arii vajag piespiest,ir jaaveelas atmest
Pičš rakstīja: blefs 100%, izlasīju to gr āmatu un biju uz semināru, dibas dienas nepīpēju un pēc tam atsāku. Cik paziņas ir lasījuši to brīnumgramatu , tik pīpē tālāk!

     [+] [-]

, 2011-09-18 22:19, pirms 9 gadiem
grāmatā ir rakstīts,nepārstāt pīpēt līdz neizlasi līdz galam,tas ir ļoti svarīgi!!!lasot,tieksme mazinās,bet vajag pīpet,tikai tā grāmatas beigās es pieņēmu lēmumu un izsmēķēju savu pēdejo cigareti

     [+] [-]

, 2012-04-02 19:38, pirms 8 gadiem
Esmu daudz reizes meginajusi atmest,bet beigas ciks vien sanak.
Nezinu pat kas man var palidzet.