Nākamā lapa

Deviņas populāras teorijas par Atlantīdu: kura no tām vislabāk atbilst Džeimsa Kamerona atklājumam? (1) 09.03.2017 22:27

Populāro filmu “Titāniks” un “Avatars” režisora Džeimsa Kamerona daļēji finansēta ekspedīcija Atlantijas okeāna dzelmē atrada sešus aptuveni 3500 - 4000 gadus senus akmens enkurus. Režisors tic, ka atradis mītiskās Atlantīdas pēdas.

TOP desmit pirātu apdraudētie jūras ceļi 06.03.2017 15:48

Kaut arī cīņā ar pirātiem spēkus apvieno visas skarto reģionu valstis, kuģu apkalpes bruņojas un kopējie draudi mazinās, nekaunīgo noziedznieku aktivitātes pasaulei izmaksā vairākus miljardus ASV dolāru gadā.

Vai kādreiz uzzināsim patiesību par nacistu dārgumiem? 13.02.2017 17:40

Septiņdesmit gadus pēc Otrā pasaules kara beigām nacistu darbošanos apvij aizvien vairāk neticamu mītu un nostāstu. Taču joprojām izrādās, ka brīdī, kad runa ir par karu, patiesība var izrādīties dīvaināka nekā fikcija.

Pārdrošākie slavenu politiķu slepkavības mēģinājumi 06.02.2017 19:45

Asa sižeta filmu galvenie varoņi itin bieži izvairās no teju drošas nāves, taču realitātē šādas sakritības ir krietni retākas. Atentāti tiek rūpīgi plānoti un visbiežāk uzbrucējiem nav ko zaudēt, bet dažkārt notiek brīnumainas lietas un tie izgāžas.

Piecas lietas, ko zinām par dzimumu identitāti 06.02.2017 17:13

“Es jūtos un esmu sieviete,” ja šādi paziņo vīrietis, tas šokē sabiedrību. Taču, izrādās, transseksuāļu jeb cilvēku, kuru dzimuma identitāte un izpausmes neatbilst tradicionālajiem priekšstatiem, ir gana daudz.

Cilvēki uz Marsa? Kāpēc mūsu tur vēl nav? 16.11.2016 14:11

Sarkanīgajos toņos iekrāsotais Marss vienmēr ir vilinājis zinātniekus un fantastus. Par došanos uz Sarkano planētu cilvēce sapņo jau vismaz 70 gadus, taču tikai XXI gs. tehnoloģijas ir attīstījušās tiktāl, ka šāds ceļojums sāk šķist aizvien reālāks.

Dabas katastrofas. Vai mums ir iemesls satraukties? 01.11.2016 20:14

Plaši plūdi, ugunsgrēki, kūstoši ledāji, zemestrīces, vulkānu izvirdumi – nenoliedzami, daļa šo katastrofu ir dabīgi mūsu planētas procesi. Taču šīs norises ietekmē arī klimata pārmaiņas, piemēram, globālā sasilšana, kurā vainojama arī pašu cilvēku rīcība.

Seši interesanti jautājumi par senās Ķīnas vēsturi 13.10.2016 22:33

Ķīnai, ko šodien pazīstam kā lielu ražotājvalsti, ir bagātīga un ļoti sena vēsture. Tā ir mītiska un sarežģīta, taču ļoti interesanta.

Vai patiešām mēs izmantojam tikai desmit procentu smadzeņu? 16.09.2016 12:31

Mēs izmantojam tikai desmit procentus savu smadzeņu – izrādās, šim urbānajam mītam visā pasaulē tic pat daudzi izglītoti cilvēki, ar aizrautību skatoties filmas par brīnumzāļu “iedarbinātiem” prātiem. Kāpēc tā?

Kas mēs esam un no kurienes nākam? 24.08.2016 11:10

15.10. Rīgā viesosies ASV pētnieks M.Kremo, kuru mēdz dēvēt par ķecerīgu, kurš satricina zinātnes pasauli un uzdrošinās apgalvot, ka līdz šim mums zināmais īsti neatbilst patiesībai: mēs neesam tikai matērijas un ķīmisku elementu savienojums. Cilvēks sastāv no trim atsevišķi eksistējošām substancēm: matērija , prāts un apziņa (vai gars ) .Materiālie ķermeņi ir tikai transports nemateriālajai apziņas patībai, kas ir mūsu patiesā būtība. Un cilvēks uz zemes eksistē jau sen – simtiem miljoniem gadu. Civilizācijas nāk un iet, tāpat kā kontinenti ceļas un grimst.

Vai faraonu lāsti ir dzīvi vēl šodien? 19.08.2016 14:47

1922.gadā arheologs Hovards Kārters Valdnieku ielejā, Ēģiptē atvēra faraona Tutanhamona kapenes. Izrādījās, 3300 gadus senā atdusas vieta slēpj pasakainas bagātības, neskartu faraona mūmiju un senus lāstus.

Grāfa Džordža Karnarvona finansētās ekspedīcijas rezultāti pārsteidza visu pasauli – viņiem bija izdevies atklāt laupītāju pilnībā neskartu 18.dinastijas faraona kapu.

Astoņi interesantākie pēdējo gadu arheologu atklājumi Ēģiptē 17.08.2016 13:48

Seno faraonu zeme Ēģipte glabā daudzus brīnišķīgus vēstures artefaktus: Lielās piramīdas, neskaitāmus tempļus, mūmijas, citas lietas. Modernās zinātniskās tehnoloģijas ļauj atklāt senos noslēpumus, kas iepriekš bijuši nezināmi.

TV kanāla “National Geographic” raidījums ”Ēģiptes dārgumu sargi” stāsta par aizrautīgiem cilvēkiem, kuri ir apņēmušies saglabāt Ēģiptes dārgumus un atklāt vēl vairāk seno noslēpumu. Pirms tā pirmizrādes “National Geographic” apkopojis interesantākos zinātnieku atklājumus pēdējos gados, kuri sniedz plašāku ieskatu senās faraonu valsts dzīvē.

Seni noslēpumi un leģendas, kuras gadsimtiem ilgi neliek mieru cilvēku prātiem 28.07.2016 14:02

Ir seni noslēpumi un leģendas, kuras gadsimtiem ilgi neliek mieru cilvēku prātiem, un ne viens vien pētnieks cenšas noskaidrot, vai tās ir patiesas.

Lūk, pieci noslēpumi, kas no dažādiem skatu punktiem tiks analizēti arī televīzijas kanāla „National Geographic” raidījuma „Vai tas ir patiesi” 3.sezonas sērijās, kas skatāmas no 26.jūlija.

Sešas neparastas parādības, kuras zinātne nevar izskaidrot 16.07.2016 20:15

Zinātnei ir liels spēks, taču ir daudz lietu, ko tā nespēj izskaidrot. Uz Zemes notiek mistiskas lietas, un daudzas no tām nepadodas loģiskam skaidrojumam. Televīzijas kanāls "National Geographic", kas sāk demonstrēt raidījumu ciklu "Nedabiskais", apkopojis sešu neizskaidrojamu parādību topu.

5 bīstamākie ceļi pasaulē, kas uzdzen šermuļus 18.06.2016 19:03

Kas gan var būt jaukāk kā doties ceļojumā ar automašīnu un pa ceļam apbrīnot dabas skaistumu? Taču gleznainākie autoceļi var būt arī visbīstamākie autovadītājam un viņa līdzbraucējiem. Lūk, TOP 5 pasaulē bīstamākie ceļi, kas sagādā ne tikai elpu aizraujošus skatus, bet arī nervus kutinošus pārdzīvojumus!

Mīklainākie ievērojamu cilvēku pazušanas gadījumi vēsturē 31.05.2016 11:59

Pasaulē ik gadu bez vēsts pazūd miljoniem cilvēku, daļu no viņiem atrod, citi pēc pazušanas paši atgriežas mājās sveiki un veseli, taču citi pazūd bez pēdām, it kā nekad nebūtu dzīvojuši.

TOP 6 pasaulē bīstamākie kalni alpīnistiem 27.05.2016 14:48

Nevaicājiet alpīnistiem, kāpēc viņi dodas kalnos, jo atbilde jums tāpat neko neizteiks. Kā savulaik sacījis Everesta vairākkārtējs iekarotājs Džordžs Malorijs, galvenais ir sajūta, kura rodas, uzkāpjot virsotnē, un to nekādi nevar aprakstīt. Lai gan ir gadījumi, kad mēģinot iekarot virsotnes, cilvēki iet bojā, kalnu vilinājums ir tik liels, ka neattur citus alpīnistus no šā ekstrēmā vaļasprieka.

Bet kuri ir pasaulē bīstamākie kalni alpīnistiem? To sarakstu izveidojis televīzijas kanāls "National Geographic".

Reinkarnācijas stāsti - īstenība vai iedomas? (2) 13.04.2016 19:39

Par reinkarnāciju ir daudz un dažādu stāstu; lielākā daļa no tiem izklausās neticami. Kā gan mazs bērns var iedomāties lietas, kuras nav pat redzējis, kā var aprakstīt vietas, kur nekad nav bijis?
Gribi - tici, negribi - netici.

Vai pastāv DZĪVE pēc NĀVES? Zinātnieki beidzot saka:JĀ 10.03.2016 15:10

Cilvēkus vienmēr ir interesējis jautājums par nāvi. Kas notiek, kad nomirstam, vai ar to viss beidzas? Vai pārejam uz citurieni un turpinām savu eksistenci? Kad aiziet kāds no mūsu mīļajiem, būtu tik mierinoši zināt, ka nekas nebeidzas, ka nešķiramies uz mūžu.

Atklāta jauna galaktika. Iespējams, ka tā ir viena no Visuma pirmajām galaktikām 05.03.2016 12:25

Izmantojot Habla teleskopu, astronomi atkal ir pārspējuši attāluma rekordu, nosakot precīzu attālumu līdz ļoti tālai galaktikai. GN-z11 eksistēja jau 400 miljonus gadus pēc Lielā Sprādziena. Lai arī tā ir knapi pamanāma attēlā, ņemot vērā attālumu no Zemes līdz šai galaktikai, jāsaka, ka GN-z11 ir pārsteidzoši spoža. Iespējams, ka tā ir viena no Visuma pirmajām galaktikām.

TOP 10 leģendāras zudušās pilsētas 28.02.2016 13:30

Pasaulē ir ne mazums tā dēvēto zudušo pilsētu, kuras apvij mīti un leģendas. Valda priekšstats, kas tās savulaik bija plaukstošas un blīvi apdzīvotas, bet izzuda kara, migrācijas vai dabas katastrofu dēļ. Daudzas no šīm pilsētām ir atrastas, bet vairākas tā arī saglabājušas tikai leģendas statusu. Lūk, TOP 10 slavenākās zudušās pilsētas, kas piesaistījušas vēsturnieku, arheologu un piedzīvojumu meklētāju pastiprinātu interesi.

Spēļu kāršu noslēpumi jeb Pīķa dāmas atriebība 19.02.2016 17:45

2013. gada 11. janvārī itāļu arheologa Anžela Sezāna ekspedīcija veica apbrīnojamu atklājumu: Arābijas tuksnesī netālu no Luksoras zinātnieki atklāja seno koptu kristiešu svētnīcu, kuras slēptuvē atradās 78 no tīra zelta izgatavotas plāksnītes ar noslēpumainiem simboliem uz tām. Atšifrēt to īsteno nozīmi zinātniekiem pagaidām nav izdevies, taču versijas par plāksnīšu izcelsmi ir.

Četras Latvijā un Austrumeiropā izplatītas sazvērestību teorijas 25.01.2016 16:40

Labi izveidotas sazvērestību teorijas no cilvēku prātiem nevar izdzēst pat visdzelžainākie argumenti, tādēļ tās ir svarīgs modernā hibrīdkara ierocis. Šaubu gadījumos ir vērts rūpīgi izvērtēt visu pieejamo informāciju un neticēt maldiem, aicina komunikācijas eksperti.

Leģendārais fiziķis Stīvens Hokings nosaucis galvenos draudus cilvēcei 19.01.2016 21:27

Kā ziņo The Guardian, leģendārais fiziķis Stīvens Hokings nosaucis divus galvenos draudus cilvēcei.

12 fakti, kurus tu, iespējams, nezināji par Svēto Jaunavu Mariju 23.12.2015 21:25

Lai analizētu un pētītu Svētās Jaunavas Marijas vēsturisko stāstu – sākot no mitoloģijas, kas apvij viņas tēlu, līdz kultūras fenomenam, par kādu viņa ir kļuvusi, televīzijas kanāls „National Geographic” piedāvā raidījumu „Marijas kults”. Pētnieki centīsies noskaidrot, kas ir veicinājis Svētās Marijas popularitāti līdz pielūgsmes līmenim.

Vai cilvēcei izdosies atrast jaunības eliksīru? 25.11.2015 20:07

Cilvēce ir ilgstoši tiekusies pēc jaunības eliksīra. Tomēr pēdējos gados veikti rūpīgi pētījumi par novecošanās procesu ir pavēruši jaunas iespējas, kas var palīdzēt mums visiem ilgāk dzīvot, nezaudējot veselību. Vai tā vietā, lai izārstētu konkrētas slimības, iespējams apturēt pašu novecošanās procesu? Par šo tēmu vēstīs aizraujošais dokumentālā cikla „Atklājums” raidījums “Novecošanās laikmets“, kas pirmizrādi piedzīvos svētdien, 29.novembrī, plkst. 21:30!

Revolucionāri neirozinātnes pētījumi, kas var uzlabot cilvēku dzīvi 19.11.2015 19:02

Tas, ko mēs pašlaik pieredzam, ir īsta revolūcija neirozinātnē, un pasaulē vairāk nekā 40 tūkstoši zinātnieku turpina atklāt arvien jaunus noslēpumus cilvēka smadzeņu darbībā. Viņi ir pārliecināti, ka ar tehnoloģiju palīdzību varēs vēl dziļāk ienirt smadzeņu dzīlēs un nonākt pie jauniem atklājumiem, kas ļaus padarīt cilvēku dzīvi labāku, veselīgāku, laimīgāku un ilgāku.

Vai nākotnes tehnoloģijas var radīt uzlabotu cilvēka versiju? 13.11.2015 17:19

Vairāki pētnieki ir pārliecināti, ka līdz 2027.gadam cilvēka ķermenis varētu izskatīties krasi atšķirīgs. Progress zinātnē aizved mūs jaunā valstībā, kas maina cilvēka dabu un prātu. Bioloģijas un tehnoloģijas saplūšana padara mūs labākus, stiprākus, ātrākus un viedākus. Mainās viss – kā mēs domājam, kā mēs jūtamies un gūstam pieredzi pasaulē.

Trīs baisas leģendas 07.11.2015 21:03

Brīvdienu vakari ir piemērotākais laiks pasaku, teiksmu un leģendu stāstīšanai. Arī mēs jums pastāstīsim trīs baisas leģendas, kuras vēl baisākas padara fakts, ka tās cēlušās no patiesiem notikumiem.

25 interesanti fakti par delfīniem- fantastiskākajiem šīs zemes iemītniekiem 21.10.2015 19:31

Delfīni ir pārsteidzošas radības, kas ļoti līdzinās cilvēkam. Viņi, tāpat kā mēs, elpo ar plaušu palīdzību, viņiem ir četrkambaru sirds un gandrīz tāds pats smadzeņu svars. Gan delfīni, gan cilvēki ir siltasiņu būtnes, un pat izmēri mums ir līdzīgi- garumā delfīni ir no 1,5 līdz 2 metriem. Tulkojumā no grieķu valodas delfīns nozīmē- brālis. Un tik tiešām- viņi ir draudzīgi, labsirdīgi un izpalīdzīgi, tā it kā tiešām būtu mūsu radinieki.

Cilvēks izmanto tikai 12% no smadzeņu enerģijas. Kur paliek atlikušie 88%? 16.10.2015 22:30

Ir izteikti pieņēmumi, ka cilvēks izmanto tikai 12% no smadzeņu enerģijas. Kur paliek atlikušie 88%? Tie guļ mūsos kā derīgie izrakteņi zemes dzīlēs? Ar to barojas mistiskas būtnes no paralēlās pasaules (volodari), kurām mēs esam, kā dārzeņi iekoptā dobītē? Mūsu enerģijas resursiem izpausties traucē augstāka saprāta implantēti apziņas bloki? Iespējams, katra no versijām ilustrē atsevišķu dotās problēmas šķautni. Un lai nonāktu tuvāk patiesībai, mēs nedrīkstam atmest nevienu no tām.

10 gaišreģu pareģojumi, kas piepildījušies 21.09.2015 19:43

"Viss, kas eksistē reāli, eksistē tagadnes robežās," šie vārdi pieder Borisam Pasternakam.Taču vēsturei ir pazīstami cilvēki, kuriem piemita īpaša spēja redzēt to, kas vēl būs desmitiem un pat simtiem gadu uz priekšu.

11. septembra baisais noslēpums jeb slepeno pasaules valdnieku drūmā ēna (1) 11.09.2015 18:24

Ar terminu "slepenā pasaules valdība" jūs noteikti saskarsieties lasot jebkuru materiālu, kas veltīts sazvērestības teorijai. Tas ir dotās teorijas bāzes termins, kur kāda šaura personu grupa pārvalda visus pasaules notikumus, cenšoties ieviest jaunu pasaules kārtību. Vai šāda valdība tiešām pastāv, jeb tā ir tikai konspiratoru, kuriem ir nosliece saskatīt sazvērestības tur, kur to nemaz nav, iedoma?

ASV 1 dolāra banknotes noslēpums 06.09.2015 18:53

Par dolāra simboliku daudz rakstījuši dažādi okulto simbolu pētnieki un konspirācijas teoriju piekritēji. Dolārs ir ne tikai pasaules valūta, bet arī mūsdienu globalizācijas simbols un attēli, kas atainoti uz tā, jau sen izraisa interesi un tiek pakļauti dažādiem skaidrojumiem. Taisnība bija Konfūcijam, kad tas teica:"Ne vārds vai vara, bet zīmes un simboli valda pār pasauli"

Nacistiskās Vācijas lielummānija: pieci neticami projekti (1) 26.08.2015 12:34

Vēloties iekarot visu pasauli, vācu nacisti pirms astoņdesmit gadiem nopietni nodarbojās ar jaunu militāro tehnoloģiju, masu iznīcināšanas līdzekļu radīšanu. Taču līdztekus tam tika plānoti arī citi projekti, kurus var raksturot ar vārdiem „gigantisks”, „milzīgs”, jo tieši tāds bija daudzu ieceru vēriens.

Septiņas nežēlīgākās sievietes pasaules vēsturē 23.08.2015 18:32

Ja runājam par nežēlīgām personībām vēsturē, parasti prātā nāk vīrieši, tostarp tādi bēdīgi slaveni ļaundari kā Ivans Bargais, Džeks Uzšķērdējs, Ādolfs Hitlers, Staļins vai maniaks Rogoļevs. Taču ir dzīvojušas arī sievietes, kas nežēlības ziņā līdzinājušās vai pat pārspējušas vīriešus, un to varas darbi raisījuši šausmas visā pasaulē.

Kāpēc kaķi krīt uz visām četrām ķepām? 17.08.2015 14:41

Kaķiem tas izdodas tik graciozi: lecot vai krītot no augstuma, nokrist uz visām četrām kājām. Ūsaino akrobātu līdzsvara izjūta ir patiešām izcila, taču karstā vasarā lielākais dzīvnieciņu drauds ir aizraujošā pasaule aiz atvērta loga. Lūk, daži fakti par kaķiem piemītošo līdzsvaru.

Karačai ezers- bīstamākā vieta uz planētas 11.08.2015 17:56

Vēl pavisam nesen pietika tikai vienu stundu pavadīt Karačai ezera krastā, lai atvadītos no dzīves. Starojums, ko cilvēks saņem atrodoties šī ezera tuvumā, ir nāvējošs. Pats ezers atrodas Krievijā, netālu no Čeļabinskas pilsētas un jau daudzus gadus glabā savās dzīlēs radioaktīvos atkritumus. Uz šodienu ezera virsma ir pārklāta ar biezu betona kārtu un cilvēkiem pat tiek piedāvāts apdzīvot ezera piekrasti. Cenas, par kādām var iegādāties māju šajā gleznainajā apvidū ir gana vilinošas (diez vai kur citur pasaulē tik lēti var tikt pie sava īpašuma), taču, loģiski, rodas jautājums: cik garš būs mājas iemītnieku mūžs?

Cilvēki fenomeni jeb neparastas spējas, kurām nav izskaidrojumu (2) 03.08.2015 16:00

Par cilvēku neparastajām spējām dažādos avotos ir rakstīts visai daudz. Pie kāda vīra ķermeņa gluži kā pie magnēta turas metāliski priekšmeti, cits galvā spēj sareizināt piecciparu skaitļus, vēl cits no attāluma spēj pārvietot priekšmetus…


20. gadsimta deviņdesmito gadu sākumā viena no Ņujorkas televīzijas studijām saviem skatītājiem demonstrēja cilvēku-lāpu: tipisks neliela auguma afroamerikānis apsēdās krēslā, raidījuma vadītājs viņam iedeva laikrakstu, kuri vīrietis atvēra un iegrima lasīšanā. Kamera, kas bija virzīta uz avīzes lappuses vidusdaļu, rādīja, ka lapā ātri parādās melns plankums, tad papīrs strauji uzliesmoja, un «izmēģinājuma trusītis» to svieda prom.

Atgriešanās un pārdzimšana – četri populāri stāsti 30.07.2015 15:26

Šķiet, ikviens no mums kaut reizi ir aizdomājies, kā būtu, ja dzīvē atgrieztos sen miruši, tuvi cilvēki. Ko viņi teiktu par šodienas notikumiem un vai vispār spētu iejusties? Bet var būt,

Nākamā lapa