Nākamā lapa

Desmit interesanti fakti par mūsu planētu 19.03.2018 10:27

Īstā zvaigzne pareizā attālumā, kosmisko drošību garantējošas planētas kaimiņos un liels dabīgais pavadonis; ūdens, atmosfēra un fotosintēze – visi šie apstākļi padara Zemi ideāli piemērotu tādai dzīvībai, kādu to pazīstam šodien.

Desmit dīvaini aviokatastrofu iemesli 08.01.2018 21:53

Bērni pilotu kabīnē, krokodils salonā, no iekārtām nenoņemta līmlenta – izrādās, traģiskas aviokatastrofas var izraisīt pavisam neticami iemesli.

Deviņi fakti par ļauno garu izdzīšanu jeb eksorcismu 26.11.2017 11:45

Eksorcismu, proti, reliģiskus rituālus ļauno garu izdzīšanai dažādas reliģijas praktizē daudzviet pasaulē. Skeptiķi par to smīn, atbalstītāji – meklē labākos eksorcistus, bet apsviedīgi ļaudis – pārvērš ienesīgā biznesā.

Ko par sievieti var pastāstīt viņas krūšu forma 22.10.2017 21:02

Speciālisti apgalvo, ka daudzi vīrieši jau pirmajā randiņā min, kā gan viņu jaunā simpātija uzvedīsies gultā? Vai uzreiz piekritīs tuvībai vai kādu laiku liks pagaidīt? Vai viņa būs temperamentīga, vai arī ilgi "iesildāma? Atbldēt uz šo jautājumu nespēj neviens. Kaut gan atbildes uz šiem jautājumiem vīrieši meklējuši jau viduslaikos. Un, iedomājieties, atraduši! XVIII gs. Spānijā par sievietes raksturu un temperamentu sprieda pēc viņas krūšu formas. Tieši tajā laikā radās zinātne, ko dēvē par sternomantiju.

Lidmašīnas rokas bagāžā mēģina vest mazu bērnu 25.07.2017 14:53

Nedeklarēta nauda, visneiedomājamākie aukstie ieroči un pistoles, dīvainās vietās noslēptas narkotikas – šādi atradumi ir drošības dienestu ikdiena ikvienā lielā lidostā. Taču reizēm gadās saskarties ar visnotaļ dīvainiem priekšmetiem.

Septiņi interesanti fakti par dziļūdens pasauli 17.07.2017 19:17

Vai varat iedomāties, kas notiktu, ja varētu nosusināt okeānus un iepazīt visu, ko slēpj dzīles? Nogrimušu kuģu vrakus, dīvainus jūras iemītniekus un interesantus iežus – modernās tehnoloģijas patiešām ļauj rūpīgi izpētīt dzelmju noslēpumus un labāk izprast ne vienu vien cilvēku un dabas radītu mīklu.

Vai piekļuve dzeramajam ūdenim ir cilvēktiesības? 18.05.2017 17:56

Vairāk nekā 2,7 miljardiem cilvēku vismaz mēnesi gadā ir apgrūtināta piekļuve dzeramajam ūdenim. Tas nozīmē, ka ūdens kļūst par ārkārtīgi vērtīgu resursu, kas īpašniekiem, pārvaldītājiem sniedz lielu varu un ļauj ļoti labi nopelnīt.

10 pārsteidzošu faktu, ko tu, iespējams, nezināji par haizivīm 12.05.2017 16:10

Biedējoši milzu žokļi, caururbjošs skatiens un zobi asi kā žiletes. Haizivis mums asociējas ar plēsoņām, kas iedveš bailes un ik gadu nogalina tūkstošiem cilvēku. Taču šie fascinējošie jūras iemītnieki ir unikāli savā daudzveidībā un uzvedībā. Katru dienu zinātnieki veic arvien jaunus atklājumus par haizivīm, kas liek acīm izbrīnā ieplesties.

Cilvēki ar superspējām ir starp mums 28.03.2017 08:49

Jādomā, teju ikviens būs aizdomājies par to, kāda būtu dzīve, ja mums piemistu kādas īpašas spējas. Taču patiesībā tas nav nekas neiespējams – starp mums dzīvo ne mazums cilvēku, kas spēj paveikt ikdienā neiedomājamas lietas.

Piecas inovācijas, kas mainīs dzīvi tuvākajos piecos gados 27.03.2017 15:39

IBM piedāvā potenciālo revolucionāro un zinātnisko inovāciju sarakstu, kas varētu mainīt to, kā cilvēki strādās, dzīvos un mijiedarbosies tuvāko piecu gadu laikā.

Cik patiesībā vecas ir dažādas ķermeņa daļas? 20.02.2017 10:01

Lai arī cik jums nebūtu gadu, jūsu ķermenis ir daudzkārt jaunāks – tas nemitīgi atjauno pats sevi. Izrādās, dažādas organisma daļas atjaunojas ar atšķirīgu ātrumu, un, pēc zinātnieku domām, vidējais šūnu vecums var būt septiņi līdz desmit gadi.

Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās – 2017.gada ikdiena, nevis zinātniskā fantastiska 06.02.2017 19:40

Mākslīgais intelekts un mašīnmācīšanās ir viena no 2017.gada stratēģiski svarīgajām tendencēm tehnoloģiju jomā, tās iespēju izmantošana var noderēt teju ikvienam uz attīstību vērstam uzņēmumam, uzskata tehnoloģiju platformas BiSMART eksperts.

Septiņi attaisnojoši tiesu spriedumi, kas šokēja sabiedrību 25.01.2017 16:06

Slavenības, sportisti un pat vienkārši cilvēki bieži iekļūst juridiskās drāmās, kas risinās visu acu priekšā. Šajās peripetijās ar iedvesmu piedalās arī plašsaziņas līdzekļi, provocējot cilvēkus izlemt apsūdzētā vainas pakāpi.

Astoņas vietas, kuras jau ietekmē klimata pārmaiņas 23.11.2016 11:43

Globālā sasilšana jau sen vairs nav tikai mīts bērnu pasaku grāmatiņā, klimata pārmaiņas dramatiski ietekmē miljoniem cilvēku dzīvi visā pasaulē.

Tieši tādēļ aizvien skaļāk skan balsis, ko īsti cilvēki, kopienas un valdības var darīt, lai mazinātu klimata pārmaiņu negatīvās sekas. Par to raidījumu ciklā “Bīstamās dzīves gadi” runā arī slavenais vakara šovu vadītājs Deivids Letermans (69). “National Geographic” pirms raidījuma 2.sezonas apkopoja spilgtus klimata pārmaiņu piemērus.

Kā izdzīvot Antarktīdā un doties piedzīvojumos lielā salā? 19.11.2016 00:00

Antarktīda ir 14 miljonu kvadrātkilometru liels tuksnesis, kur vējš var sasniegt 200 m/h, temperatūra - samazināties līdz mīnus 73 grādiem, bet, neskatoties uz milzīgajiem ledājiem, gaiss ir tik sauss kā svelmainajā Sahārā. Zinātnieki antarktiskajā bāzē strādā gluži kā kosmiskajā stacijā, tik bīstami un sarežģīti tas ir.

TOP 5 sarežģītākās iekārtas un ierīces 07.09.2016 17:13

Mašīnas un iekārtas kļūst aizvien sarežģītākas, tā paplašinot cilvēces iespēju robežas. Par godu jaunajam raidījumam „Neticamās mašīnas” televīzijas kanāls “National Geographic” apkopojis sarežģītākās iekārtas un ierīces, kuras ir radījis cilvēku prāts, prasmes un tehnoloģijas.

Desmit aizraujoši veidi, kā izmantot zeltu 19.07.2016 13:54

Zelts ir viegli apstrādājams cēlmetāls, kura spožums apžilbina daudzus. Tādēļ nav brīnums, ka to izmanto ne tikai ražošanā, bet arī dažādu amizantu luksusa preču radīšanā.

Desmit zinātniski mīti, kuriem tic gandrīz ikviens 07.07.2016 11:29

Ir daudz lietu un parādību, par kuru patiesumu mēs esam pārliecināti teju kopš dzimšanas, taču kuras zinātnieki uzskata par dīvainām iedomām. Un viņiem ir taisnība.

Vai daiļa modele ar „Honda” motociklu spēj izbraukt Dakaras rallija trasi? 21.06.2016 12:20

Nez, vai parasts motociklu fans spētu izbraukt kaut daļu klasiskā rallija „Parīze – Dakara” trases Āfrikā? Un kādas būtu sajūtas, braucot kopā ar pieredzējušu motosportistu?

Uz šiem jautājumiem atbildes sniegs TV kanāla „National Geographic” un motociklu ražotāja „Honda” kopdarbs – piedzīvojumu šovs „Cauri Marokai: Dakaras rallija pēdās”. Tas aizved skatītājus uz dažām no visgrūtāk pārvaramajām vietām pasaulē, kas meklējamas Marokā.

Seši šokējoši dēmonu upuru stāsti 04.06.2016 15:27

Vai dēmoni un garīgs ļaunums eksistē vai tā ir tikai abstrakcija? Lai gan dēmonu pastāvēšanai ir grūti noticēt - tā šķiet kā zinātniskā fantastika - neskaitāmi cilvēki dažādos laikos ir liecinājuši, ka piedzīvojuši pārdabisku ļaunu būtņu uzbrukumus vai apsēstību ar tām.

Neparastākie un šausminošākie bēru rituāli dažādās pasaules kultūrās 25.04.2016 22:05

Vairākums no mums zina divus veidus, kā atvadīties no mirušajiem - kremāciju vai apglabāšanu zārkā. Taču tu, iespējams, būsi pārsteigts un šokēts, uzzinot, kādus bēru rituālus piekopj dažādu pasaules kultūru pārstāvji.

12 neparasti mīti par spermu. Uzzini, kas ir patiesība un kas- izdoma 22.04.2016 22:43

Pastāv ne mazums mītu par vīrieša spermu. Daži no tiem ir pamatoti un patiesi, taču ir arī tādi, kas izraisa smaidu...

Neredzamā mašīna. Nebūt ne fotošops 11.03.2016 20:31

Šis tik tiešām nav fotošops Britu jaunā māksliniece Sāra Vatsone slēpj priekšmetus ar dažādu visparastāko krāsu palīdzību, tādējādi radot neparasas optiskās ilūzijas.

Pārdabiskas sestās maņas, par kurām tu, iespējams, nenojaut 09.02.2016 17:00

Ikviens mēģinājums pierādīt, ka cilvēkiem piemīt sava veida telepātisks sestais prāts ir cietis neveiksmi. Taču mums visiem ir dažādas papildu maņas, kuras mēs nekad neizmantojam vai arī neapzināmies, ka izmantojam.

8 neparastas preces, ko var iegādāties melnajā tirgū 21.01.2016 16:04

Aplēses liecina, ka melnajā tirgū, kas pastāv jau gadsimtiem ilgi, pasaulē ir nodarbināti 1,8 miljardi cilvēku. Pēc interneta žurnāla "Huffington Post" datiem, globālais melnais tirgus gadā sasniedz 10 triljonus ASV dolāru (aptuveni 9 triljonus eiro) - tādējādi tā apmērs ir otrs lielākais pasaulē aiz ASV ekonomikas.

Bet kādas ir dīvainākās preces, kas nopērkamas melnajā tirgū? To apkopojis televīzijas kanāls "National Geographic", kas savā raidījumā "Pagrīde" izgaismo tumšā biznesa globālo raksturu un stāsta par cilvēkiem, kuri tajā ir iesaistīti.

7 neparastākie debesskrāpji pasaulē 21.01.2016 11:24

Ja agrāk jau pats debesskrāpja būvēšanas fakts bija sensācija, tad augstceltņu tehnoloģijām attīstoties, lai pārsteigtu, nākas piedāvāt kaut ko pavisam neparastu. Tāpēc mūsdienu arhitekti sacenšas ne tikai augstmā, bet arī formu oriģinlitētē. Lūk, uz šo brīdi 7 pārsteidzošākie debesskrāpji pasaulē.

2015.gada skandāli jeb skaļākās PR katastrofas pasaulē 13.01.2016 17:44

Sabiedrisko attiecību katastrofa var skart jebkuru, pat uzņēmumus ar lieliem budžetiem un izcilām mārketinga stratēģijām. Negatīvu sabiedrības viedokli ir grūti mainīt un zīmolam ar to nākas jācīnās ilgi, uzskata Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas (LSAKA) izpilddirektore Sandra Krisberga.

Kāda ir tetovējumu nozīme kriminālajā pasaulē 12.01.2016 18:02

Mičiganas valsts universitātes datoru un inženierzinātņu profesors Anils Džains ir radījis tetovējumu identifikācijas sistēmu "Tattoo-ID", ar kuras palīdzību var efektīvāk atšifrēt noziedzīgās pasaules pārstāvjus, vēsta portāls "freep.com".

Kā dzīvo pēdējie kanibāli uz zemes 02.01.2016 14:11

Kā Papua- Jaungvinejā globalizācija ietekmējusi kanibālismu, kā sāls palīdz mīkstināt skarbo vietējo iedzīvotāju dabu un kāpēc papuasi līdz šai dienai dzīvo akmens laikmetā? Par to visu un vēl vairāk sarunā ar ceļotāju un fotogrāfu Andreju Gudkovu

Tas ir jāredz! Kā ēd kosmonauti 27.12.2015 19:43

Šis video tapis pavisam nesen. Tikai pirms pāris mēnešiem, septembrī, kad Starptautiskajā Kosmosa stacijā vienlaikus dzīvoja deviņi cilvēki- Krievijas un ASV kosmonauti un astronauti.

Video materiālā, kas samontēts paātrinātā režīmā, varam pavērot, kā parasti vakariņo kosmonauti, kad nelielajā modulī vietas visiem tā pamazāk. Tad nu dažiem nākas to darīt pie sienām vai uz griestiem. Bet nu, skatieties paši.

Divkārt pieaudzis Grenlandes ledu kušanas ātrums 22.12.2015 22:10

Starptautiskā zinātnieku komanda ziņo par faktu, ka sākot no XX gadsimta Grenlandes ledāju kušanas rezultātā Pasaules okeāna līmenis cēlies par 25 mm. Sākot no 2003. gada līdz 2010. gadam Grenlanes ledāju kušana kļuvusi divreiz ātrāka, nekā tā bijusi laika periodā no 1900. gada līdz 1983.gadam. Ja agrāk gada laikā okeānā nonāca apmēram 75 miljardi tonnu kušanas rezultātā izveidojušās ūdens masas, tad pēdējos gados šis daudzums sastāda 186 miljardus tonnu. Šis paziņojums par Pasaules okeāna ūdens līmeņa celšanos ir pirmais dabiskos apstākļos, nevis modelēšanas rezultātā, veiktais pētījumu rezultāts

5 neierasti investīciju veidi 07.12.2015 14:25

Apsverot iespējas, kur ieguldīt savus brīvos naudas līdzekļus, pirmais, kas nāk prātā, ir akcijas, obligācijas vai citi vērtspapīri. Taču investīciju spektrs ir daudz plašāks, un vairāki investīciju veidi nodrošina lielāku ienesīgumu nekā vērtspapīru tirgus. Jāatceras gan, ka savu naudu ir jāiegulda nozarē, kuras tendencēm investīciju veicējs seko līdzi un kuras specifiku izprot,, norāda konferences „Investīciju forums 2015” eksperti.

Lūk, TOP 5 neierasti investīciju veidi, kurus var izvēlēties kā alternatīvu akcijām un vērtspapīriem:

Pieci neparasti enerģijas ieguves avoti 04.12.2015 16:07

Visā pasaulē zinātnieki meklē jaunus alternatīvus enerģijas avotus, ar kuriem aizstāt fosilo kurināmo, kura krājumi pakāpeniski izsīkst. Par viņu centieniem vēstīs televīzijas kanāla „National Geographic” jaunais raidījums „Enerģija uz robežas”, kas parādīs, ka līdztekus saules un vēja enerģijai tiek pētītas iespējas iegūt enerģiju arī no citiem atjaunojamajiem resursiem. Lūk, pieci neparasti avoti, no kuriem var iegūt enerģiju.

Cilvēki, kas atteicās no civilizācijas par labu dzīvei dabā 01.12.2015 18:38

Dažkārt dzīve civilizācijas žņaugos var kļūt nepanesama. Straujais dzīves ritms, attiecību nasta, politiski ķīviņi un tehnoloģiju bums var pamudināt cilvēku meklēt iespēju dzīvot vienkāršāku dzīvi, kas tuvāka dabai. Vairums cilvēku no civilizācijas cenšas aizbēgt, nedēļas nogalē dodoties pārgājienos ar teltīm. Taču ir ļaudis, kuri savulaik izvēlējušies pilnībā atteikties no civilizētas dzīves. Iepazīsties ar vairākiem no viņiem!

Pieci veidi, kā globālā sasilšana ietekmēs cilvēka veselību 28.11.2015 13:23

Zinātniskie pētījumi nepārprotami liecina, ka mūsu planēta sasilst. Laika apstākļi novirzās no normas. Ledāji kūst, jūras līmenis paaugstinās, un klimata pārmaiņas ietekmē ikvienu no mums. Saistībā ar jauno raidījumu „Bils Naiss: globālā sasilšana” televīzijas kanāls „National Geographic” ir apkopojis piecus veidus, kā globālā sasilšana ietekmē cilvēka veselību.

Trīs baisas leģendas 07.11.2015 21:03

Brīvdienu vakari ir piemērotākais laiks pasaku, teiksmu un leģendu stāstīšanai. Arī mēs jums pastāstīsim trīs baisas leģendas, kuras vēl baisākas padara fakts, ka tās cēlušās no patiesiem notikumiem.

Skudras, ceļojot kravas kuģī uz Ķīnu, sabojā eksporta preces 80 400 eiro vērtībā 04.11.2015 17:13

Šī gada laikā Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) ir saņēmusi divus īpaši neierastus atlīdzību pieteikumus par zaudējumiem, kas gūti, skudru saimēm iemitinoties kravas konteineros. Abos gadījumos kravas kuģu maršruts bija Latvija - Ķīna. Neparasts ir fakts, ka neviena no kravām nav bijusi „ēdama”, kā arī dīvaina ir skudru izvēle „ceļot” ar kuģi, jo ūdens nebūt nav šo kukaiņu stihija. Vienā no kravas kuģiem tika vesti polietilēna maisiņi, savukārt otrā – alkoholisko dzērienu pudeles. Abu bojāto kravu kopējā vērtība sasniedza ap 80 400 eiro.

10 aizraujoši atklājumi 21.gadsimtā 26.10.2015 14:53

Lai gan jaunajā gadu simtenī esam aizvadījuši vien 15 gadu, tajā jau ir paveikti daudzi lieli atklājumi. Tas liecina – nav nozīmes, cik attīstīta ir sabiedrība, cilvēka ziņkārīgais prāts nekad nebeidz meklēt jaunus atklājumus un tehnoloģijas. Televīzijas kanāls „National Geographic” ir apkopojis desmit iespaidīgus 21.gadsimta izgudrojumus, kas palīdz no jauna definēt cilvēci.

Neticami šokējošā raidījumā atmaskos ziloņkaula kontrabandistus 25.09.2015 16:45

Jau drīzumā televīzijas kanāls „National Geographic” demonstrēs neticami šokējošu raidījumu, kurā, izmantojot tehnoloģiju iespējas, pirmoreiz pasaulē būs nebijušā veidā dokumentēta ziloņu malumedniecība un ziloņkaula nelegālā tirdzniecība, pastāstīja kanāla pārstāve Tija Ezeriņa.

11 fantastiskas, bet reti sastopamas dabas parādības 15.09.2015 16:19

Visas šeit apkopotās dabas parādības ir liels retums. Kādu no tām ieraudzīt dzīvē- tā ir liela veiksme.

Nākamā lapa