Padomi, kādu spiedienu izvēlēties auto riepām

Drukāt

Lielam vairumam vieglo automašīnu rekomendējamais spiediens riepās ir 2,2 atmosfēras.
Publicitātes foto

No spiediena riepās ir ļoti atkarīga auto droša pārvietošanās pa ceļiem, jo tas ietekmē riepas saķeri ar ceļa segumu. Ja ceļs ir slapjš vai mitrs, riepu spiediena ietekme uz saķeri daudzkārt pieaug.

Pārāk zems spiediens

Pārāk zems spiediens mazina auto manevrēšanas spēju un rada risku izslīdēt līkumos. Protams, ne jau uz sausa, gluda asfalta un pārvietojoties ar mazu ātrumu. Taču, ja ceļa apstākļi nav ideāli, var gadīties visādi.

Nevienmērīgs riepu nodilums

Riepas nodiluma veids var norādīt, cik rūpīgi auto šoferis pieskata spiedienu riepās – ja spiediens riepās ir pārāk augsts, tad intensīvi dilst riepu vidējā daļa, ja pārāk zems – vairāk dilst riepu protektora ārējās joslas.

Spiediens riepās jāpārbauda tik bieži, cik uzskatāt par vajadzīgu. Pieredzējušākiem auto vadītājiem pietiek vizuāli no rīta apskatīt visus četrus riteņus, lai konstatētu, vai pa ceļam uz darbu nav jāiegriežas benzīntankā un jāpalielina vai jāsamazina spiediens riepās.

Lai pareizi noteiktu reālo spiedienu riepās, tas jāpārbauda „aukstām” riepām, nevis pēc 3 - 4 stundu intensīvas braukšanas - braucot palielinās gan temperatūra, gan arī atbilstoši spiediens.

Vēl dažas nianses, kuras būtu vēlams zināt

Uz vienas ass esošām riepām jābūt vienādam spiedienam, uz dažādām asīm esošām riepām pieļaujamas nelielas spiediena atšķirības.

Informācija, kāds ir pareizais spiediens riepās, atrodama auto lietošanas instrukcijā , uz uzlīmes auto durvīs, turklāt parasti tiek norādīts arī rekomendējamais spiediens dažādām situācijām - pilnai vai tukšai mašīnai, pārvietojoties pa ideāli gludu ceļu vai grantsceļu, slidenā un lietainā laikā. Rekomendācijas ir uzrakstītas, lai tās ņemtu vērā.

Lielam vairumam vieglo automašīnu rekomendējamais spiediens riepās ir 2,2 atmosfēras, apvidus auto izmēros lielajām riepām (tautā sauktām par baloniem) ieteicamais spiediens ir 2 atmosfēras, bet ļoti plānajām riepām (tautā dēvētām par izolenēm) ieteicamais spiediens riepās ir 3 atmosfēras.

     [+] [-]

, 2010-09-09 21:17, pirms 4 gadiem
Lai pareizi noteiktu reālo spiedienu riepās, tas jāpārbauda „aukstām” riepām, nevis pēc 3 - 4 stundu intensīvas braukšanas - braucot palielinās gan temperatūra, gan arī atbilstoši spiediens. - Paldies, šo gan nezināju

     [+] [-]

, 2010-09-10 08:14, pirms 4 gadiem
es arii nezinaaju

     [+] [-]

, 2012-03-09 10:12, pirms 2 gadiem
Uz velo riepas ir 40-65 P.S.I. Cik tas atbilst atm?

Tev jābūt autorizētam, lai varētu atstāt komentāru. Varbūt vēlies piereģistrēties?