Nākamā lapa

5 vērtīgi padomi uzkodu kastītes gatavošanai bērnam 18.04.2017 18:04

Ikdienas steigā vecāki nereti mēdz piemirst pāris patiesības par pilnvērtīgu uzturu bērnam un našķētiesprasmi. Mazo ekspertu skolas mamma un blog.makonoga.lvautore Linda Ķuze uzskata – uzkodu kastīte var kļūt par vienkāršu un ērtu veidu, kā mazajam ierādīt veselīga uztura un našķošanās pamatprincipus.

Kā vecāki var iesaistīties un motivēt savus bērnus darbam vasarā? 07.04.2017 15:49

Tuvojoties vasarai, nereti daudzās ģimenēs tiek plānots, kā bērni to pavadīs. Ja skolas vecumā bērni var nodarboties ar interešu izglītības aktivitātēm, tad augstskolās, koledžās un tehnikumos studējošie vasaru var pavadīt tālredzīgi, iegūstot zināšanas un pieredzi vasaras praksē. Informācijas un piedāvājumu netrūkst. Ja jaunietiem ir grūti izvēlēties, vecāki bieži ir tie, kas var iedrošināt bērnus izvēlēties vienu vai otru iespēju, tāpēc Tele2 SharedServiceCenter (Tele2 SSC) sadarbībā ar Rīgas Tehniskās Universitātes karjeras konsultanti, psiholoģi Viktorija Gainu, dalās padomos vecākiem.

Kā pasargāt bērnu no negadījumiem mājoklī 07.04.2017 08:24

Ikdienā nejauša sadzīviska trauma var gadīties ikvienam,taču visbiežāk šajos negadījumos cieš tieši bērni.Gjensidige Latvija un OMD Latvia februārī veiktā pētījumā tika noskaidrots, ka par visdrošāko savu mājokli uzskata tieši aptaujātie iedzīvotāji ar bērniem vecumā līdz diviem gadiem (86%), reizē kā risku – bērnu neuzmanīgu rīcību, norādot vien 12% gadījumu. Ik gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigādes steidzas izsaukumos pie teju 3700 bērniem līdz trīs gadu vecumam, kuri lielākoties gūst traumas tieši mājās. Gjensidige Latvija “Mājokļa Drošības Mēneša”ietvaros, sadarbībā ar NMPDaicina ikvienu, īpaši vecākus,ievērot pāris vienkāršus piesardzības pasākumus, lai mazinātu sadzīves negadījumu iespējamību.

Rīgas bērnus un jauniešus aicina izvēlēties vasaras nometni 04.04.2017 19:18

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina vecākus kopā ar bērniem izvēlēties vasaras nometni. Rīgas izglītības iestāžu organizēto vasaras nometņu saraksts ar kantakttālruņiem, norises vietu, kā arī ar norādi par nometnes mērķauditoriju un plānotajām aktivitātēm ir pieejams tīmekļa vietnē E-skola.lv - Izglītība sadaļā „Aktuāli”.

Veicini bērna patstāvību – iesaisti pavasara tīrīšanā 28.03.2017 16:12

Pavasarim tuvojoties, izteiktāka kļūst cilvēku vēlme sakopt vidi sev apkārt. Tīrīšana ir vērtīga iespēja iesaistīt bērnus, otro pusīti un vecvecākus kopīgās aktivitātēs, kas ļauj izkustēties svaigā gaisā, sakārtot telpas un arī attiecības ģimenē. Mazākajiem pavasara darbi var palīdzēt attīstīt patstāvību, uzskata Mazo ekspertu skolas un centra “Skalbes” psiholoģe Zane Avotiņa.

Bērns vaicā, vecāki mulst: izplatītākās situācijas un risinājumi 27.02.2017 11:16

Bērns grib zināt, kā radās brālītis, bildina omīti vai skaļi novērtē tavas draudzenes svaru? Šie ir tikai daži no mirkļiem, kas varētu samulsināt vecākus. Mazo ekspertu skolas psiholoģe Zane Avotiņa un sabiedrībā zināmi vecāki apgalvo – no jebkuras situācijas var izkļūt ar cieņu un izdomu. Uz jebkuru “neērto” jautājumu iespējams atrast atbildi.Mazo ekspertu skola apkopojusi vairākas situācijas, kas liek vecākiem piepūlēties, meklējot pareizo risinājumu vai atbildi.

Vai Tavs bērns guļ pietiekami? 10.02.2017 18:00

Kādā dzīves posmā ar miega traucējumiem ir saskārušies daudzi no mums, taču - kā rīkoties gadījumā, ja no miega traucējumiem cieš paši mazākie – mūsu bērni? Par šo un citiem jautājumiem saistībā ar bērnu gulēšanas paradumiem atbildes sniedz bērnu psihiatre-miega ārste Ija Cimdiņa.

Praktiska grāmata jaunajiem tētiem! 09.01.2017 13:31

Kad ilgi gaidītais bērniņš beidzot ir ieradies mājās un jaunā māmiņa lietišķi un zinoši aprūpē jauno ģimenes locekli, tētis var sajusties atstumts, nezinošs un reizēm pat... neiederīgs! Nav taču viegli tā uzreiz saprast, kas un kā darāms, kā no nezinīša un traucēkļa kļūt par izcilu jauno tēti, kura palīdzība un zināšanas tiks pieņemtas un novērtētas. Trīs bērnu tēvs, izbijis armijas komandieris Neils Sinklērs labi zina, kā jūtas vīrietis, kurš nupat komandējis veselu pulku brašu kareivju, bet tagad netiek galā ar brēcošu knauķi.

Rīgas bērnudārzos bez maksas ēdinās trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērnus 27.12.2016 18:23

No 2017. gada janvāra Rīgas pašvaldības budžetā atvēlēti finanšu līdzekļi, lai segtu izmaksas par ēdināšanu trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri apmeklē galvaspilsētas bērnudārzus.

LEGO konstruktori – dāvana, par ko bērns priecāsies 13.12.2016 14:06

Izvēlēties dāvanu bērnam uz svētkiem nebūt nav vienkārši (neatkarīgi no tā, vai meklējam dāvanu savam bērnam, vai dodamies ciemos). Pirmkārt, bērnu vēlmes, kas ir diezgan plašas, ne vienmēr iespējamas un reizēm ir gluži nereālas, tomēr, kā vecāki allaž cenšamies vismaz daļu no savu mazo lolojumu vēlmēm piepildīt.

Kā izvēlēties termoveļu? (1) 30.11.2016 14:45

Ziemas periodā īpaši tiek domāts par to kā justies silti un nesaltu. Ļoti labs risinājums ir termoveļa. Lai arī šķiet, ka termoveļa ir domāta tikai sportistiem, tad tā nav un arī ikdienas gaitās to var vilkt un justies silti un ērti. Termoveļu sākotnēji izgatavoja sportistiem, bet termoveļa sevī slēpj lieliskas īpašības, kuras var izmantot jebkurš. Termoveļas lielie plusi ir tādi, ka tā aizvada sviedrus no ķermeņa un uztur siltumu. Neatkarīgi vai dodaties slēpot vai tikai pastaigā pa mežu, termoveļa var būt ļoti noderīga un ļaus justies ērti un galvenais silti.

Rīgā sāks darboties publiskā slidotava 29.11.2016 23:03

Sestdien, 3. decembrī, galvaspilsētā sāks darboties mākslīgā ledus publiskā slidotava, kas šogad ierīkota laukumā pie Rīgas Kongresu nama. Slidotavas darba laiks ir plānots katru dienu no plkst. 10.00 līdz plkst. 22.00. Visiem apmeklētājiem slidotava pieejama bez maksas, taču tiem, kuriem nav sava inventāra, būs iespēja inventāru nomāt, jo pie slidotavas darbosies arī nomas punkts.

Vecākiem strīdus vajadzētu atrisināt atsevišķā strīdu istabā 28.11.2016 20:30

Varētu šķist, par ko gan bērnam satraukties – ne viņam jādomā, kā nomaksāt ikmēneša rēķinus, ne par to, kā uzturēt ģimeni un konkurēt nežēlīgajā darba tirgū. Bezrūpīga dzīve vien. Tomēr arī bērni diendienā ir pakļauti lielākam vai mazākam stresam, ko izraisa pienākumi skolā, attiecības ar viņu līdzcilvēkiem skolā. Tāpēc īpaši būtiski, lai bērnam būtu stiprs atbalsts – ģimene. Tai jābūt kā miera zonai, nevis, kā dažkārt notiek, vēl viens faktors, kas rada stresu bērnam.

Galda spēļu nozīme ģimenē 25.11.2016 20:10

Ja varam teikt, ka dzīvojam laikā, kad globālais tīmeklis ir pārņēmis teju ikvienu no mums, ņemot vērā, ka ikdienas lielāko daļu pavadām sasaistījušies ar kādu ierīci. Tomēr jāatzīst, tik vieglu uzvaru globālais tīmeklis negūs.

85% vecāku neatbalsta skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma 18.11.2016 23:48

85% vecāku neatbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānotos grozījumus Vispārējās izglītības likumā, tajos paredzot obligātās pamatizglītības apguves sākšanu no sešu gadu vecuma, liecina biedrības “Vecāki par izglītību” un “Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības” kopīgi veiktā vecāku aptauja. Turklāt 55% aptaujāto vecāku atzīst, ka neizprot izmaiņu būtību, to realizēšanas mehānismus un ieguvumus bērnam.

Kā pareizi izvēlēties rotaļlietas bērnam 15.11.2016 15:16

Tuvojošie svētki vienmēr ir laiks, kad domājam par dāvanu iegādi – saviem tuviniekiem, draugiem, un radiem. Protams, šajā sarakstā bieži vien iekļaujas arī dažāda vecuma bērni un jaunieši, kam jāatrod atbilstošas svētku dāvanas. Bērniem dāvanu izvēlēties ir vienkāršāk – piedāvātais rotaļlietu klāsts ir ārkārtīgi plašs, lai pat apjuktu iespēju daudzumā, tomēr vismaz ir daudz, no kā izvēlēties.

Ziemassvētku vecīša vēstule – rokraksta vērtības paraugs bērniem 08.11.2016 22:23

Katru gadu no jauna Ziemassvētki nāk un gaiss pēc kanēļa un piparkūkām smaržot sāk... Ziemassvētku vecītis ir ļoti mīļš kārumnieks un centīgs vēstuļu rakstītājs. Viņa roka nepagurst rakstīt skaisti, nesteidzīgi – tieši tā, kā gribētos mammai, vecmammai un skolotājai skolā. Sazinoties ar Rūķīšu pastu, mazajiem un viņu vecākiem ir iespēja saņemt vēstules, kas rakstītas ar roku; tādu sūtījumu skaistums pārsteidzis cilvēkus gadsimtiem ilgi.

Rudens brīvlaiks Dabas muzejā 21.10.2016 13:02

Īpaša ziņa mūsu apmeklētājiem – skolēnu brīvlaika nedēļā Dabas muzejs būs atvērts arī pirmdien un otrdien! Lai Jūsu apmeklējumu padarītu interesantāku, mūsu speciālisti ir sarūpējuši tieši skolēniem un ģimenēm ar bērniem piemērotas rudenīgas aktivitātes.

Kādēļ bērns jāģērbj pēc sīpola principa 19.10.2016 15:51

Vecāku prioritāte nr. 1 vienmēr ir bērna labsajūta un veselība, tomēr tiklīdz sākas pirmās salnas un termometra stabiņš nokāpj līdz nullei, mammas un tēti mēdz ieslīgt galējībās. Bērni nereti tiek turēti pārkurinātās telpās vai tiek pārtuntuļoti, lai gan rudens ir īstais laiks imunitātes stiprināšanai un izklaidēm svaigā gaisā. Mazo ekspertu skolas pediatre Anna Birka stāsta, kā būtu pareizāk rīkoties, lai bērns rudenī ir vesels un ņiprs.

Špikeris vecākiem: ko likt galdā, kad laika pavisam maz? 05.10.2016 09:43

Pagājis mēnesis, kopš bērni atsākuši gaitas bērnudārzā, skolā un pulciņos. Pie ritma pieraduši gan mazie, gan pieaugušie, tomēr darbu nepaliek mazāk un stundu diennaktī – vairāk. Vecāku ikdienas atvieglošanai Mazo ekspertu skolas tētis Ansis Bogustovs un uztura speciāliste Ksenija Andrijanova piedāvā vairākas veselīgas un gardas receptes, kuras var pagatavot superātri – bez piepūles un īpašas plānošanas.

Eksperte: nav jākautrējas ar bērniem runāt par naudas lietām (1) 23.09.2016 14:17

Ģimenes finanses ir jūtīga tēma, par kuru ne vienmēr šķiet ērti runāt ar bērniem. Mēs vēlamies būt perfekti vecāki, kautrējamies, nevēlamies lieki satraukt atvases, taču nauda ir ļoti racionāla lieta un tādiem jābūt arī finanšu lēmumiem, uzskata priekšapmaksas norēķinu karšu izdevēja “WestStein” valdes locekle Signe Kalniņa.

Kvalitāte, nevis kvantitāte: 5 veselīgi padomi aizņemtiem vecākiem 16.09.2016 12:29

16. septembrī pasaulē atzīmē Strādājošo vecāku dienu (Working Parents Day). Arī pie mums, Latvijā, vecāki nereti saskaras ar dilemmu: kā sadalīt 24 stundas diennaktī starp ģimeni un darbu. Puse vecāku Latvijā darba dienās pavada ar kopā bērniem vien stundu un mazāk laika, norāda pavasarī veiktā Danonki aptauja. Mazo ekspertu skolas un centra “Skalbes” psiholoģe Zane Avotiņa apgalvo – nav vajadzības rauties uz vairākām pusēm un sasniegt iedomāto perfekciju. Jāievēro vien pāris lietas, lai vecāki un bērni abpusēji justos labi.

Putnu būrīšu darbnīca ģimenēm ar bērniem Kalnciema kvartālā 14.09.2016 10:00

Gājputnu laikā Kalnciema kvartāls aicina uz putnu būrīšu darināšanas darbnīcu putniem, kas gatavojas pārziemot Latvijā, kā arī laicīgi sagatavot mājvietas tiem pavasara putniem, kas dzimtenē atgriezīsies agrā pavasarī. Kopā ar profesionāliem galdniekiem - Kalnciema kvartāla "Koka arhitektūras centra" restauratoru komandu - jau šo sestdien ikviens aicināts izgatavot ideālās putnu mājiņas, kuru sagataves apstiprinājuši putnu draugi - ornitologi.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs ģimenes ar bērniem aicina uz nodarbību “Stāsti par rotaļlietām” 14.09.2016 09:57

Līdz ar rudens atnākšanu Latvijas Nacionālais vēstures muzejs atsāk cikla „Muzejs ģimenei” nodarbības – 17. septembrī plkst. 12.00 Brīvības bulvārī 32, Rīgā, notiks izglītojoša un izklaidējoša nodarbība bērniem un viņu vecākiem "Stāsti par rotaļlietām".

Kā kļūt par brīvroku mammu – mammu, kurai ir laiks 13.09.2016 14:06

Steigas gadsimts – tā nepārspīlējot varam raksturot laiku, kurā dzīvojam. Tajā ir tik viegli pazust, aizmirsties un palaist garām vissvarīgākos dzīves brīžus – attiecības ar saviem mīļajiem. Bērniem, vīru, vecākiem. Tieši tāpēc arvien vairāk cilvēku mēģina apstāties, ieklausīties sevī, savos bērnos un tuviniekos. Kad skolotāja Reičela Meisija Steforda atklāja, ka pārlieku maz laika velta savai ģimenei, bet pārlieku daudz – darbam, ārpusdarba aktivitātēm un modernajiem saziņas līdzekļiem, viņa nolēma mainīt savu dzīvi. Savas atklāsmes un darbības Reičela aprakstīja blogā, iedvesmojot arī citas sievietes. Miljons lasījumu mēnesī – un bloga saturs pārtapa grāmatā ar nosaukumu “Hands Free mama” (“Brīvroku mamma”), kura kļuva par bestselleru. Nule grāmata “Hands Free mamma. Brīvroku mamma” iznākusi arī latviešu valodā.

Tēti stāsta, kāpēc viņiem ir svarīga Tēva diena 12.09.2016 16:19

“Tēva diena ir kļuvusi par mūsu ģimenes tradīciju, un šos svētkus svinēsim vienmēr,” – pēc sestdien Rīgā notikušā Tēva dienas gājiena un festivāla, ko rīko Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” un ko apmeklēja tūkstošiem ģimenes cilvēku, teica daudzi jo daudzi tēti, tai skaitā sabiedrībā zināmie.

Piecu bērnu tēvs: “Bērni cilvēkam liek kļūt labākam” 08.09.2016 11:44

Cik viegli ir būt piecu bērnu tēvam, ja nevēlies tikai pildīt apgādnieka funkciju, bet arī būt kopā ar bērniem viņiem īpašos notikumos, ikdienas rūpēs un atpūtas brīžos? Šādu jautājumu valsts atbalsta programma “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” vēlējās noskaidrot Tēva dienas priekšvakarā. Tētis Andris Kalnozols teica, ka veiksmes atslēga ir kopdarbs – kamēr vada uzņēmumu, ikdienas rūpes uzņēmusies sieva Inese. Tāpēc arī uz interviju pāris nāk rokrokā – tieši tāpat kā savā ikdienā.

Tēva dienas gājiens un festivāls 2016 jau šo sestdien! 08.09.2016 09:32

Jau šajā sestdienā, 10. septembrī, plkst. 12.00 no Brīvības pieminekļa Rīgā sāksies Tēva dienas gājiens, kurā aicinātas piedalīties ģimenes no visas Latvijas. Gājiens noslēgsies Vērmanes dārzā pie lielās skatuves, kur uzreiz gaidāms svētku koncerts ar Dailes teātra aktieru ansambļa “Ilga” uzstāšanos. Tēva dienas festivāls sadarbībā ar svētku lieldraugu “Rimi” Vērmanes dārzā norisināsies visas dienas garumā līdz pat plkst. 17.00. Ieeja bez maksas.

Piecu bērnu mamma Agnese par savu īpašo specvienību un dzīves košumu 07.09.2016 16:47

Agneses Ofkanes un viņas vīra Andra ģimenē aug pieci bērni – tīņi Reinis Rainers (15) un Kristaps Adrians (13), topošā pirmklasniece Paula Elizabete (7) un divas sešgadnieces, dvīnītes Alberta Tīna un Roberta Anna, kuras šogad sāk iet pirmsskolas sagatavošanas grupiņā. Vitālā, košā sieviete ir dzīvespriecīga optimiste un savu ģimeni sauc par “triecienvienību” jeb “īpašo specvienību”, ar kuru kopā izdzīvo visu, ko dzīve piedāvā. Pati Agnese vada Bēbīšu skolu Jelgavas pašvaldības bērnu un jauniešu centrā “Junda”, viņas vīrs Andris strādā SEB bankā. Valsts atbalsta programma “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” izvaicā Agnesi par bērnu plānošanu, ikdienas rūpēm, gatavošanos jaunajam mācību gadam un valsts atbalstu daudzbērnu ģimenēm.

Kā tēvam veidot attiecības ar dēlu 02.09.2016 14:49

Lai vīrietis kļūtu par atbildīgu un foršu tēti, kas ir piemērs saviem bērniem un cilvēks, kurš palīdzēs celt un stiprināt viņu pašapziņu, ir jāmācās, izprotot tēva atbildību un nozīmi savu attiecību ar bērniem veidošanā. Tāpēc Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv” ir sagatavojusi rakstu sēriju par tēva attiecību ar bērniem veidošanu, un tās ietvaros arī – kā tēvam veidot attiecības ar dēlu.

12 bērnu tēva Pētera Leiškalna atziņas par bērniem un tēva lomu 01.09.2016 18:16

Gaidot Tēva dienas festivālu, kas šogad notiks 10. septembrī Rīgā, Vērmanes dārzā, nopietnās un ne tik nopietnās atziņās par bērnu audzināšanu un tēva lomu dalās tēvs ar bagātu pieredzi – sešdesmit gadu vecais 12 bērnu tēvs, sociālo tiesību eksperts Pēteris Leiškalns. Viņa vecākajai atvasei ir 41 gads, savukārt jaunākajai apritējuši tikai četri!

Kā palīdzēt bērnam uzveikt rudens stresu? 30.08.2016 10:15

Nemanot būs pagājusi vasara un pavisam drīz būs pienācis pirmais rudens mēnesis - septembris. Būs beigušās brīvdienas laukos, iestāsies rudens ar drēgnāku laiku, ātrāk satumsīs, bērniem nāksies atgriezties pilsētā, kā arī pienāks brīdis uzsākt gaitas bērnudārzā vai skolā. Tas bieži mēdz radīt nepatīkamu satraukumu vai pat stresu. Vaicāsiet, kā to vislabāk uzveikt? Kā radīt bērnam mieru, neiedodot uzreiz tam rokās planšetdatoru? “Silvanols” produktu eksperte Inga Arbidāne pastāstīs, kā tikt pāri šādām situācijām ar dabiskiem līdzekļiem.

Kā mazināt stresu pirmklasniekam 26.08.2016 11:22

Pirmais septembris ir svētki visiem skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem, bet jo īpaši tiem bērniņiem, kam šī ir pati pirmā skolas diena. Lai arī šajā dienā visi ir skaisti saposušies un ar asteru un dāliju pušķiem rokās, daļai bērnu jaunais mācību gads var radīt stresu, jo notiek pārmaiņas un ir neziņa par to, kas tuvākajā laikā ir gaidāms. Lai skolas gaitas sagādātu vairāk prieka nekā raižu, ārste, holistiskā menedžmenta konsultante un apzinātas ēšanas trenere Inese Millere dalās padomos, kā veiksmīgāk palīdzēt pirmklasniekam tikt galā ar bažām un stresu saistībā ar mācību uzsākšanu.

Starptautiskajā Tēvu dienā notiks ikgadējā vīriešiem veltītā labdarības akcija "Pīļu Skrējiens 2016" 25.08.2016 13:28

Arī šogad, 11. septembrī, plkst. 12:00 Rīgas kanālā starp Operas tiltiņu un Brīvības pieminekli norisināsies nu jau par tradīciju kļuvušais pasākums “Pīļu Skrējiens 2016" vīriešu veselības atbalstam, kuru organizē vīriešu organizācija „Round Table” Latvijas klubs sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fondu.

“Katrai meitai tērējam 200 eiro skolas vajadzībām” – par gatavošanos skolai stāsta trīnīšu ģimenes vecāki 19.08.2016 16:59

Ulda un Lindas Zommeru ģimenes trīnītes – Letīcija, Patrīcija, Emīlija – šogad sāks mācīties 4. klasē. “Ar katru gadu izdevumi aug,” saka mamma Linda un atzīst, ka gatavošanās skolai parasti notiek pēdējā brīdī, kad meitenes pēc vasaras brīvlaika atgriežas mājās no omītes, kas dzīvo Lielvārdē. “Omīte mums ir zelts, kas bērnus pieskata visu vasaru. Augusta pēdējā nedēļā visi pēc vasaras brīvlaika ir mājās, tad ķeramies pie skolai nepieciešamā gādāšanas. Tad mums sākas skolas lietu pirkšana un lielais “šopings”. Sarakstu, protams, esmu izveidojusi jau sen, bet vajadzīgās lietas iegādājamies pēdējā brīdī.”

Mīti un patiesības par mazu bērnu uzturu. Komentē uztura speciāliste Ksenija Andrijanova 18.08.2016 16:02

Vai bērns nepieciešamo kalciju var uzņemt tikai ar pienu? Vai viņš ikdienā drīkst ēst saldumus? Vai brokastu pārslas ir labākais, ko baudīt maltītē? Ar šiem un citiem strīdīgiem jautājumiem vecāki saskaras ik dienu. Par mītiem un patiesībām, ēdinot mazus bērnus, vairāk stāsta uztura speciāliste un kampaņas par mazu bērnu pareizu uzturu Mazais nav lielais eksperte Ksenija Andrijanova.

Kā pareizi izvēlēties ratus mazulim? 17.08.2016 15:13

Bērniņa piedzimšana ir viens no skaistākajiem brīžiem ikviena vecāka dzīvē. Tikpat skaists ir arī brīdis, kad nepieciešams iegādāties visu nepieciešamo, lai bērniņam ienākot pasaulē, viņš justos gaidīts un mīlēts. Viena no svarīgām lietām, kuru ir nepieciešama iegādāties vecākiem – bērnu rati. To izvēle ir tik plaša, ka bieži vien nevar saprast, kuriem kritērijiem vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, izvēloties piemērotākos ratus savam bērnam. Šajā rakstā sniegsim pāris padomus, kas noderēs, ja šobrīd esi bērnu ratu meklējumos.

Vērmanes dārzā Tēva dienas festivālā – orientēšanās un futbola sacensības 17.08.2016 13:32

“Katru gadu aicinām Tēva dienu svinēt arī bērnudārzos ar mērķi popularizēt un nostiprināt ģimenēs tradīciju atzīmēt ne tikai Mātes, bet arī Tēva dienu. Šogad bērnudārzu grupiņu audzēkņus ar vecākiem īpaši aicinām piedalīties svētku gājienā un Tēva dienas festivālā, esam paredzējuši īpašas piknika vietas, orientēšanās sacensības, kā arī futbola mačus, kur piedalīties ne tikai ģimenēm, bet arī bērnudārzu grupiņām,” stāsta Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Bērnudārzs: PAR un PRET. Kur bērnam labāk augt – dārziņā vai mājās? 16.08.2016 11:02

Nē, šodien uz dārziņu es neiešu! To dzirdējusi bezmaz vai katra otrā mamma, un savulaik tā teicis ne viens vien no mums. Vai tam ir bijis pamats? Šis jautājums ir raisījis ne mazums diskusiju gan ģimeņu, gan ekspertu vidū. Mazo ekspertu skolas (www.mazoekspertuskola.lv) vecāki un psiholoģe Zane Avotiņa norāda būtiskākos PAR un PRET bērnu skološanai dārziņā un atgādina, ka izvēle ir katra paša ziņā.

Rīgas svētku trešā diena veltīta ģimenēm (+VIDEO) 13.08.2016 15:21

Rīgas svētku trešā diena, 14. augusts, veltīta ģimenēm, aicinot piedalīties pasākumos ikvienu interesentu, bet jo īpaši, vecākus ar bērniem un jauniešus. Svētdien svētku pasākumu klāstā kino tapšanas aizkulises, atrakcijas un radošas darbnīcas bērniem Vērmanes dārzā, Lielo leļļu un talismanu svētki, filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” seanss lielākajā brīvdabas kinoteātrī, Randiņš ar Jāni Streiču un kino paviljona darbība 11. novembra krastmalā, kā arī Rīgas viduslaiku tirgus laukumā pie Sv. Pētera baznīcas un Latvijas meistaru gadatirgus „Gabaliņš Latvijas” Esplanādē.

Nākamā lapa