Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:69, Did:0, useCase: 0

Aigars Nitišs: galvenais ir darīt – rezultāti būs! Intervija

Aigars Nitišs: galvenais ir darīt – rezultāti būs! Intervija
Aigars Nitišs,
Jēkabpils SIA „Ošukalns” valdes priekšsēdētājs

Aigars Nitišs,
45 gadus jauns,
Jēkabpils SIA „Ošukalns” valdes priekšsēdētājs.
Uzņēmuma vizītkarte
Darbības jomas:
mežistrāde, kokapstrāde, ceļu būve, dabīgo izrakteņu ieguve, nekustamie īpašumi, siltumenerģijas ražošana, kravas auto rezerves daļu realizācija, piekabju pārbūve un remonta pakalpojumi.
Darbinieku skaits: mainīgs, aptuveni 260.
Gada apgrozījums: 10 miljoni latu.

SIA „Ošukalns” ir viens no lielākajiem uzņēmumiem reģionā, darbības jomas visai plašas. Vai uzņēmums īsteno projektus arī ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu?
Maksimāli cenšamies piesaistīt ES finanses. Patlaban lielākais projekts ir koģenerācijas elektrostacija, bet izmantojam arī līdzfinansējumu tehnikas iegādei, ēku energoefektivitātes paaugstināšanai, mežu platību apmežošanai, mežu meliorācijai, kā arī iespējas ārvalstu darījumu vizītēm un dalībai izstādēs.

Pastāstiet sīkāk par elektroenerģijas ražošanas projektu?
Ar biomasu darbināmu koģenerācijas termoelektrocentrāli, kas nodrošina videi draudzīgu enerģijas ražošanas procesu, atklājām 2011. gadā. Tā ir pirmā šāda veida stacija Latvijā. Celtniecība ilga 10 mēnešus. Projekta realizācijai finansējumu sešu miljonu eiro apmērā piešķīra „Latvijas Hipotēku un zemes banka”, ES fondi projektu finansēja gandrīz 50% apmērā no kopējās summas. Izvēle būvēt koģenerācijas staciju un ražot enerģiju tika pieņemta tādēļ, ka ar „Ošukalnu” saistītie uzņēmumi jau 12 gadus nodarbojas ar enerģijas ražošanu, savukārt desmit gadus siltumenerģija tiek izmantota pilsētas siltumapgādē. Mežizstrādes un kokapstrādes procesā rodas ļoti daudz koksnes atlikumu, tādēļ izlēmām startēt Kohēzijas fonda projektu konkursā un būvēt koģenerācijas staciju. Tās kopējā jauda ir 6,7 megavati, savukārt saražotās elektrības jauda ir 1,4 megavati. Ar to pietiek, lai ar elektrību nodrošinātu aptuveni četrus tūkstošus mājsaimniecību.

Kādas redzat uzņēmuma attīstības perspektīvas?
Jāturpina attīstīt mežistrāde, kokapstrāde, jāpalielina gatavās produkcijas klāsts: apdares dēļi, saunas kabīnes u.c. 90% kokapstrādes produkcijas eksportējam, gandrīz vienādās daļās ir pirmapstrādes produkcija: paletes, taras dēlīši un no labākas kvalitātes koksnes – apdares dēļi, lāvas un citi tā saucamās „pirts programmas” elementi. Saimnieciski jāizmanto vasarā saražotā siltumenerģija, kas šajā sezonā nav vajadzīga apkures nodrošināšanai. Katru gadu attīstās ceļu būve – jāpalielina apgrozījums, jāapgūst sarežģītāki objekti. Svarīgs uzdevums ir palielināt uzņēmuma kapacitāti un darbaspēka kvalifikāciju, lai varam uzņemties objektu apguvi jau kā ģenerāluzņēmums, jo apakšuzņēmējs dažreiz ir ne tajās labākajās pozīcijās.

Pastāstiet par savu ģimeni, ar ko nodarbojas tās locekļi?
Sieva Ilze nodarbojas ar ģimeni un pogu tirgošanu, kā to saucu. Viņai ir šūšanas, adīšanas, tamborēšanas preču veikals „Ilma”.

Bērni mācās. Meita Lelde (20) aktīvi darbojas Jēkabpils jauniešu domē, rīko dažādus pasākumus – pēc darbošanās intensitātes izskatās, ka tie drīz būs atpazīstami arī valsts mērogā. Dēls Reinis (17) nodarbojas ar kartingu un autosportu, guvis atzīstamus panākumus. Viņš ir 2012. gada Jēkabpils „Gada Sportists”, jo Ziemeļeiropas rallijkrosa čempionātā ieguva čempiona titulu, bet Eiropas rallijkrosa čempionātā – 23.vietu. Ir arī Igaunijas sporta meistars autosportā un citu titulu īpašnieks.
Domāju, ka pie tā neapstāsimies!

Vai ir kādi kopēji ģimenes hobiji, tradīcijas, svētki?
Divas reizes gadā cenšamies paceļot. Pats bieži piedalos autosporta sacensībās, bet sieva gan līdzi nebrauc – negrib uztraukties... Ziemassvētkus svinam pie vecākiem, Jauno gadu sagaidām mājās. Šad tad aizbraucu makšķerēt, bet bez liela entuziasma, kā saka, kompānijas uzturēšanai. Patīk slēpot.

Sīkāk par savu aizraušanos ar autosportu.
Autosports aizņem diezgan daudz laika, daru to profesionāli, tāpēc brīvais laiks jāpakļauj sacensību grafikam. Jēkabpilī ir entuziastu komandas, kas organizē motoru svētkus, sadalām pienākumus, rīkojam arī citus pasākumus. Sporta veids ir dārgs, tāpēc piesaistām sponsorus un atbalstītājus, arī Jēkabpils pilsētas dome atbalsta. Galvenais ir darīt – tad jau rezultāti būs! To arī novēlu žurnāla „Vērtīgs” lasītājiem!

Aleksandrs Kalniņš,
speciāli žurnālam „Vērtīgs”