Divkārt pieaudzis Grenlandes ledu kušanas ātrums

Drukāt

Starptautiskā zinātnieku komanda ziņo par faktu, ka sākot no XX gadsimta Grenlandes ledāju kušanas rezultātā Pasaules okeāna līmenis cēlies par 25 mm. Sākot no 2003. gada līdz 2010. gadam Grenlanes ledāju kušana kļuvusi divreiz ātrāka, nekā tā bijusi laika periodā no 1900. gada līdz 1983.gadam. Ja agrāk gada laikā okeānā nonāca apmēram 75 miljardi tonnu kušanas rezultātā izveidojušās ūdens masas, tad pēdējos gados šis daudzums sastāda 186 miljardus tonnu. Šis paziņojums par Pasaules okeāna ūdens līmeņa celšanos ir pirmais dabiskos apstākļos, nevis modelēšanas rezultātā, veiktais pētījumu rezultāts

Divkārt pieaudzis Grenlandes ledu kušanas ātrums

Pēc zinātnieku aplēsēm, Grenlandē vēl ir pietiekami daudz ledus, lai Pasaules okeāna līmenis varētu pacelties līdz 6 metriem augstāk. Cik ātrs būs šis kušanas process, to zinātnieki pagaidām precīzi pateikt nevar.

Tev jābūt autorizētam,


" Kas notiktu, ja visi tie daudzie simti tūkstoši latviešu, kuri izklīda kopš 1990. gada, pēkšņi atgrieztos atpakaļ? Atgrieztos ar visām savām zināšanām un jauno pieredzi. Bail iedomāties, jo kas tad notiktu ar visām tām mūsu vietējām pelēcībām valsts pārvaldē un politikā? Viņiem taču tā būtu milzu traģēdija."

/ Alvis Hermanis /

Http://www.RezervesDALAS24.Lv