Nākamā lapa

Pērn par negaisa postījumiem vasaras mēnešos izmaksāti 120 tūkstoši eiro 15.06.2017 13:23

Līdz ar vasaras iestāšanos arvien vairāk tiek pieteiktas atlīdzības par negaisa nodarītajiem zaudējumiem. Pērn par negaisa postījumiem vasaras mēnešos nekustamajiem īpašumiem, mantām/elektroierīcēm un transportlīdzekļiem kopumā izmaksāti 120 tūkstoši eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati.

Aptauja: 51% iedzīvotāju bažījas par kaimiņu applūdināšanu 23.05.2017 10:11

Kaimiņu nejaušu applūdināšanu par visreālāko risku uzskata 51% aptaujāto. To apliecina arī apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) pieredze – 92% visu civiltiesiskās atbildības (CTA) apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu ir saistīti ar šķidruma vai tvaika noplūdi.

Privāti taisīts un mājās glabāts testaments ir riskanta romantika 15.05.2017 15:37

Katru gadu pēdējo gribu pie notāriem testamentā pauž vidēji 3000 cilvēku. Kopš atteikšanās no lieciniekiem, pie notāriem taisīto testamentu skaits ir pieaudzis divas reizes. Testaments jau sen nav dokuments, kuru sastāda tikai sirmgalvji, taču tieši vecāka gadagājuma cilvēki ir tie, kuri biežāk izvēlas atstāt privātu jeb mājās taisītu testamentu. Testaments īpašniekam ļauj noteikt īpašuma tālāko likteni, taču pašu spēkiem gatavots un glabāts mājās, tas var netikt izpildīts.

Kā pasargāt bērnu no negadījumiem mājoklī 07.04.2017 08:24

Ikdienā nejauša sadzīviska trauma var gadīties ikvienam,taču visbiežāk šajos negadījumos cieš tieši bērni.Gjensidige Latvija un OMD Latvia februārī veiktā pētījumā tika noskaidrots, ka par visdrošāko savu mājokli uzskata tieši aptaujātie iedzīvotāji ar bērniem vecumā līdz diviem gadiem (86%), reizē kā risku – bērnu neuzmanīgu rīcību, norādot vien 12% gadījumu. Ik gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu brigādes steidzas izsaukumos pie teju 3700 bērniem līdz trīs gadu vecumam, kuri lielākoties gūst traumas tieši mājās. Gjensidige Latvija “Mājokļa Drošības Mēneša”ietvaros, sadarbībā ar NMPDaicina ikvienu, īpaši vecākus,ievērot pāris vienkāršus piesardzības pasākumus, lai mazinātu sadzīves negadījumu iespējamību.

Zaudēti īpašumi, konflikti ģimenēs mantojuma dēļ, ilgas pēc tuvinieku uzmanības – skaudri dzīvesstāsti atklājas Notāru dienās 28.03.2017 17:43

Trūcīgi iedzīvotāji, kas tiesības uz savu īpašumu nav reģistrējuši pat vairākās paaudzēs, mantinieki, kas vairāku gadu garumā nav uzsākuši mantojuma lietu, novārtā atstāti vecāki, kuri zaudēs vienīgo mājokli, jo bērni, kam īpašums uzdāvināts, to ieķīlājuši – šie un daudzi citi skaidri dzīvesstāsti bija jāuzklausa notāriem, Notāru dienās sniedzot bezmaksas konsultācijas aptuveni 3208 cilvēkiem. Šogad notāri devās arī gandrīz 90 mājas vizītēs pie tiem, kas veselības, finansiālu vai kādu citu ierobežojumu dēļ paši nevar nokļūt notāra birojā.

Ieteikumi, lai neapmaldītos mežā 19.07.2016 14:04

Lai došanās mežā nebeigtos ar apmaldīšanos, pamatīgu izbīli vai pat veselības un dzīvības apdraudējumu, VUGD aicina iedzīvotājus ņemt vērā dažus vienkāršus ieteikumus.

Kā iespējams samazināt auto apdrošināšanas izmaksas? 30.05.2016 16:14

Ikviens, kuram ir piederējusi automašīna, zina, ka ar to saistītās izmaksas nebeidzas ar spēkrata iegādes brīdi. Auto prasa finansiālus ieguldījumus, sākot ar to, ka tajā jāpilda degviela, kā arī, protams, tas jāved uz tehnisko apskati, jāremontē, kā arī jāmaksā par citiem pakalpojumiem, kas saistīti ar savu transporta līdzekļa uzturēšanu. Ir zināms, ka vienu no lielākajiem izdevumiem ir saistīti ar automašīnas apdrošināšanu OCTA (obligātā civiltiesiskā apdrošināšana) un KASKO (brīvpātīgā).

10 padomi drošai velobraukšanai 27.05.2016 15:08

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO šajā pavasarī kampaņas “Pieklājība vieno!” ietvaros apkopojusi vienkāršus, bet noderīgus un būtiskus padomus drošai velobraukšanai. Tie aicina satiksmes dalībniekus cienīt vienam otru un kopīgi rūpēties par satiksmes drošību, ņemot ar šo gadu mainītos noteikumus. Aicinām iepazīties ar 10 vērtīgiem padomiem, kas krietni atvieglos ikviena autovadītaja, velosipēdista un gājēja ikdienu.

Uzmanību! Būtiska informācija datorlietotājiem 19.04.2016 13:18

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) ir saņēmusi informāciju par iespējamiem datoru un “Android” telefonu platformas apdraudējumiem, kas izpaužas ļaunprātīgas programmatūras veidā, kas pārņem datora vai ierīces vadību un piekļūst tajā esošajai informācijai.

Kā rīkoties, ja ar transportlīdzekli uzbraukts dzīvniekam 03.03.2016 16:34

Pēdējā laikā policija saņēmusi vairākus iedzīvotāju jautājumus par to, ko īsti darīt un kā pareizi rīkoties, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks.

Autovadītājiem būtu jāņem vērā - ja notriekts dzīvnieks, neatkarīgi no tā vai tas ir savvaļas dzīvnieks vai mājdzīvnieks, par notikušo noteikti ir jāziņo policijai. Pēc tam likumsargi par to informē attiecīgos dienestus, kas dzīvniekam nepieciešamības gadījumā sniegs palīdzību vai to nogādās utilizēšanai.

Bērnam drošs mājoklis - tas ir svarīgi jau no pirmās dienas. 29.02.2016 11:29

Vecāku prioritāte ir parūpēties par bērna drošību un labklājību ne tikai ārpus mājām, bet arī pašā mājoklī, līdz ar to vecāki cenšas to iekārtot maksimāli piemērotu bērna vajadzībām un drošībai. Kamēr bērniņš ir mazs un viņam ir vēlme iepazīt un izzināt visu mājoklī esošo, vecākiem regulāri ir jāpieskata, lai bērns neliktu pirkstus rozetēs vai netiktu klāt kādām elektroierīcēm. Tomēr nereti pietiek vien ar sekundi, kad vecāki novēršas, un bērns jau ir rozetes tuvumā. Savukārt vēlāk pienāk pusaudžu vecums, kad bērni pārnāk mājās daudz agrāk nekā vecāki un mēdz „aizsēdēties” pie datora vai televizora, taču vecāki to nevar novērst, kamēr neierodas mājās. Tādēļ rodas jautājums - kā iekārtot un radīt tādu mājokli, kas būtu maksimāli drošs bērnam?

“Naudas ziņas” bērniem: naudas drošas glabāšanas noteikumi 19.01.2016 14:42

Kas katram bērnam jāzina par naudas drošu pārnēsāšanu somā, kādu maku izvēlēties, kas par naudas drošību jāņem vērā, atrodoties uz ielas, kā arī glabājot naudu norēķinu kartē – šīs un citas gudrības par naudas drošu pārnēsāšanu un glabāšanu ikdienā video padomā sākumskolēniem stāsta desmit gadus vecais Klāvs Smildziņš, “Mammamuntetiem.lv” projekta “Bērnu universitāte” audzēknis studiju programmā “Swedbank naudas studijas bērniem”.

66% Latvijas iedzīvotāju uzskata – mājokļa apzagšana zagļiem nesagādā it nekādas grūtības 16.12.2015 12:00

Lai gan tehnoloģiju attīstība mūsdienās ir nerimstoša un mājokļa drošības nolūkos tiek radīts arvien vairāk dažādu drošības ierīču, ar kurām iespējams pasargāt dzīvesvietu no garnadžiem, 66% Latvijas iedzīvotāju, kā arī 45% tiesāto zagļu vienalga ir pārliecināti, ka apzagt mājokļus ir viegli. Kā norāda Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzību direktors Ingus Savickis, mūsdienās attīstās ne tikai tās tehnoloģijas, kas ļauj pasargāt mājokli, bet arī tās, kas spēj vienkāršā veidā neitralizēt šīs drošības ierīces, tādējādi bez liekiem sarežģījumiem ļaujot garnadzim iekļūt jebkurā mājoklī un to apzagt.

Diskusijā izvirzīti vairāki priekšlikumi drošības nodrošināšanai riteņbraukšanas grupu treniņnodarbībās 03.11.2015 13:24

3. novembrī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) organizēja diskusiju, kurā tika izteikti vairāki priekšlikumi drošības nodrošināšanai organizētās riteņbraukšanas grupu treniņnodarbībās uz Latvijas ceļiem. Diskusija organizēta pēc nelaimes gadījuma Garkalnē 26.oktobrī, kad treniņa laikā smagā automašīna ietriecās sportistu pavadošajā transportā, kas, inerces vadīts, uzbrauca riteņbraucējiem.

Mācības gudrai interneta lietošanai 26.10.2015 15:08

Skolēnu brīvdienās, kad daļa jauniešu vairāk brīvā laika var pavadīt internetā, eksperti atgādina par atbildīgu interneta lietošanu. Lattelecom sadarbībā ar atraktīvo Latvijas jauniešu Youtube zvaigzni Evelīnu Parkeri apkopojis piecus noderīgus padomus.

10 padomi bērniem, kas palīdzēs būt drošākam internetā 01.09.2015 10:00

Līdz ar informācijas tehnoloģiju attīstību aug ne tikai ieguvumi un jaunas iespējas internetā, bet pieaug arī dažādi ar datu un emocionālo drošību saistīti riski. Bezvadu interneta pakalpojumu sniedzēja “Triatel” bērnu izglītošanas kampaņas “Esi reindžers!” ietvaros veiktais pētījums atklāja, ka 14.7% respondentu, piedzīvojot nepatīkamu situāciju internetā, to nevienam nestāsta, jo nezina kā šādos gadījumos rīkoties. Tāpēc “Triatel” sadarbībā ar tehnoloģiju ekspertu Kristapu Skuteli un psiholoģi, psihoterapeiti Eviju Rozenlauku ir izveidojuši ieteikumus bērniem, kuri var palīdzēt internetā justies drošāk.

Padomi pieaugušajiem sarunai ar bērnu par drošību uz dzelzceļa 31.08.2015 11:25

Tuvojoties 1.septembrim, kad sākas jaunais mācību gads, aktuāls kļūst jautājums par bērnu drošību ceļā uz skolu, interešu pulciņu vai sporta nodarbībām. Daudziem šis ceļš ved pāri dzelzceļa sliedēm, tāpēc ikvienam pieaugušajam ir pienākums pārrunāt ar savu atvasi galvenos drošības noteikumus ne tikai šķērsojot dzelzceļu, bet arī citus ceļu satiksmes noteikumus.

Lūk, daži padomi par drošību uz dzelzceļa:

5 padomi drošai velobraukšanai uz ielas un sacensībās 14.07.2015 10:16

Līdz ar vasaras tveici tā vien gribas no pārkarsuša auto pārsēsties uz velosipēda un ļauties brīvības sajūtai. Šis ir īstais brīdis atsvaidzināt zināšanas un pievērst uzmanību drošībai, lai pasargātu sevi un apkārtējos.

Kā pareizi lietot degšķidrumu, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem 22.06.2015 15:34

Līdz ar siltā laika iestāšanos ir sākusies arī aktīva pikniku un grila sezona, tādēļ ir jābūt īpaši piesardzīgiem, atrodoties dzīvas uguns tuvumā, kā arī, lietojot degšķidrumus. Lai gan Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) statistikas dati liecina, ka visbiežāk tiek pieteikti negadījumi, kad apdegumi ir radušies, applaucējoties ar verdošu ūdeni, kafiju vai tēju, tomēr apdegumi, kuri radušies tieši ugunskuru vai grila dēļ, ierindojas augstajā piektajā vietā.

Nav pieļaujams, ka Latvija kļūst par bērnu eksportētājvalsti 03.06.2015 19:39

Ir jābūt skaidrai pārliecībai, ka adopcija uz ārzemēm ir galējais līdzeklis reizēs, kad Latvijā bērnam neizdodas atrast jaunu ģimeni vai arī nodrošināt ģimenisku vidi -gādīgu aizbildni vai audžuvecākus, uzskata Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA).

Ieteikumi bērnu drošībai, pārvietojoties ar velosipēdu 30.04.2015 15:24

Pavasarī, tuvojoties vasarai, arvien aktuālāks kļūst velo drošības jautājums. Un, runājot par velosipēdistiem, nevar aizmirst un pat īpaši ir jāizceļ jaunākās paaudzes velosipēdistus, par kuru drošību vērts ir parūpēties divkārši.

5 padomi, kā rīkoties, ja savā ceļā satiec mežacūku 23.04.2015 16:43

Visbiežāk dažādi televīzijas raidījumi demonstrē, kā izdzīvot savvaļā, bet retāk tiek runāts par to, kā rīkoties, ja savvaļa ienāk pilsētā? Proti, kā Rīgā – mežacūku veidā.

Pieci vienkārši likumi, ko der atcerēties ikvienam karstgalvim 10.02.2015 16:22

„Čalīt, skaties, ko es tūlīt izdarīšu,” – mēs bieži vien redzam, kā amatierisks entuziasms un elementāru fizikas likumu nezināšana beidzas ar traumām. Bet atliek vien šādus pārgalvju filmētus video ievietot internetā, lai tie īsā laikā kļūtu ļoti populāri.

Kā pareizi rīkoties vētras laikā, lai neciestu 15.12.2014 15:18

Vētras rezultātā iespējami elektropārvades un sakaru līniju bojājumi, ūdens padeves pārtraukumi, koku nogāšanās uz ceļu braucamās daļas, ēku un būvju konstrukciju sagrūšana, jumtu noraušana, ūdens līmeņa strauja paaugstināšanās.

Jūrmalā izveidota unikāla gājēju pāreju satiksmes drošības paaugstināšanai 23.07.2014 15:07

Jūrmalā, Mellužu prospektā pie Mellužu estrādes izveidota jauna veida paaugstinātas drošības gājēju pāreja. Pirms gājēju pārejas pirmo reizi Latvijā uz ceļa uzklāts automašīnu bremzēšanas ceļu samazinošs pārklājums, izmantojot auksto divkomponentu metodi. Ceļa apstrāde ar abrazīvu pārklājumu ievērojami uzlabo satiksmes drošību, ļaujot automašīnai apstrādātajā posmā apstāties teju uz pusi īsākā ceļā.

Nolikto atslēgu princips bija jāievieš jau 2006.gadā 19.06.2014 15:48

Izstrādātie Maksātnespējas likuma grozījumi un nolikto atslēgu princips “cilvēciskos” mājokļa iegādi, padarot to iedzīvotājiem pieejamāku, kā arī samazinot banku ietekmi uz kredīta ņēmējiem. Ja šie grozījumi tiktu ieviesti jau 2006. gadā, ekonomiskās krīzes sekas, ko jo īpaši smagi izjuta daudzi mājokļu pircēji, nebūtu bijušas tik postošas, uzskata nekustamo īpašumu kompānijas SIA AB Alliance valdes loceklis un Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācijas LANĪDA pārstāvis Aivars Birulis.

Avārijai pietiek ar vienu neuzmanības sekundi 28.05.2014 12:39

Latvijā lielākā apdrošināšanas sabiedrība BALTA kopā ar auto ekspertu Paulu Timrotu veica praktisku eksperimentu, lai pārliecinātos, kas ir biežākie un bīstamākie uzmanības novērsēji ikdienas satiksmē un potenciālie autoavāriju izraisītāji. Braucot 50 kilometrus stundā, vienā sekundē tiek veikti 13,88 metri, kas ir pietiekami ilgs laiks, lai rastos avārijas situācija. Eksperiments parādīja, ka pat neilga brauciena laikā „neuzmanīgi” tiek nobraukti ļoti daudz metru, kuru laikā ir pavisam reāla iespēja avārijas izraisīšanai.

Kāpēc nepieciešama darba aizsardzība un instruktāžas uzņēmumā? 25.11.2013 14:16

Cik gan bieži nav situācijas uzņēmuma, kad darba aizsardzības speciālists lūdz iepazīties ar darba aizsardzības noteikumiem, mēs vienkārši parakstāmies žurnālā pat neiedziļinoties par ko.
Vai, piemēram, ja uzņēmumā ir paredzēts apmācību laiks, tad daudzi darbinieki pret to attiecas, maigi izsakoties, skeptiski un izrāda pilnīgu neieinteresētību.

Tāda darba drošības noteikumu ignorācija uzņēmumā ir bīstama. Tas var novest pie nopietnām veselības problēmām un pat risku dzīvībai. Jo nepietiekošu zināšanu par darba drošību savā darba vietā rezultātā variet gūt darba traumas.

Zolitūdē vēl viens nogruvums, svecīšu bizness un ideja par memoriāla izveidi 23.11.2013 18:27

Zolitūdē Maximas traģēdijas vietā šovakar atrasts vēl viens mirušais, bet neilgi pēc tam noticis vēl viens nogruvums, pēc policijas ziņām- vietā, kur cilvēki nav atradušies un jaunu cietušo nav. Darvas pilienu kopējā lietā iepilinājuši vietējie tirgoņi- Zolitūdē dažos veikalos operatīvi paceltas cenas ziediem un svecītēm, bet Rīgas mērs piekritis sociālajos tīklos izskanējušajiem ieteikumiem par piemiņas vietas- memoriāla izveidi gruvešu vietā

Kā droši pārvietoties ar auto vētras laikā? 29.10.2013 18:48

Kā jau sinoptiķi iepriekš ziņoja, šonakt Latvijā plosījās vētra, kas pirms tam atstāja nopietnus postījumus Lielbritānijā un citur Eiropā. Tā kā arī vētras laikā iedzīvotājiem nākas pārvietoties ar auto vai citiem transporta līdzekļiem, lai nokļūtu mājās, darbā, pie tuviniekiem un sasniegtu citus galamērķus, Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA Grupa) eksperti sniedz padomus, kā droši pārvietoties ar auto vētras un stipra vēja laikā.

Ko darīt, ja bērns applaucējies vai apdedzinājies 14.10.2013 15:43

Mazi bērni ir ļoti zinātkāri, viņi visu grib redzēt, pamēģināt un aptaustīt. Tāpēc bieži vien neapdomīgi nolikta karsta tējas krūze var pārvērsties par verdoša ūdens šalti, kas nolīst pār mazo augumiņu. Lai izsargātos no šādām nelaimēm, vajag tikai lieku reizi piedomāt pie tā, ka bērns var aizsniegties daudz tālāk, nekā jūs domājat.
Ja nu tomēr nelaime ir notikusi, jums jāzina kā pareizi rīkoties. Tas nav sarežģīti, tomēr visi noteikumi stingri jāievēro.

Kas jāzina, lai droši lietotu „draugiem.lv”? 12.10.2013 10:32

Šodien vairs neviens nerunā par sociālo tīklu un portālu augošo popularitāti pasaulē. Tas jau ir noticis fakts! Pasaule ir “socializējusies” un turpat vai visa Latvija jau “sēž draugos”. Taču, pieaugot lietotāju skaitam, aktuāli kļūst citi jautājumi, kas pamatā saistīti ar šo sociālo portālu izmantošanu un drošību. Par to, cik droši lietot portālu “draugiem.lv” un kas būtu jāņem vērā, lai pasargātu savu kontu, vaicājām šīs interneta vietnes klientu apkalpošanas nodaļas vadītājai Santai Līcei-Krūzei.

Mūža pensijas polise – jeb kā atgriezt ticību dzīvei 25.06.2013 13:12

Plānots, ka no šī gada 1. jūlija būs pieejama mūža pensijas polise, kas ir jaunums Latvijā. Tā ļaus 2. pensiju līmenī uzkrātos līdzekļus saņemt mantojumā, norādot labuma guvēju. Tādējādi darba mūžā uzkrātā summa personas nāves gadījumā vairs netiks automātiski ieskaitīta valsts budžetā.

Patērētāju un ražotāju aizsardzībai radīta „LAIP” - preču viltojumu atpazīšanas sistēma 17.06.2013 17:35

Pēc Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP ENAP) datiem, 2012. gadā Latvijā konstatētas un izņemtas viltotas preces vairāk nekā 332 000 latu vērtībā. Visbiežāk atklātie viltojumi ir dažādu zīmolu parfimērija, apavi, rūpniecības preces un apģērbi. Lai palīdzētu patērētājiem izvairīties no viltojumu iegādes, kā arī aizsargātu preču ražotājus un oficiālos izplatītājus, Latvijā radīta īpaša sistēma – „LAIP”, kura paredz oriģinālo zīmolu izstrādājumu marķējumu ar identificējošām uzlīmēm.

Viens no biežākajiem ceļotāju nāves cēloņiem- satiksmes negadījumi 07.06.2013 09:04

Dodoties ceļojumos, cilvēki parasti apdrošinās tikai tad, kad lido ar lidmašīnu, lai būtu mazāk jāuztraucas par problēmām ar bagāžu, ceļojuma aizkavēšanos vai citām neparedzētām situācijām. Nereti tiek piemirsts, ka ceļošana ar auto ir bīstamāka nekā lidošana ar lidmašīnu.

Planšetdatori un to drošības apdraudējumi 24.05.2013 06:45

Planšetdators ir pārnēsājams dators, kam informācijas ievade galvenokārt notiek, izmantojot skārienjūtīgo ekrānu, nevis tastatūru vai peli. Šobrīd arvien vairāk cilvēki izvēlas iegādāties tieši šo datora veidu, jo tas ir ērtāk pārnēsājams tādēļ, ka ir mazāks nekā dators, bet vieglāk izmantojams tekstu lasīšanai un sērfošanai internetā nekā viedtālrunis.

Nanotehnoloģiju neredzamie riski 21.05.2013 19:34

Ar nanotehnoloģiju mēs ikdienas dzīvē saskaramies daudzos izstrādājumos un lietojumos. Lai gan ir pierādīts, ka daži ražoti nanomateriāli (1) apdraud veselību un vidi, tos izmanto pārtikā, kosmētikā, audumos, krāsās, sporta precēs, elektronikā, mazgāšanas līdzekļos un daudzos veselības un sporta izstrādājumos. Tie atrodami arī daudzās darbavietās. Pašlaik minēti vairāk nekā 1000 patēriņa izstrādājumi, ko ražo vairāk nekā 500 uzņēmumu 30 valstīs. 300 000–400 000 darbu Eiropas Savienībā ir tieši saistīti ar nanotehnoloģiju, un darbības ar ražotiem nanomateriāliem tiek veiktas daudz vairāk darbavietās tālākos piegādes ķēdes posmos; 75 % no tām ir mazi un vidēji uzņēmumi.

Latvijā zog arī speciālo tehniku, izņemot ceļa ruļļus 20.05.2013 07:58

Kā liecina Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA grupa) dati un speciālistu novērojumi, profesionāli zagļi ne tikai veikli nozog jaunākos un dārgākos auto, bet pavisam nemanīti var aizbraukt lielāka vai mazāka izmēra speciālo tehniku. Ar nelielu humora piedevu BALTA drošības speciālisti atzīst, ka viņu pieredzē vienīgie spēkrati, kas zagļiem nav tīkami un ar ko būtu grūti ātri pamest nozieguma vietu, ir smagnējie ceļa ruļļi.

Kas jāzina, lai droši lietotu „facebook.com”? 29.04.2013 11:04

Jau iepriekš rakstā „Kas jāzina, lai droši lietotu „draugiem.lv”?” apskatījām dažādus drošības jautājumus, ar kādiem nākas saskarties, lietojot šo sociālo portālu. Tomēr nu jau arī Latvijā tik pat populārs vai vēl populārāks ir kļuvis starptautiskais sociālais portāls facebook.com. Tādēļ, kaut arī daudzi ieteikumi, kā paaugstināt drošību sakrīt ar iepriekšējā rakstā minētajiem, šoreiz pievērsīsimies tieši facebook.com.

Brīdina par iespējamo „Range Rover” zādzību bumu Baltijā 22.04.2013 19:24

Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (RSA grupa) drošības dienesta speciālisti ir saņēmuši brīdinošu informāciju no saviem kolēģiem Sanktpēterburgā. Šajā pilsētā pēdējās trīs nedēļās nozagtas 40 „Range Rover” automašīnas, savukārt Latvijā pagājušajā naktī ir cietis arī viens BALTA klients, kuram nozagts „Range Rover” „Evoque” markas auto. Tāpēc BALTA aicina auto īpašniekus būt piesardzīgiem, pieļaujot, ka arī Latvijā var pastiprināties zagļu interese par „Range Rover” automašīnām.

Nākamā lapa