Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:261, Did:0, useCase: 0

Iepirkšanās no planšetdatoriem internetā vīriešu vidū ir ļoti populāra

Redakcija
Redakcija

Planšetdatori ir kļuvuši par lieliskiem vidutājiem starp viedtālruni un portatīvo datoru. Tie ir kompakti, ērti lietošanai un lieliski piemēroti ceļojumu laikā un brīžos, kad nepieciešams ātri uzzināt kādu svarīgu informāciju internetā.

Tā kā tirgus izzināšanai dažādi pētījumi ir ļoti svarīgi, tad nav nekas neparasts, ka arī par planšetdatoru lietošanas paradumiem sastopami dažādi pētījumi, nosakot kas, kā un kur visvairāk cilvēki tendējas izmantot šīs ierīces. Aptaujājot Latvijas iedzīvotājus secināts, ka gandrīz 40% mājsaimniecību ir arī šī ierīce – planšetdators. Visbiežāk planšete tiek izmantota tieši interneta pārlūkošanai, dažādai nepieciešamai informācijas meklēšanai, e-pastu sūtīšanai un sociālajiem tīkliem. Jāpiemin, ka planšetdators ir arī neizstājama ierīce virtuvē. Jā, tieši tā – virtuvē!

Tā ir lieliska ierīce jebkurai saimniecei, kura aizraujas ar ēdienu gatavošanu – pavārgrāmata, kurā pieejama ikviena recepte, jebkuram noskaņojumam vai produktiem, kas atrodami ledusskapī. Tā kā planšetdatorā pieejama interneta pārlūkošana, tad atliek vien atrast nepieciešamo recepti un novietot planšetdatoru ērti pārskatāmā pozīcijā – gatavošana var sākties.

Tieši tāpat planšete var būt lielisks bērnu “pieskatītājs” – garākā braucienā vai vienkārši vakarā atpūšoties varam uzticēt planšetei bērnu izklaidi. Un tas nebūt nenozīmē, ka bērnam jāpavada laiks spēlējot spēles. Pieejamas ārkārtīgi daudz dažādu aplikāciju, kas ir izglītojošas un izklaidējošas reizē, kur bērns var gan iemācīties jaunas prasmes, trenēt atmiņu, pirkstu koordināciju, zīmēšanas prasmes vai muzikālās prasmes.

Pētījumi rāda, ka visvairāk planšetdatoru īpašnieku šo ierīci izmanto, lai iepirktos internetā, gan vīrieši, gan sievietes, vienādā daudzumā. Visbiežāk internetā ar planšetdatoru iepērkas tieši gados jauni cilvēki, vecumā no 25 līdz 34 gadiem, tāpat trešdaļa no tiem iepērkas šādi vismaz reizi mēnesī vai vēl biežāk.

Skatoties pēc pētījumu datiem, Baltijas valstīs ar planšetdatoru visaktīvāk iepērkas lietuvieši – vairāk nekā septiņdesmit procenti aptaujāto planšetdatoru īpašnieku atzīst, ka mēdz veikt pirkumus tieši no šīs ierīces. Igaunijā to mēdz darīt nedaudz mazāk planšetdatoru lietotāju. Likumsakarīgi, ka Lietuvā ir arī visaugstākais to iedzīvotāju īpatsvars, kas no planšetdatora internetā iepērkas vismaz reizi nedēļā.

Lai interneta veikalu pārlūkošana planšetdatorā būtu ērta, šo ierīču parocīgais izmērs un ekrāna kvalitāte ir liela priekšrocība. Tāpat, pēdējo gadu laikā aktualizējusies jauna iepirkšanās tendence – iepirkšanās "pa tiešo no mēles". Modes gardēži, vērojot jaunās kolekcijas, izvēlas tērpus un pasūta tos jau modes skates laikā. Tāpēc arī modes nedēļas viesu vidū redzami tik daudzi, kam tas ir ne tikai aksesuārs, bet arī iespēja būt soli priekšā citiem un pirmajiem pasūtīt jaunāko kolekciju tieši no sava planšetdatora.

Lai vieglāk pārskatītu internetu un būtu vieglāk pievienoties tiem, kas iepērkas internetā, jāizvēlas atbilstošs planšetdators. Pievērsiet uzmanību tehniskajiem parametriem, lai tā lietošanā nerastos nesapratne par vienas vai otras funkcionalitātes īpatnībām. Viens no galvenajiem labas pārskatāmības un ērtuma kritērijiem ir ekrāna izmērs. Ja vēlies kabatas izmēra planšetdatoru, piemērotākā izvēle būs mini ierīces – līdz 8 collu lielu ekrānu. Šāda izmēra planšetdatori ir ērti pārnēsājamie, ērti ietilpst plaukstā un tos var ietilpināt pat rokassomiņā. Savukārt planšetdatori izmēros virs 8 collām būs piemērotāki biznesam, prezentāciju vadīšanām, kā arī filmu skatīšanai un tieši šopingam internetā. Turklāt atsevišķiem modeļiem ir iespēja pievienot klaviatūru un planšetdatoru ievietot statīvā, kas to ātri pārvērš par kompaktu datoriekārtu.

Ja planšetdatorā uzglabāsi dažādus failus, filmas un lejupielādēsi ietilpīgas aplikācijas, izvēlies ierīci ar lielāku integrētās atmiņas ietilpību. Piemēram, 8 vai 16 GB. Taču ir arī modeļie, kuriem iespējams atmiņu paplašināt ar Micro SD vai SD atmiņas kartēm. Būtiskas ir dažādas pieslēgvietas, kas ir paredzētas planšetdatora savienošanai ar kādu no ārējām ierīcēm. USB, kur var pievienot klaviatūru. Atmiņas karšu lasītāji, austiņu pieslēgvieta.

Tīkla savienojumi ir iespējoti katrā planšetdatorā. Ar to saprotams, ka atkarībā no ražotāja un planšetdatora modeļa ir iespējams Wi-Fi un Bluetooth savienojums, kā arī 3G un 4G internets. Advancētākiem modeļiem ir GPS, kas labi noderēs, braucot ar auto.

Vēl svarīgi ir kameras parametri. Lielākai daļai planšetdatoru ir iebūvēta priekšējā un aizmugurējā kamera, ar kuru var attiecīgi veikt videozvanus un fotografēt vai uzņemt video. Atkarībā no personīgajām vajadzībām, izvēlies atbilstošo planšetdatora modeli.

Iegādājies planšetdatoru 220.lv