Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:327, Did:0, useCase: 0

Vai laime ir naudā?

Redakcija
Redakcija

Latvijas iedzīvotāju skatījumā nav lielākas „cūkas laimes” kā naudas laimests – šādu veiksmi visvairāk novērtētu gandrīz puse jeb 47% aptaujāto, liecina bankas Citadele veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Uzreiz pēc naudas laimesta otra lielākā veiksme jeb „cūkas laime”, pēc respondentu domām, būtu izkulšanās sveikā no negadījuma, tā uzskata 25% aptaujāto, trešā – jauns darbs ar lielāku algu 12% aptaujāto skatījumā. Savukārt 6% novērtētu atvaļinājumu visas vasaras garumā. Vien 2% aptaujāto būtu necerēti priecīgi, ja laimīgā kārtā izdotos apprecēties, un arī 2% aptaujāto priecātos par veiksmi eksāmenā.

„Interesanti, ka stiprā dzimuma pārstāvji biežāk nekā sievietes novērtētu iespēju izkulties sveikā no negadījuma – 28% vīriešu un 23% sieviešu. Iespējams, tas tādēļ, ka vīrieši gūst traumas biežāk, nekā sievietes un to arī paši apzinās. Tomēr, neraugoties uz negadījumu statistiku, atbildības sajūta abiem dzimumiem ir vienlīdz liela un „Citadele Life” dati liecina, ka abi dzimumi pret nelaimes gadījumiem apdrošinās teju vienlīdz bieži – attiecīgi 49,5% polises reģistrētas sievietēm, 50,5% - vīriešiem,” atzīst AAS ”Citadele Life” valdes priekšsēdētāja Jolanta Jērāne.

„Citadele Life” statistika gan arī liecina, ka, pieaugot vecumam, arī biežāk cilvēki apdrošinās pret nelaimes gadījumiem, visvairāk – iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 50 gadiem - 28%, savukārt bērni līdz 10 gadu vecumam – vien 4%.

Skolas vecuma jauniešiem astoņas reizes aktuālāka (16%) nekā pārējai auditorijai vidēji (2%) būtu eksāmenu telpā piedzīvota “cūkas laime”. Interesanti arī, ka, pieaugot respondentu vecumam, aizvien biežāk tiktu novērtēta finansiālā stabilitāte - labs darbs ar lielāku algu. Turklāt iespēju pašam nopelnīt, “cūkas laimē” saņemot jaunu darbu ar lielāku algu, vairāk novērtētu pilsētnieki - 14% rīdzinieku un 15% citu pilsētu iedzīvotāju pretstatā 7% laukos dzīvojošo. Lauku iedzīvotāji lielāku priekšroku dotu neplānotam naudas laimestam - to visvairāk novērtētu 56% laucinieku, 44% Rīgas un 41% reģionu pilsētu iedzīvotāju.

Bankas Citadele veiktajā aptaujā piedalījās 760 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 gadiem.

Par Citadele Life
AAS "Citadele Life" ir bankas Citadele meitasuzņēmums, kas nodrošina uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas pakalpojumus. Tāpat uzņēmums piedāvā arī dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kā arī kredītņēmēja dzīvības apdrošināšanu.

Par banku Citadele
Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadeles grupas pamata tirgus ir Baltijas valstis – Latvija, Lietuva un Igaunija. Banka Citadele ir vienīgais American Express® sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express maksājumu kartes. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā “Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs” banka Citadele saņēmusi visaugstāko novērtējumu un ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā. Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. 75% mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.