10 interesantākie un pārsteidzošākie pazemes objekti pasaulē

Drukāt

Piedāvājam 10 pasaulē interesantākos apskates objektus, kas atrodami pazemē.

10 interesantākie un pārsteidzošākie pazemes objekti pasaulē

PAZEMES MĀJAS AUSTRĀLIJĀ

COOBER PEDY Austrālijā ir viena no mazapdzīvotākajām un tajā pat laikā ievērojamākajām pilsētām uz planētas. Šeit praktiski nemēdz būt lietus, vasarā temperatūra sasniedz +40 °C, un pateicoties laika apstākļiem un biežajām smilšu vētrām vietējie iedzīvotāji- pārsvarā strādājoši šahtās pie opālu ieguves- uzskata par p[areizāku dzīvot zem zemes.Viņu mītnēs, kas aprīkotas kā visparastākās mājas, visu gadu temperatūra ir + 22 °C. Tāpat pazemē atrodas baznīcas, kapsēta un viesnīca Desert Cave Hotel ar 19 numuriņiem.

SĀLS ŠAHTA POLIJĀ

Polijas pilsētā Veļičkā dziļi pazemē atrodas milzīga sāls raktuvju šahta, kas ietver sevī 250 km garas ejas un 9 stāvus, pirmais no kuriem atrodas 64 m dziļumā, bet pēdējais- 327 m dziļumā. Šahta savu darbību sākusi vēl Viduslaikos, bet kopš XV gadsimta kļuvusi pieejama tūristiem. Uz šodienu apskatāmi 3% no visa šahtas apjoma: te apskatāms pazemes ezers, sāls bareljefi, statujas un pat lustras no sāls.

KATAKOMBAS FRANCIJĀ

X gs. beigās zem Parīzes, ar mērķi iegūt akmeņus, sāka rakt alas un tuneļus. Pamazām izveidojās milzīga pazemes 11 000 m2 liela platība. Sākot no XVIII gs. beigām to izmantoja kā kaulu glabātuvi, uz kuru no visām pilsētas kapsētām tika savesti aptuveni 6 miljoni skeletu. Kopējā "kapā" nonāca arī pazīstamu cilvēku mirstīgās atliekas. Tur atdusas, piemēram, revolucionāru Dantona un Robespjēra, zinātnieku Lavuzjē un Paskāla, rakstnieku Šarla Pero un Fransuā Rablē kauli.
Tūristiem atļauts apskatīt vien 2 km lielu pazemes platību no kopējās 187- 300 km lielās pazemes valstības. Precīzu tās teritoriju neviens gan nezina. Un varbūt tā pat labāk- pirms 220 gadiem šeit aizmaldījās baznīcas sargs, un viņa skeletu atrada tikai pēc 11 gadiem.

PAZEMES UPE FILIPĪNĀS

Filipīnās uz Palavana salas atrodas ala, caur kuru tek milzīgākā Puerto- Princeses pazemes upe. Tās garums- 8 km, taču tūristus vizina tikai pa 1,5 km garu upes nogriezni- tas tāpēc, ka alas dziļumā trūkst skābekļa, kā arī šauro pāreju dēļ. Apkārt šai vietai plešas Nacionālais parks ar 800 dažādu sugu augiem un 165 sugu putniem.

PAZEMES EZERS ĀFRIKĀ

Pasaulē lielākais pazemes ezers atrodas 66 m dziļumā Drahenhauhlohas alā ("Pūķa elpa") Namībijā: tā platība ir 2,61 ha, bet dziļums 84 m. Ezers tika atrasts 1986.gadā, izpētīts 1991.gadā, un pagaidām pieejams tikai speleologiem.

MILZU ALA VJETNAMĀ

40- stāvu mājas augstumā esošā Šondongas ala Vjetnamā tika nejauši atklāta pagājušā gadsimta 90-to gadu sākumā. Alu nejauši uzgāja vietējie iedzīvotāji. Tūristiem tā kļuva pieejama pavisam nesen. Drošības dēļ apmeklēt alu iespējams tikai nelielās grupās 8 cilvēku sastāvā, pie kam vienmēr eksperta pavadībā. Alā var nokļūt tikai ar virvju palīdzību, nolaižoties no 80 m liela augstuma. Lejā tūristi pavada vairākas dienas, dzīvojot teltīs, apskatot upes, lūkojoties mākoņos un apbrīnojot debesskrāpju cienīga augstuma stalagmītus. Te arī sastopami mežonīgi pērtiķi, putni- degunradži un lidojošas lapsas.Alas garums ir gandrīz 6 km.

PAZEMES MEGAPOLE KANĀDĀ

Zem Monreālas atrodas pasaulē lielākais pazemes komplekss REO ar kopējo platību 12 km2. Tā ir milzīga megapole, kur, ja nepieciešams, iespējams bez maksas dzīvot, strādāt, izklaidēties: šeit ir 2000 dažādu veikaliņu, 1200 ofisu, 200 restorānu, 40 banku nodaļu un tikpat kinoteātru, 1600 apartamentu, 2 universitātes, 3 izstāžu zāles, 5 metro stacijas, 2 autoostas, dievnams, olimpiskais parks un tuneļu labirints ar kopējo platību 32 kilometri.

VULKĀNA DZĪLES ISLANDĒ

Islandē atrodošais vulkāns Thrihnukagigur tūristiem ļauj piedzīvot pavisam īpašus brīžus. Nolaižoties ar speciālu liftu 120 m dziļumā vulkāna iekšienē, iespējams sajusties kā nonākušam zemes centrā.
Pēdējo reizi vulkāns izvirdis pirms 4000 gadiem, tāpēc temperatūra vulkāna iekšienē ir tikai +6 °C.

LEDUS PAZEME URĀLĀ

Kungurskas ala Permas apgabalā ir pasaulē septītā garākā ģipša ala, tās garums sastāda 5700 m, no tiem tūristiem pieejams 1,5 km garš alas nogrieznis. Tajā redzamas 48 grotas, 70 ezeri, visu gadu var apbrīnot kristālus, baudīt mūžīgo aukstumu un ledājus.
Ledus alā norisinās teātrālas ekskursijas, Jaungada pasākumi, naksnīgas pastaigas un lāpu gājieni.

PAZEMES BUNKURS MASKAVĀ

Zem Maskavas centrālās daļas Tagankas rajonā, 65 m dziļumā atrodas pretbumbu Bunkurs- 42, kuru dēvē arī par Staļina bunkuru. Bunkurs tika uzcelts 50-ajos gados, kā patvērums Politbiroja locekļiem un augstākajam komandējošajam sastāvam, pēc Staļina nāves kļuva par tālvadības aviācijas posteni, bet kopš 2006. gada ir tūrisma apskates objekts. Apmeklētājiem ir atļauts nospiest raķešu palaišanas pogu, piemērīt ķīmiskās aizsardzības līdzekļus un ar lukturīti rokās staigāt arī pa attālajiem tuneļiem. 7000 m2 lielajā platībā bez drūmajiem koridoriem izvietojies muzejs, konfernču zāles, restorāns un banketu zāle.

Tev jābūt autorizētam,

" Ja esi savā īstajā vietā, tad darbs sagādā vairāk izklaides nekā izklaide. To, kas mums patīk, mēs viegli pārvēršam par spēli, un tas vienmēr rada jaunu enerģiju un motivāciju."
/ Stīvs Čandlers /


Http://www.RezervesDALAS24.Lv