Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:69, Did:0, useCase: 0

Dažas dziesmas par galveno

Redakcija
Redakcija

Dažas dziesmas par galveno
Ieva Akurātere Mežaparkā 1988. gadā
Foto- latvianphoto.com

Latvijas 92. gadadienas svinības nebūtu iespējamas bez notikumiem pirms 20-30 gadiem. Liela loma latviešu tautas cīņā par neatkarības atgūšanu vienmēr bijusi dziesmai, ne velti Latvijas valsts atjaunošanas periodu bieži dēvē par dziesmoto revolūciju. Latvijas dzimšanas dienā piedāvājam atcerēties 3 dziesmas, kas dažādos laikos devušas spēku un ticību nenolaist rokas.

80-to gadu vidus, grupa Pērkons "Balāde par gulbi"- laiks, kad par neatkarīgu valsti runā tikai revolucionārākie latvieši. Dziesma ar it kā nevainīgu, bet labi saprotamu un tam laikam pārdrošu tekstu. Dziesma tika aizliegta, arī protestantu grupai uz laiku tika liegta iespēja uzstāties, bet grupas līderis Juris Kulakovs izbaudīja drošības iestāžu viesmīlību.

....

1986. gads, grupa Līvi "Dzimtā valoda"- laikā, kad PSRS notiek Gorbačova pārkārtošanās, Atmoda ir sākusies, dažos pasākumos jau atkal parādās sarkanbaltsarkanie karogi, Ainara Virgas komponēto dziesmu dziedāja un klausījās visa Latvija, Līvi un Dzimtā valoda bija tik populāri, ka tā laika cenzoriem neizdevās dziesmu laicīgi iekļaut nevēlamo dziesmu sarakstā, tā kļuva par populārāko Mikrofona ikgadējā aptaujā un vēljoprojām nav zaudējusi aktualitāti

.....

1988. gads, Ieva Akurātere "Manai tautai" ( "Palīdzi Dievs")- Tautas manifestācijā Mežaparkā vairāk kā 100 000 cilvēkiem klātienē izpildītā trimdas latviešu sarakstītā dziesma Ievas Akurāteres izpildījumā palikusi atmiņā kā viens no emocionālākajiem brīžiem Atmodas laikā. Dziesma, pēc kuras lielai daļai Latvijā kļuva pavisam droši skaidrs, ka neatkarīga Latvija ir tikai laika jautājums.