Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:1, Did:0, useCase: 0

Dzemdību priekšvēstneši

Redakcija
Redakcija

Ar dzemdību dienas tuvošanos var rasties noteiktas pazīmes, kuras liecina par to, ka drīz notiks dzemdības.

Vēdera „nolaišanās”

Sieviete var pamanīt, ka vēders pārvietojas uz leju. Vēdera "nolaišanās" notiek tāpēc, ka priekšēja augļa daļa nolaižas un iestarpinās mazā iegurņa izejā un dzemdes dibens atvirzās uz priekšu, vēdera muskuļu tonusa pazemināšanās dēļ. Bērns sāk dziļāk nolaisties iegurņa zonā. Pirmoreiz dzemdējot, parasti tas ir novērojams 2– 4 nedēļas pirms dzemdībām. Atkārtoti dzemdējušām — dzemdību priekšvakarā.

Paliek vieglāk elpot

Bērna pārvietojuma rezultātā tiek noņemta spiediens no diafragmas un kuņģa. Elpot paliek vieglāk. Var pāriet grēmas. Turklāt palielinās spiediens uz vēdera lejasdaļu. Sēdēt un iet paliek nedaudz grūtāk. Pēc bērna pārbīdīšanās sievietei var rasties miega traucējumi, šajā laikā ir grūti atrast ērtu pozu miegam.

Bieža urinēšana

Biežāk gribas uz tualeti, jo palielinās spiediens uz urīnpūsli. Dzemdību hormoni iedarbojas arī uz sievietes zarnu traktu, izsaucot tā saucamo iepriekšējo attīrīšanu. Dažām sievietēm var būt novērojamas vieglas spazmas vēderā un caureja. Apmēram kā pirms eksāmena.

Sāpes muguras lejasdaļā

Pēc bērna nobīdes lejā, sieviete var izjust nekomfortablas sajūtas jostasvietas zonā. Šīs sajūtas rodas ne tikai ar spiedienu no bērna puses, bet arī ar zarnu un krustu kaulu saistaudu iestiepuma palielināšanos.

Augļa kustību aktivitātes izmaiņas

Mazulis var gan nedaudz pieklust, gan ļoti aktīvi kustēties. Viņš it kā izvēlas ritmu un pašu piemērotāko brīdi savai dzimšanai.

Ēstgribas izmaiņas

Pirms pašām dzemdībām var mainīties apetīte. Biežāk apetīte samazinās. Labi, ja sieviete šajā laikā vairāk uzticēsies savai intuīcijai produktu izvēlē. Nevajag ēst "par diviem".

Ķermeņa masas samazinājums

Pirms dzemdībām sieviete var nedaudz novājēt. Grūtnieces ķermeņa masa var samazināsies apmēram par 1–2 kg. Tā organisms dabiskā veidā gatavojas dzemdībām. Pirms dzemdībām ķermenim jābūt lokanam un plastiskam.

Negaidītas garastāvokļa izmaiņas

Sieviete ar nepacietību gaida dzemdības. Viņai var rasties pēkšņas garastāvokļa maiņas, kas bieži vien ir saistītas ar neiroendokrīniem procesiem, kuri norit grūtnieces organismā pirms dzemdībām. Ir iespējami enerģijas sprādzieni. Noguruma un inertuma stāvoklis var negaidīti nomainīties ar vētrainu darbību. Parādās "ligzdas instinkts". Sieviete gatavojas satikt mazuli: šuj, tīra, mazgā, sakopj. Tikai, lūdzu nepārcentieties.

Neregulāras dzemdes kontrakcijas

Pēc 30. grūtniecības nedēļas var parādīties viltus kontrakcijas. Sajūtamas, bet neregulāras dzemdes kontrakcijas, šajā sagatavošanas (preliminārā) periodā, kļūdaini pieņem par dzemdību sākumu. Sieviete var sajust noteiktas kontrakcijas arī dažas nedēļas pirms dzemdībam. Ja netiek uzstādīts regulārs un ilgstošs ritms, ja intervāli starp kontrakcijām nesaīsinās, tad tas parasti nenozīmē dzemdību sākumu.

Ir trīs galvenās dzemdību pazīmes:

Par dzemdību sākumu uzskata regulāru dzemdes muskulatūras kontrakciju rašanos. No šī brīža sievieti sauc par dzemdētāju. Ritmiskas kontrakcijas ir sajūtamas, kā spiediena sajūta vēderdobumā. Dzemde paliek smaga, spiedienu var sajust visā vēderā. Pazīmes svarīgums ir nevis pašā kontrakciju faktā, bet gan to ritmiskumā. Īstajām dzemdību kontrakcijām jāatkārtojas katras 15–20 minūtes (ir iespējams cits perioda ilgums). Pakāpeniski intervāli saīsinās: kontrakcijas sāk atkārtotie katras 3–4 minūtes. Laikā starp kontrakcijām vēders ir atslābināts. Kad vēders ir atslābināts, ir jācenšas atpūsties.

Kakliņa gļotas - gļotu korķa izdalīšana no maksts. Gļotu korķis var iziet 2 nedēļas pirms dzemdībām, bet var arī 3–4 dienas pirms dzemdībām. Tas parasti notiek pirms dzemdes kontrakciju sākuma. Gļotu korķis tiek izgrūsts, lai paplašinātu dzemdes kakla kanālu. Tas saglabā kanālu aizvērtu grūtniecības laikā. Gļotu korķa zaudēšana ir viena no noteiktajām dzemdību sākuma pazīmēm. Var izdalīties bezkrāsainas, dzeltenīgas gļotas vai nedaudz nokrāsotas ar asinīm - gaiši rozā.

Ūdens noiešana. Augļa pūslis var noplūst, tad ūdens iztek lēnām. Var pārplīst negaidīti, tad ūdens izlīst strauji. Dažreiz tas notiek pirms sākas ritmiskās dzemdes kontrakcijas. Tā pārsvarā gadās atkārtoti dzemdējošām. Kad pārplīst augļa pūslis, sāpes nejūt. Ja ūdens noiet uzreiz, pirms ritmiskām kontrakcijām, tas nozīmē, ka laiks doties uz dzemdību namu!