Nākamā lapa

Pasaules fotogrāfijas dienā apkopoti interesantākie fakti par bildēm 19.08.2017 16:07

Tieši šobrīd piedzīvojam fotogrāfijas ziedu laikus – no mākslas formas tā kļuvusi arī par informācija avotu, ar ko diendienā sociālajos tīklos dalīties ne tikai ar draugiem un paziņām, bet arī svešiniekiem visā pasaulē. Par godu 19. augustam, kad tiek atzīmēta Pasaules fotogrāfijas diena, Samsung apkopojis sešus spilgtākos kadrus no fotogrāfijas vēstures līdz šodienai.

Daži interesanti fakti no adīšanas vēstures 19.08.2017 11:41

Šodien mums būtu grūti iedomāties savu dzīvi, jeb precīzāk,- savu garderobi bez adījumiem. Jau no bērnības mēs tiekam ietērpti adītās zeķēs, jakās, džemperos. Taču diez vai daudzi no mums būs aizdomājušies par to, kā radusies adīšana un kas bija pirmais, kas izveidoja cilpu no dzijas un ar adatu vai smalku stieplīšu palīdzību sāka no šīs cilpas veidot kaut ko apģērbam līdzīgu. Protams, ka vēsturei par šo faktu nav ticamu ziņu, taču pirmā arheologu atrastā adījuma aptuvenais tapšanas laiks gan ir zināms.

Bermudu trijstūra noslēpumi 17.08.2017 20:07

Pasaules jūru un okeānu dzīļu noslēpumi un leģendas- tas viss saistījis cilvēku prātus jau kopš sirmas senatnes. Senās kartes ar jūras briesmoņu attēlojumiem, leģendas par Krakenu un amfībiju tautu- pie visām šīm teiksmām un nostāstiem uzaugusi ne viena vien paaudze. Laiki mainās, taču nemainīgs paliek viens- Bermudu trijstūra ļaunā slava. Šodien šis maģiskais nosaukums kļuvis par simbolu visam neizprotamajam, kas notiek pasaules okeānos. Zinātnieki un pētnieki visiem spēkiem cenšas paskaidrot notikumus, kas atgadījušies šajā anomālajā zonā, taču, liekot roku uz sirds, jāsaka, ka tas viņiem ne īpaši labi sanāk.

Džošua Bella teju četrus miljonus ASV dolāru vērtās Stradivāri vijoles piedzīvojumi 16.08.2017 14:47

Leģendārais stīgu instrumentu meistars Antonio Stradivāri savas dzīves laikā ir izgatavojis aptuveni 1100 dažādu stīgu instrumentu, no kuriem līdz šai dienai “izdzīvojuši” ap 650, starp tiem 512 – vijoles. Viena no tām ir pasaulslavenā vijolnieka Džošua Bella uzticamais partneris un panākumu atslēga - Stradivāri “Gibsons” – vijole, kura tapusi 1713.gadā.

Amizantākie transporta negadījumu pieteikumi 15.08.2017 10:37

Apdrošināšanas kompānija Gjensidige Latvija augustā svin savu 23 gadu darbības gadskārtu. Vairāku desmitu gadu laikā apdrošinātājs ir saskāries ar tūkstošiem automašīnu bojājumu atlīdzību gadījumu, kurus iesnieguši autovadītāji. Ik pa laikam šo iesniegumu vidū gadās arī tādi, kuri ir likuši pasmaidīt apdrošināšanas speciālistiem, un Gjensidige Latvija savā svētku mēnesī dažus no interesantākajiem situāciju skaidrojumiem nodod arī citiem.

Desmit labi glabāti pasaules noslēpumi 13.08.2017 14:14

Cilvēki, valdības un organizācijas glabā daudz noslēpumu. Daži no tiem ir pārsteidzoši, citi – nopietni un svarīgi, bet vēl kādi – mazliet amizanti.

Vai kādreiz uzzināsim patiesību par nacistu dārgumiem? 07.08.2017 14:05

Septiņdesmit gadus pēc Otrā pasaules kara beigām nacistu darbošanos apvij aizvien vairāk neticamu mītu un nostāstu. Taču joprojām izrādās, ka brīdī, kad runa ir par karu, patiesība var izrādīties dīvaināka nekā fikcija.

Četras luksus klases mašīnas, kas pārtop amizantos superauto 05.08.2017 20:29

Kas ir jādara, lai luksus klases auto pārtaptu vēl izcilākos superauto? Protams, labiem mehāniķiem jāļauj iztērēt lielu naudu, lai rezultātā iegūtu vēl vairāk.

Trīs kara žurnālista Sebastiana Jangera filmas, kuras vērts redzēt 05.08.2017 20:23

Sīrija, Afganistāna, Irāka – kara darbība ar dažādu intensitāti te turpinās gadu desmitiem, izpostot dzīvi miljoniem cilvēku. Taču, lūkojoties no Eiropas puses, priekšstati par reģionā notiekošo var būt ļoti mānīgi - lielāku izpratni sniedz kara žurnālistu un fotogrāfu darbs.

Astoņi interesanti zinātnieku atklājumi pēdējo gadu laikā 05.08.2017 12:18

Ko mēs varam mācīties no pagātnes, kā šīs zināšanas varam izmantot nākotnes inovāciju radīšanai – šie ir jautājumi, uz kuriem ik dienu atbildes meklē neskaitāmi zinātnieki. Daži atklājumi ir patiešām satriecoši, bet reizēm pētniekiem palīdz vienkārša veiksme.

Saldējuma pirmsākumi jeb kā saldējums kļuva par iemīļotu latviešu gardumu 04.08.2017 19:01

Kas var būt labāks par atsvaidzinošu un gardu saldējumu siltajos vasaras mēnešos? Saldējums dažādās garšu variācijās un formās - uz kociņa un vafeļu glāzītēs, šokolādes glazūrā, ar ievārījumu un lielā ģimenes iepakojumā - ir mīlētāko gardumu saraksta neatņemama sastāvdaļa, un vairs nevaram iedomāties vasaru bez šī našķa, pat ja termometra stabiņš rāda ne tik vasarīgu gaisa temperatūru. Tikai iedomājieties - tagad Food Union ražotnē pagatavojam aptuveni 50 - 60 tonnas saldējuma katru dienu un viens Latvijas iedzīvotājs gadā patērē vidēji 6,5 l saldējuma. Taču vai zini, kā ir radies saldējums?

Ielaid lauvu istabā 31.07.2017 17:16

Ne mazums cilvēku ar aizrautību interneta tiešraidēs seko līdzi ērgļu, lāču un citu radību dzīvei. Taču kā būtu ar iespēju vienlaikus ielūkoties pārdesmit dažādās pasaules malās mītošu retu dzīvnieku gaitās?

Tieši to piedāvā “National Geographic”. Tās ir 52 kameras, kas uzstādītas 28 vietās sešpadsmit valstīs divpadsmit laika zonās un ļauj ikvienam būt dabai tik tuvu, cik vien to atļauj ekstra klases tehnoloģijas.

Īpašā fotosesijā virs Rīgas veidotās putna lidojuma bildes rotā t/c “Galerija Centrs” skatlogus 26.07.2017 11:15

Mēs vienmēr esam vēlējušies redzēt pasauli no putna lidojuma, tādēļ, eksponējot īpašā fotosesijā tapušas piecas lielformāta fotogrāfijas, tirdzniecības centra (t/c) “Galerija Centrs” skatlogi ļauj sajust, kā tas ir – būt vairāku simtu metru augstumā, paverot skatu, ko ikdienā mums liegts ieraudzīt. Skatlogu bilžu autors ir Reinis Vilnis Baltiņš, kurš ar dronu iemūžinājis neskaitāmi daudz neaizmirstamu dabas ainavu.

Lidmašīnas rokas bagāžā mēģina vest mazu bērnu 25.07.2017 14:53

Nedeklarēta nauda, visneiedomājamākie aukstie ieroči un pistoles, dīvainās vietās noslēptas narkotikas – šādi atradumi ir drošības dienestu ikdiena ikvienā lielā lidostā. Taču reizēm gadās saskarties ar visnotaļ dīvainiem priekšmetiem.

Cukurs - izplatītākie mīti un patiesība 24.07.2017 10:34

Cilvēku patika pret saldu garšu ir iedzimta īpašība, kas ir attīstījusies evolūcijas ceļā. Tās pamatā ir ātri izmantojama enerģija, kas ir nepieciešama, lai izdzīvotu, kā arī tā bieži vien signalizē par pārtikas avota zemo toksicitāti. Nav noslēpums, ka mūsu pirmais ēdiens - mammas piens ir salds un tas darbojas kā dabisks pretsāpju līdzeklis bērniem un zīdaiņiem. Tātad bez salduma nekur, taču visa pamatā ir mērenība! Vidusmēra cilvēkam dienā būtu nepieciešams uzņemt ne vairāk kā 50 g jeb 10 tējkarotes tīra cukura. Cukurs tiek pievienots ļoti dažādiem pārtikas produktiem un dzērieniem, tādēļ var būt visai sarežģīti aprēķināt ikdienā patērēto cukura daudzumu. Ņemot vērā to, ka cukuru mēdz saukt par “balto nāvi”, tas var radīt bažas, tādēļ šoreiz šķetināsim populārākos mītus, kas saistīti ar šo iecienīto ikdienas kārumu - cukuru!

Sešas nogrimušas senas pilsētas 19.07.2017 10:06

Jūras līmeņa celšanās, zemestrīces, plūdi, krastu erozija – tie ir tikai daži no iemesliem, kuru dēļ zem ūdens pazūd pilsētas un civilizācijas. Modernās tehnoloģijas ļauj ne tikai precīzāk izpētīt drupas, bet arī veidot trīsdimensiju vizualizācijas un restaurēt senlaiku dzīvi.

Desmit lielākie seriāla “Troņu spēle” nelieši 17.07.2017 19:36

Ziema tūlīt, tūlīt būs klāt – jau 17.jūlijā televīzijas ekrānos būs skatāmas episkās fantāzijas drāmas “Torņu spēle” jaunās 7.sezonas sērijas.

Septiņi interesanti fakti par dziļūdens pasauli 17.07.2017 19:17

Vai varat iedomāties, kas notiktu, ja varētu nosusināt okeānus un iepazīt visu, ko slēpj dzīles? Nogrimušu kuģu vrakus, dīvainus jūras iemītniekus un interesantus iežus – modernās tehnoloģijas patiešām ļauj rūpīgi izpētīt dzelmju noslēpumus un labāk izprast ne vienu vien cilvēku un dabas radītu mīklu.

Kāds izskatījās pirmais krūšturis pasaulē. Krūštura vēsture fotogrāfijās 10.07.2017 17:35

Lūk, šāds izskatījās viens no pirmajiem pasaulē izgatavotajiem krūšturiem. Tā rašānās laiks- 1880.gads. Bet pirmais patents krūšturu izgatavošanai tika nopirkts pirms simts gadiem- 1914.gadā 3.septembrī. ASV patentu un preču zīmju birojs ar №1115674 to izdeva Mērijai Felpsai Džeikobai (Mary Phelps Jacob) tā saucamo "backless brassiere" izstrādājumu ražošanai.

Vai Donalda Trampa “tīro ogļu” plāns ir industrijas nākotne? 09.07.2017 14:01

Ja nebūtu ogļu, iespējams, mūsdienu industriālā pasaule izskatītos citādi. Taču šī fosilā kurināmā izmantošana nelabvēlīgi ietekmē gan apkārtējo vidi, gan cilvēku veselību, tādēļ nerimst diskusijas, vai vispār ir vērts turpināt to ieguvi un kā to uzlabot?

Kāpēc kaķi krīt uz visām četrām ķepām? 12.06.2017 13:28

Kaķiem tas izdodas tik graciozi: lecot vai krītot no augstuma, nokrist uz visām četrām kājām. Ūsaino akrobātu līdzsvara izjūta ir patiešām izcila, taču karstā vasarā lielākais dzīvnieciņu drauds ir aizraujošā pasaule aiz atvērta loga. Lūk, daži fakti par kaķiem piemītošo līdzsvaru.

Piecas pašizolējušās ciltis ar dīvainām tradīcijām 27.05.2017 17:49

Mūžamežos, tuksnešos, nomaļās okeānu salās dzīvo vairāk nekā simts cilšu, kuras atsakās kontaktēties ar modernās civilizācijas un vietējās varas pārstāvjiem. Iemesls: iepriekšējie kontakti bieži vien ir beigušies bēdīgi, ar nāvējošām saslimšanām, verdzību, slaktiņiem.

Vai piekļuve dzeramajam ūdenim ir cilvēktiesības? 18.05.2017 17:56

Vairāk nekā 2,7 miljardiem cilvēku vismaz mēnesi gadā ir apgrūtināta piekļuve dzeramajam ūdenim. Tas nozīmē, ka ūdens kļūst par ārkārtīgi vērtīgu resursu, kas īpašniekiem, pārvaldītājiem sniedz lielu varu un ļauj ļoti labi nopelnīt.

10 pārsteidzošu faktu, ko tu, iespējams, nezināji par haizivīm 12.05.2017 16:10

Biedējoši milzu žokļi, caururbjošs skatiens un zobi asi kā žiletes. Haizivis mums asociējas ar plēsoņām, kas iedveš bailes un ik gadu nogalina tūkstošiem cilvēku. Taču šie fascinējošie jūras iemītnieki ir unikāli savā daudzveidībā un uzvedībā. Katru dienu zinātnieki veic arvien jaunus atklājumus par haizivīm, kas liek acīm izbrīnā ieplesties.

Kā maija sākumu atzīmē pasaulē: Līgo svētku cienīgas tradīcijas Īrijā un Grieķijā 29.04.2017 19:50

1. maijs lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai asociējas ar brīvdienu. Šī diena starptautiski tiek atzīmēta kā Darba svētki, bet nācija to atzīmē arī kā valsts vēsturē tik nozīmīgo Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas dienu. Proti, 1920. gada 1. maijā uz savu pirmo sēdi sanāca Latvijas Satversmes sapulce, un pirmā maija nedēļa valstī tradicionāli tiek aizvadīta ar dažādiem patriotiskiem kultūras sarīkojumiem. Taču šo datumu kā Darba un arī pavasara svinēšanassvētkus ar daudzveidīgiem pasākumiem un festivāliem atzīmē visā pasaulē. Noteiktās valstīs maija sākumā populāras ir tādas tradīcijas, kas latviešiem parasti saistās ar Līgo svētkiem, piemēram, lēkšana pāri ugunskuram. Informāciju par to, kādas aktivitātes šajās brīvdienās gaidāmas ārvalstīs un ar ko rēķināties tūristiem, nonākot konkrētā valstī maija brīvdienu laikā, apkopojusi ceļojumu aģentūra “Latvia Tours”.

Deviņi fakti par ļauno garu izdzīšanu jeb eksorcismu 29.04.2017 19:27

Eksorcismu, proti, reliģiskus rituālus ļauno garu izdzīšanai dažādas reliģijas praktizē daudzviet pasaulē. Skeptiķi par to smīn, atbalstītāji – meklē labākos eksorcistus, bet apsviedīgi ļaudis – pārvērš ienesīgā biznesā.

Septiņas svarīgas sievietes zinātnieka Alberta Einšteina dzīvē 28.04.2017 09:10

Ģeniālais XX gs. fiziķis Alberts Einšteins bijis mūždien ziņkārīgs, seksuāli uzlādēts un bezkaunīgs dumpinieks, kas sacēlās pret esošajām autoritātēm.

Paradīze un elle dažādās reliģijās 14.04.2017 20:08

Rozā debesis ar zelta rotājumiem, gardi ēdieni un dzērieni kā no pārpilnības raga… vai mokošas sāpes, vaimanas un divnagains ragainis, kas sagaida sodrēju pilnā karstumā...Skaisti un ne tik skaisti pieņēmumi reliģijās par aizkapa dzīvi. Bet mūžsenais jautājums tā pa īstam arī paliek neatbildēts - kas tad īsti tur ir, otrā pusē?

Inovācijas, kas izveidoja moderno pasauli 07.04.2017 15:53

Mākslīgais intelekts, medicīna šūnu līmenī, kiberkarš, elektroniskie norēķini – tie ir teju pašsaprotami modernās civilizācijas sasniegumi. Tādēļ ir vērts atskatīties sensenā pagātnē, lai izprastu, kuras inovācijas ir izveidojušas pasauli tādu, kā to pazīstam šodien.

Septiņas lietas, kas jāzina pirms “Izlaušanās” jaunās sezonas 05.04.2017 15:26

Izrādās, tetovējumiem klātais arhitekts Maikls Skofīlds ir dzīvs un kulta seriāls “Izlaušanās” (2005 – 2009) piedzīvo augšāmcelšanos: no 5.aprīļa televīzijas kanālā “FOX” skatāma jaunā, 5.sezona.Seriāla centrā ir Skofīlda izmisīgais mēģinājums izglābt savu uz nāvi notiesāto brāli Linkolnu Berovu no cietuma. Ja atceramies, 4.sezonas noslēgumā Skofīlda sieva Sāra ar Maikla palīdzību izbēga no cietuma, bet viņš gāja bojā paša sarīkotā sprādzienā. Turklāt, ja var ticēt medicīnas kartei, tad daudz laika viņam nebija atlicis, proti, Skofīlds mēģināja tikt galā ar audzēju galvā. Pēc tam viņš bija miris un apglabāts.Ir pagājuši septiņi gadi un, izrādās, Maikls ir dzīvāks par dzīvu, taču atrodas tālu no mājām – Jemenā, cietumā. Lūk, dažas lietas, kas skatītājiem jāzina pirms seriāla jaunās sezonas.

Cilvēce: lielākais jebkad izstāstītais stāsts 05.04.2017 15:14

Kā cilvēcei ir izdevies attīstīties no pērtiķiem, kas šūpojas koku zaros, līdz astronautiem, kas staigā pa mēness virsmu? Uz šo jautājumu atbildi meklē atraktīvais raidījumu vadītājs Džeisons Silva un videomākslinieks Džons Bosvels (Melodysheep) raidījumu ciklā “Izcelšanās: cilvēces ceļojums”.

Astoņi skandāli, kas satricināja politisko vidi 28.03.2017 17:34

Pēdējos gados, šķiet, nepaiet neviena diena bez kāda skandaloza politiķa izteikuma vai rīcības. Skandāli ir kļuvuši par teju neatņemamu mūsu dzīves daļu, kas atklāj neglītas “ēnas” puses un to ietekmi uz visu sabiedrību.

Cilvēki ar superspējām ir starp mums 28.03.2017 08:49

Jādomā, teju ikviens būs aizdomājies par to, kāda būtu dzīve, ja mums piemistu kādas īpašas spējas. Taču patiesībā tas nav nekas neiespējams – starp mums dzīvo ne mazums cilvēku, kas spēj paveikt ikdienā neiedomājamas lietas.

Piecas inovācijas, kas mainīs dzīvi tuvākajos piecos gados 27.03.2017 15:39

IBM piedāvā potenciālo revolucionāro un zinātnisko inovāciju sarakstu, kas varētu mainīt to, kā cilvēki strādās, dzīvos un mijiedarbosies tuvāko piecu gadu laikā.

Stilīgi oldtaimeri, ko izglāba Fazs Taunšends un Tims Šavs 23.03.2017 13:21

Senas mašīnas glabā atmiņas un ir daļa no ģimenes vēstures, tādēļ nav nekāds pārsteigums, ka garāžās var atrast īstus, kaut sarūsējušus dārgumus. Taču, ja nepietiek spēka un naudas to restaurēšanai, atliek vien cerēt uz klasisko auto mīļotāju atbalstu.

Desmit iedvesmojoši ģeniālā zinātnieka Alberta Einšteina citāti 21.03.2017 16:18

Pirms 138 gadiem pasaulē nāca viens no XX gadsimta ievērojamākajiem zinātniekiem - fiziķis Alberts Einšteins. Relativitātes teorijas radītājs, zinātnes filozofs, izgudrotājs un Nobela prēmijas laureāts bija spilgta personība, kura atziņas ir aktuālas arī šodien.

Leģendu jubilejā pieminot. Noras Bumbieres dziesmu TOP10 13.03.2017 16:08

Šodien, 13. martā, 70. dzimšanas dienu svinētu latviešu estrādes zelta balss īpašniece, dažādās aptaujās par visu laiku labāko estrādes dziedātāju uzskatītā Nora Bumbiere. Dzimusi Jelgavā, bet 60. gadu beigās, talantīgo jaunieti ievērojis Maestro Raimonds Pauls un uzaicinājis dziedāt kopā ar viņa vadīto Rīgas estrādes orķestri. Vēlāk pārī ar Viktoru Lapčenoku top visu laiku labākais latviešu estrādes duets, kurš tieši ar Raimonda Paula dziesmām iegūst milzu popularitāti. Dziedātas arī Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa radītās dziesmas. Nora Bumbiere mirusi 1994. gada 12. janvārī, bet 2012. gada 20. oktobrī pie Jelgavas kultūras nama atklāts Norai Bumbierei veltīts piemineklis.

Deviņas populāras teorijas par Atlantīdu: kura no tām vislabāk atbilst Džeimsa Kamerona atklājumam? (1) 09.03.2017 22:27

Populāro filmu “Titāniks” un “Avatars” režisora Džeimsa Kamerona daļēji finansēta ekspedīcija Atlantijas okeāna dzelmē atrada sešus aptuveni 3500 - 4000 gadus senus akmens enkurus. Režisors tic, ka atradis mītiskās Atlantīdas pēdas.

TOP desmit pirātu apdraudētie jūras ceļi 06.03.2017 15:48

Kaut arī cīņā ar pirātiem spēkus apvieno visas skarto reģionu valstis, kuģu apkalpes bruņojas un kopējie draudi mazinās, nekaunīgo noziedznieku aktivitātes pasaulei izmaksā vairākus miljardus ASV dolāru gadā.

Latvijas slavenības atklās, kā sadarbojas ar uzņēmējiem un popularizē dažādus zīmolus 22.02.2017 11:56

28. februārī Rīgā notiks konference par ietekmes mārketingu Click&Connect, kā arī pirmais šāda veida kontaktu gadatirgus. Tajā piedalīsies ietekmīgas Latvijas zvaigznes un blogeri: mūziķi Markus Riva, Aminata un Alekss Silvērs, modes blogeres Alina Keller un Agnija Grigule, modeļi, fitnesa treneri – Latvijas skaistākais pāris – Gints un Juta Valdmaņi, blogere un fotogrāfe Anna Turanova, televīzijas raidījumu vadītāja Anna Rozīte, populāru portālu un žurnālu redaktori Jevgēnija Šafreneka (brunch.lv), Inna Avina (Ļubļu), Almaza Pirha (3ade.lv) un daudzas citas slavenības. Uz pasākumu organizatori ielūdz visus, kas vēlas uzzināt, kā, izmantojot sabiedrībā pazīstamu cilvēku vairāku tūkstošu lielo auditoriju, var virzīt savu biznesu.

Nākamā lapa