Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:326, Did:0, useCase: 0

Pareģe Vanga. Kas viņa bija un ko paredzēja?

Liekas, ka tu esi parasts cilvēks, tāds pats kā citi. Centies neatpalikt no dzīves un darīt to, kas tev paredzēts. Tomēr tu domā vai ir kādi augstāki spēki, kas nosaka mūsu ceļu. Vai ir iespējams redzēt ko vairāk nekā tikai līdz horizontam? Un tad notiek kaut kas, kas izmaina visu dzīvi. Dzīve tev vienu atņem, bet vietā dod daudz vairāk. Tāds ir krustmātes Vangas stāsts.

Viņu pazina daudzi – sākumā kā krustmāti Vangu, pēc tam jau kā vecomāti Vangu. Atcerējās kā gaišreģi, kurai nebija noslēpumu ne pagātnē, ne tagadnē, ne nākotnē. Evanģēlija Pandeva Guščerova kļuva par visas cilvēces garīgo māti.

Viņa rūpējās par visiem. Pie viņas brauca konkrētas vajadzības dēļ – uzzināt par tuvinieku likteni, lūgt padomu, kā rīkoties tajā vai citā situācijā, bet varēja arī vienkārši paklanīties, pabūt līdzās. Tomēr viņai no daudz kā nācās atteikties, lai kalpotu ļaudīm.

Vanga piedzima 1911. gada 31. janvārī Maķedonijas pilsētiņā Strumicā. Pasaulē viņa nāca 2 mēnešus pirms noteiktā laika ar kopā saaugušiem roku un kāju pirkstiem. Par spīti visam meitenīte izdzīvoja un viņas pirksti pēc operācijas atguva kustīgumu. Tikai nelaimes ģimeni vajāja nepārtraukti.

Kad Vangai bija 3 gadiņi, dzemdībās nomira viņas māte. Drīz tēvs atveda jaunu sievu. Kādu laiku viņi dzīvoja pārticīgi. Tomēr pēc Pirmā pasaules kara naudas tik tikko pietika iztikai.

1923. gadā, kad Vanga pastaigājās ar kaimiņu bērniem klajā laukā, negaidīti izcēlās virpuļvētra. Pārējiem bērniem izdevās aizbēgt, bet Vangu sagrāba viesulis, pacēla gaisā, trieca pret kaut ko cietu ar galvu, kā rezultātā meitene zaudēja samaņu.

Vangu atrada laukā apbērtu ar akmeņiem un zariem. Mājupceļā viņa sūdzējās par stiprām galvas sāpēm. Vangai palika sliktāk un viņa kļuva akla, kā vēlāk izrādījās- uz visiem laikiem. Pēc 2 gadiem tēvs nolēma nodot meiteni Neredzīgo namā. Tur Vanga iemācījās daudz ko: lasīt Braila rakstā, spēlēt klavieres un apkopt sevi un māju. Atrada arī savu mīlestību – Dimitru. Likās dzīvē sāk veikties.

Taču tad nomira Vangas pamāte, atstājot trīs mazus bērnus ar sirdi slimā tēva rokās. Tā nu Vanga ziedoja savu personisko laimi mazo bāreņu dēļ. Līdz mūža galam viņa palika mājsaimniece. Kaut arī apprecējās, taču vīrs dzēra un darīja to arvien vairāk un vairāk, līdz nomira no aknu cirozes.

Tikai 30 gadu vecumā Vanga kļuva par gaišreģi. Jātnieks baltā zirgā atnāca pie viņas sapnī un pavēstīja, ka Vangai būs jāpastāv par dzīvajiem un mirušajiem, un jātnieks viņai palīdzēšot, teikšot priekšā, kas ļaudīm jāpareģo. Kopš tā laika Vanga ļaudīm palīdzēja, pareģoja un deva padomus, kā izvairīties no nelaimēm. Viņa precīzi pareģoja arī daudzus pasaules mēroga notikumus: gan 2. pasaules kara sākumu un traģiskos notikumus Čehoslovākijā 1968. gadā, "perestroiku" Padomju Savienībā un tās sabrukumu, karu Nikaragvā un Balkānos, kā arī daudz ko citu.

Aizejot no šīs pasaules, Vanga teica, kā pēc viņas misiju pārņems bulgāriete Ivanka. Tā arī notika. Šai meitenei trīsdesmit gados parādījās gaišreģes spējas; arī viņa kalpo cilvēcei.

Daudzi neticēja, ka Vanga var nomirt, uzskatīja par nemirstīgu. Tomēr tā diena pienāca. 1996.gada 11.augustā plkst.10:10 mūžam jaunā Vangas dvēsele atdalījās no viņas samocītā ķermeņa . Vangas draudzene apgalvo, ka divreiz redzējusi Vangu sapnī. Pirmoreiz tā esot prasījusi putru ar rozīnēm, otrreiz teikusi, ka viņai vairs nekas nesāp, viņa varot lēkāt kā jaunule. Par kādu nāvi te var runāt? 1996. gada 11. augustā Vangas dzīve tikai pa īstam sākās...

Pareģojumi, kas piepildījušies

1940. gadā Vanga paredzēja pasaules karu, kas būs pēc gada un tā arī notika. Visi taču zinām par Otro pasaules karu.

Vanga arī paredzēja četru valsts galvu bojāeju 2008. gadā. Toreiz Polijas pilots atteicās nosēdināt lidmašīnu karadarbības zonā, un, iespējams, tāpēc visi lidmašīnā atrodošies pasažieri, tai skaitā arī četru valstu prezidenti, izdzīvoja. Taču 2010. gada lidmašīnas avārijā Polijas prezidents Lehs Kračiņskis tomēr gāja bojā; šoreiz lidmašīnā neatradās ne Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, ne Lietuvas prezidents Valdas Adamkus, ne Ukrainas prezidents Viktors Juščenko.

Piemēram, kad viņa sacīja, ka Kurska gadsimtu mijā pazudīs zem ūdens un visa pasaule to apraudās. Tikai pēc tam visi saprata, ka viņa ar to bija domājusi ne jau pilsētu, bet gan zemūdeni.

Vēl viens pareģojums vēstīja: „Bailes! Bailes! Dzelzs putnu noknābāti kritīs amerikāņu brāļi. Daudz nevainīgu asiņu tiks izlietas.” Tikai 2001.gada 11.septembrī visi saprata, kas bija domāts ar šiem vārdiem.

Viņa arī pareģoja, ka 44. ASV prezidenta vēlēšanas beigsies ar melnādainā uzvaru un tas būs pēdējais valsts vadītājs, jo ekonomiskā krīze un pārējie sarežģījumi, kas saistīti ar to, Ameriku pazudinās. Mums būs tā iespēja redzēt vai pareģojuma otrā daļā būs pareiza.

Pareģojumi nākotnei:

Vanga paredz, ka kosmosā atklās dzīvību un kļūs skaidrs, kā radās dzīvība uz zemes.

Gaišreģe paredz, ka tiks atrakta liela pilsēta, kas mums palīdzēs atklāt nozīmīgas lietas par mūsu vēsturi.

2018. gadā apstāsies naftas ieguve. Zeme atpūtīsies.

Pienāks diena, kad no zemes izzudīs dažādi augi un dzīvnieki. Vispirms izzudīs loki, ķiploki un pipari. Pēc tam pienāks kārta bitēm.

Tabletes izgatavos no ūdenszālēm. Tās pārdos visā pasaulē. To Vanga paredzēja 60. gados, bet mūsdienās mediķi paredz, ka ūdenszāles – tā ir farmācijas nākotne.

Notiks daudz sīku negadījumu un katastrofu. Piemēram, no zemes izzudīs viena no arābu valstīm. Tas tomēr nenotiks ļoti drīz.

Izgudros zāles pret vēzi, ko Vanga paredz ar vārdiem „vēzis tiks saslēgts dzelzs rokudzelžos”. Speciālisti arī min, ka viena no šo zāļu galvenajām sastāvdaļām varētu būt dzelzs, jo tā cilvēka organismā trūkst.


Turpinājumā- Vangas pareģojumi