Nākamā lapa

9 ierīces un aplikācijas, kas uzlabo produktivitāti (1) 24.02.2017 09:12

Uz galda mētājas piezīmju blociņi, līmlapiņas un dokumenti, bet uz monitora ir atvērti vairāki logi ar dažādiem darba čatiem, e-pastiem un atskaitēm. Vai atpazīsti šo ainu? Dažiem cilvēkiem radoša nekārtība palīdz, taču lielai daļai šāda darba vide traucē sasniegt labākus rezultātus. Produktivitāte ir atkarīga ne tikai no spējām un prasmēm, bet arī no tā, kā tiek organizēts darba process. Labu produktivitātes līmeni nodrošina moderno tehnoloģiju ieviešana ikdienā. Kādu? Pāris lietderīgas idejas ir apkopojuši SMScredit.lv speciālisti!

11 populāri un mazāk populāri iemesli darba kavēšanai (1) 09.02.2017 19:36

Nenozvana modinātājs, nokavēts tramvajs, sastrēgumi – tie ir tipiskākie iemesli darba kavēšanai, un mēs ticam, ka kaut reizi ikviens no mums tos ir izmantojis savam attaisnojumam. Parasti kolēģi un priekšnieks saprot, ja nokavē pieklājīgās 15 minūtes, bet ir reizes, kad kavēt sanāk vairāk būtu tikai pieklājīgi savu kavēšanos attaisnot ar pamatotu iemeslu.

SMScredit.lv vs Vivus.lv - kuru nebanku aizdevēju izvēlēties? 26.01.2017 12:10

Ja esi nolēmis aizņemties naudu, ir svarīgi izvēlēties sev piemērotu aizdevēju. Gadījumā, ja papildu līdzekļi nepieciešami steidzami un Tev ir atbilstoša maksātspēja, tad kā viens no risinājumiem var būt ātro kredītu piedāvājums. Vieni no zināmākajiem aizdevējiem ir SMScredit.lv un Vivus.lv. Ar ko tie atšķiras un kuru izvēlēties?

Kā tikt galā ar uzbāzīgiem parādu piedzinējiem? 24.01.2017 14:38

Ja jums ir paņemts kāds credite rapide jeb ātrais kredīts, bet ir radušās ilglaicīgas problēmas ar tā atmaksu, jūs, visticamāk, jau esat saskārušies ar parādu piedzinējiem vai arī tas tuvākajā laikā notiks. Parāda piedziņas process vienmēr ir nepatīkams, jo apziņa, ka esat kādam parādā, pati par sevi nav patīkama, taču vēl sliktāk viss var izvērsties tad, ja jūsu parādu piedzinējs nezina savas robežas. Bieži vien viņi cenšas parādniekus iebiedēt ar dažādām metodēm, līdz ar to parādnieki var tikt izprovocēti un pieļaut muļķīgas kļūdas, kas visu tikai vēl vairāk pasliktina. Lai parādu piedzinējs nevarētu jūs nostādīt neērtā situācijā, ir jāzina, kā ar viņiem gudri tikt galā.

Austrālijā atklās pirmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma reģionālo pasākumu ārpus Latvijas (1) 28.12.2016 13:36

Ceturtdien, 29.decembrī, Austrālijā, Melburnā atklās pirmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma (PLEIF) reģionālo pasākumu ārpus Latvijas, pulcējot gan Latvijas un Austrālijas uzņēmējus, gan Latvijas izcelsmes profesionāļus no vairākām citām valstīm, pastāstīja Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē priekšsēdētāja un PLEIF Austrālijā koordinatore Kristīne Saulīte.

Patēriņa tendences 2017.gadam - ar ko rēķināties uzņēmējiem Latvijā? (1) 13.12.2016 10:07

Lai arī Latvijas bankas un Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina par mērenu iedzīvotāju optimismu un patēriņa pieaugumu, tomēr tirgotājiem atviegloti uzelpot ir pāragri - pircēju vērtības pakāpeniski mainās un pārdot kļūs grūtāk, liecina vadības konsultāciju uzņēmuma “Civitta” ilggadējie pētījumi.

Uzņēmējus aicina iesaistīties 7. vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” (1) 25.10.2016 20:01

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) vēl līdz 30. oktobrim aicina uzņēmējus un biznesa institūcijas kļūt par festivāla dalībniekiem un piedalīties 7. vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš”, kas risināsies no 2016. gada 9. decembra līdz 2017. gada 8. janvārim.

Eksperts: zinātnes jaunuzņēmumi attīstās ilgāk, taču dod lielāku labumu ekonomikai (1) 21.10.2016 10:18

Var saprast vēlmi Latvijas zinātnes atklājumus redzēt komercializētus jau “rīt uz pusdienas laiku”, taču reālā pieredze atbilst pasaules praksei – zinātnisko inovāciju pārvēršanai tirgojamā produktā ir nepieciešami aptuveni pieci līdz desmit gadi, uzskata platformas “Komercializācijas reaktors” vadītājs un līdzīpašnieks Nikolajs Adamovičs.

Trīs līderi un viņu stāsti – tiem, kuri meklē iedvesmu 20.10.2016 16:07

Nav vienas veiksmes receptes, taču ir pieredzes, kuras gadu gaitā aprobējuši pasaules mēroga biznesa līderi un kuras var noderēt ikvienam no mums, kas meklē jaunu iedvesmu savā dzīvē, uzskata “BIG Media” izpilddirektore Solvita Kabakova.

Darbinieku digitālo drošības prasmju trūkums apdraud uzņēmumus 17.10.2016 10:28

Pieaugot attālinātās saziņas iespējām, cilvēkiem ārpus darba telpām jākļūst apzinīgākiem digitālās vides lietotājiem. Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina, ka darba IT speciālists var palīdzēt uzlabot datora aizsardzību, tomēr to droša lietošana ir pašu darbinieku atbildība.

Eksperti: nākotnes grāmatvedība balstās uz uzskaites automatizāciju un mākoņrisinājumiem (1) 07.10.2016 18:07

Absolūta procesu automatizācija un mākoņskaitļošana – šie tehnoloģiju risinājumi jau šodien visvairāk ietekmē grāmatvedības biznesu, uzskata “Grāmatvedības foruma 2016” eksperti.

Brīdina Latvijas uzņēmējus: biežākais digitālo drošības incidentu iemesls ir paši darbinieki 06.10.2016 13:35

Hakeriem ir kļuvis izdevīgāk uzbrukt cilvēku nezināšanai un neapdomībai, nevis lauzt IT aizsardzības sistēmas, – ar tādu brīdinājumu Digitālā drošības alianse kopā ar Latvijas Komercbanku asociāciju, DEAC, CERT.LV un citiem partneriem uzsākusi informatīvo kampaņu “Mirklis pirms klik”.

Valsts darba inspekcija pārbaudīs ķīmisko vielu drošu lietošanu darba vietās 03.10.2016 15:13

Valsts darba inspekcija (VDI) š.g. 3. oktobrī uzsāks tematisko pārbaudi uzņēmumos saistībā ar ķīmisko vielu un ķīmisko maisījumu drošu un veselībai nekaitīgu lietošanu. Tematiskās pārbaudes mērķis ir pievērst darba devēju un darbinieku uzmanību atbilstošu aizsardzības līdzekļu izvēlei darbā ar ķīmiskajām vielām, pareizai ķīmisko vielu marķēšanai, uzglabāšanai u.c. Kopumā mēneša laikā plānots pārbaudīt vismaz 150 dažādu nozaru uzņēmumus visā Latvijā, kuru darbā tiek izmantotas ķīmiskās vielas un maisījumi.

Kas biroja darbiniekam ir jāliek uz pusdienu šķīvja 22.09.2016 13:09

Par spīti izplatītam pieņēmumam, ka biroja darbinieki patērē maz enerģijas, arī darbs pie datora var prasīt zināmus enerģijas resursus. Tomēr, neskatoties uz to, strādājot birojā, ir jāpievērš lielāka uzmanība tam, ko liekam uz šķīvja. Lai saglabātu labsajūtu un slaidu līniju, ikdienā arī sēdoša darba darītājiem, uztura speciāliste un Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas biedre Daina Rusule skaidro, kam organisms patērē enerģiju, un kas ir jāēd, lai justos labi.

Seši lielākie izaicinājumi modernam grāmatvedim 21.09.2016 10:54

Tehnoloģiju radītās izmaiņas visās biznesa jomās ļoti tieši skar arī grāmatvedību un finanšu uzskaiti. Grāmatveži faktiski kļūst par biznesa konsultantiem, kuriem jārisina tās pašas problēmas, kas ir aktuālas citu risku vadībai, atzīst “Grāmatvedības foruma 2016” eksperti.

Lauksaimniecībā un mežsaimniecībā strādājošie- nepakļaujiet sevi nevajadzīgam riskam! 21.07.2016 11:22

Lauksaimniecības un mežsaimniecības aktīvajā sezonā, kā ierasts, pieaug to darbinieku skaits, kas tiek nodarbināti uz konkrētu laiku – pāris mēnešiem gadā. Lai arī lauksaimniecībā un mežsaimniecībā ir nodarbināti tikai apmēram 8% no visiem strādājošajiem Latvijā, nereģistrētā nodarbinātība un letālie nelaimes gadījumi 2015. gadā visbiežāk tika konstatēti tieši lauksaimniecības / mežsaimniecības uzņēmumos, tāpēc VDI aicina - pirms darbu uzsākšanas ikvienam rūpīgi izvērtēt, vai izvēlētā darba apstākļi ir droši un nerada riskus dzīvībai, kā arī, vai darba tiesiskās attiecības ir sakārtotas.

Astrologa Kristapa Baņķa biznesa astrobiļetens laika periodam līdz 22. septembrim 10.07.2016 12:30

Perioda galvenās iezīmes ir Retrogrāda Marsa (30.06.) un Saturna (13.08.) noslēgums, kas parasti sadrūzmē pēc inerces padarīto darbu bliezienu pa pakausi. Atgriežas sen izmestie bumerangi.

To pastiprina septembra Starpaptumsuma periods 1. – 16.septembris. Visam pa vidu lielākā planēta Jupiters (veiksme, izaugsme, attīstība) 9.septembrī nomaina savu atrašanos no darbīgās un rūpju apsēstās Jaunavas zīmes uz partnerības un svārstību Svaru zīmi – pārnesot akcentu no detalizētas darbības uz kontaktiem, partnerības, konsultācijām.

Eksperti: Bez risku apzināšanās bizness līdzinās azartspēlēm 16.06.2016 20:32

Latvijā uzņēmēji bieži vien izvairās domāt par iespējamiem riskiem un nevēlas ieguldīt līdzekļus sistēmās, kas varētu minimizēt daļu potenciālo problēmu, tā tehnoloģiju platformas BiSMART meistarklasē secināja biznesa eksperti.
„Protams, katrā uzņēmuma dzīves ciklā ir jārisina atšķirīgas problēmas, taču kopumā bez risku apzināšanās bizness līdzinās azartspēlei,” meistarklasē atzina “Adizes Institute International” rīkotājdirektors Latvijā Gregs Matērs.

Lūk, vairākas problēmas, kuras identificējuši eksperti.

Ko var darīt ikviens uzņēmums, lai kļūtu „zaļāks”? 15.06.2016 14:09

Visā pasaulē cilvēki aizvien lielāku uzmanību pievērš videi draudzīgiem produktiem, kas ražoti, efektīvi un saudzīgi izmantojot dabas resursus. Savukārt biznesam „zaļā domāšana” ļauj ietaupīt uzņēmuma līdzekļus vai pat radīt jaunu, inovatīvu piedāvājumu.

Statistikas fakti, kas mainīs Tavu priekšstatu par strādāšanu ārpus biroja 06.06.2016 12:43

Vieds bizness nozīmē modernas tehnoloģijas, efektīvu pārvaldību, apmierinātus un ieinteresētus darbiniekus. Tātad – lielāka vieta ierādāma arī attālinātam darbam.

Laiks ir nauda! Desmit ieteikumi, kas jāzina par Austrālijas biznesa kultūru (2) 03.06.2016 13:06

Austrālijā cilvēkiem piemīt atbrīvots dzīves veids, taču lietišķajā vidē viņi ir noteikti un tieši darījumu cilvēki, kas augstu novērtē profesionalitāti un uzticamību. Tādēļ, lai biznesa partneru meklējumi šajā valstī būtu veiksmīgi, ir jāņem vērā vairāki apstākļi.

Tā kā aizvien vairāk Latvijas uzņēmēji tiek mudināti raudzīties Austrālijas un Jaunzēlandes tirgus virzienā, tad būtiski ir saprast, kā pareizāk atvērt tā durvis, lai tās neaizcirstos deguna priekšā! Aicinām ieklausīties ekspertu ieteikumos!

Beidziet sevi motivēt un sāciet disciplinēt. Tad arī viss notiks (1) 31.05.2016 15:56

Šis raksts būs par to, kāpēc mērķu sasniegšanai sevis disciplinēšana ir svarīgāka par pašmotivāciju, un ar ko tās atšķiras. Taču sāksim visu pēc kārtas.

Seši noderīgākie bezmaksas digitālie risinājumi mikrouzņēmumiem 08.04.2016 16:09

Konkurētspējīgs uzņēmums var būt tikai tāds, kas biznesā izmanto tehnoloģijas. Tomēr bieži vien mikro uzņēmumiem nepietiek finansējuma digitālo risinājumu ieviešanai.Tāpēc Latvijas vadošo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu kustība “Loģiskā atlase”ir apkopojusi sešus noderīgākos bezmaksas digitālos risinājumus.

5 iemesli, kāpēc Latvijas uzņēmējiem jāraugās Austrālijas un Jaunzēlandes tirgus virzienā 01.04.2016 12:18

Latvija un Austrālija var sadarboties vairākās jomās: abpusējā eksporta veicināšanā, tūrisma, izglītības, kā arī transporta un loģistikas nozarēs, ir pārliecināta Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē vadītāja Kristīne Saulīte.

Kā lielie uzņēmumi rūpējas par saviem darbiniekiem 30.03.2016 10:45

Mūsdienu biroju kafejnīcas un ēdnīcas mūsdienās ļoti vienkārši var konkurēt ar labākajiem pasaules restorāniem. Atšķirība ir tikai viena: tie ir bezmaksas. Protams, tikai darbiniekiem. Šie veiksmīgie uzņēmumi jau sen ir sapratuši, ka ceļš uz apmierinātu un motivētu darbinieku iet caur viņa vēderu. Kā tad īsti pusdieno darbinieki pasaules lielākajos uzņēmumos?

Ko, par ko un ar ko runāt darba intervijās (4) 11.03.2016 18:14

Darba intervijas vada un tajās piedalās dažādi cilvēki – uzņēmuma personāla cilvēki, nodaļu vadītāji, uzņēmuma vadītāji, atlases kompāniju cilvēki vai vienkārši ziņkārīgie, kuri bāž savu degunu visur, kur kaut kas notiek. Katrs no šiem cilvēkiem uz interviju ir ieradies ar savu mērķi, savas kompetences ietvaros, protams. Kandidāta uzdevums ir spēt atšķirt šos cilvēkus un saprast, kādas kārtis katram „pretiniekam” izspēlēt.

Latvijā atklāta E-prasmju nedēļa 08.03.2016 17:50

Zaķusalā, Rīgas radio un televīzijas tornī, svinīgi tika atklāta gadskārtējā E-prasmju nedēļa. Šogad E-prasmju nedēļas prioritātes ir digitālā drošība un digitālās prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, kas saistītas ar 2015. gadā pieņemto Eiropas Savienības (ES) vienotā digitālā tirgus stratēģiju.

Sievietes biznesā: starp neatkarību un bailēm izgāzties 07.03.2016 16:46

Jau rīt Starptautiskā sieviešu diena, kas atgādina par sievietes tiesībām izvēlēties un pieņemt patstāvīgus lēmumus. Tieši neatkarība ir svarīgākais pamudinājums uzņēmējdarbības sākšanai, uzskata teju puse sieviešu (47%) Latvijā, atklāts Amway jaunākajā globālajā uzņēmējdarbības pētījumā (AGER). Tomēr AESI indekss rāda, ka vīriešiem ir lielāka vēlme iesaistīties biznesā (60%) iepretim mazākumam sieviešu. Viņi ir daudz pārliecinātāki par savām spējām un noturīgāki pret sociālo spiedienu.

Kas nodrošina lielāku peļņu: „intuīcija” vai modernie analītiskie rīki? 04.03.2016 10:55

Pasaulē tiek uzskatīts, ka visbūtiskāk pārdošanas modeļus un sasniegtos rezultātus ietekmē prasmīga datu analīze, taču Latvijā vien reta digitālā kampaņa balstās uz statistiski izanalizētu mērķtirgu un auditorijai pielāgotiem produktiem, secina tehnoloģiju platformas „BiSMART” eksperti.

Piecas modernam pārdevējam nepieciešamas prasmes 29.02.2016 13:03

Pasaule ir ļoti mainījusies: tirgū ir daudz konkurētspējīgu produktu, informācija ir viegli pieejama, tādēļ mainās arī iepirkšanās paradumi, atzīst pārdošanas eksperti, kuri 2.martā BiSMART videokonferencē neformālā gaisotnē apspriedīs aktuālās pārdošanas tendences.

Latvju biznesa mazā rokasgrāmata jaunā latviešu romānā 25.02.2016 09:35

Pazīstamais radiožurnālists Dzintars Tilaks, kurš vislielāko popularitāti ieguva, veidojot ilggadējo raidījumu “Sirdslietu aģentūra”, vienmēr bijis cieši saistīts arī ar grāmatām: viņam iznākušas vairākas grāmatas, un jau vairākus gadus Tilaks vada arī iknedēļas grāmatu raidījumu “Lasāmlaiks”. Tā kā šo raidījumu neatņemama sastāvdaļa ir arī vadītāja intervijas ar latviešu rakstniekiem, nule varētu veidoties interesanta situācija, kurā Dzintars Tilaks – žurnālists intervētu Dzintaru Tilaku – rakstnieku, kuram atkal iznākusi jauna grāmata!

Padomi veiksmīgai karjerai (1) 23.02.2016 17:09

Vai arī jūs esat viena no tām sievietēm, kura reizēm domā, ka veiksmīga karjera nav domāta jums? Visticamāk, ka jūs kļūdāties, jo veiksme nav ierakstīta zvaigznēs, bet tā ir atkarīga no jūsu lēmumiem un rīcības. Viss ir atkarīgs tikai no tā, kuru ceļu izvēlēsieties.

Karjera sievietes dzīvē: kā kļūt pašpietiekamai 25.01.2016 14:40

Kamēr vīrieši strīdās par to, vai sievietēm ir vērts taisīt karjeru, vājais dzimums netērē laiku velti un veiksmīgi izvirza savus plānus dzīvē. Mūsdienās diez vai kādu izbrīnīs fakts, ka jauna meitene, kas tikai vakar pabeigusi augstskolu, jau gadu vai divus strādā savā specialitātē un mērķtiecīgi virzās pa karjeras kāpnēm uz augšu. Tomēr ne visas mēs kļūstam veiksmīgas un pašpietiekamas,jo pirms kļūt neatkarīgai, vēl daudz kas jāiemācās. Par to, kā to visu labāk izdarīt, stāsta psiholoģisko zinātņu kandidāts, Profesionālās Izaugsmes Institūta programmas vadītājs Boriss Masterovs.

2016. gada pirmā ceturkšņa pieprasītākās nozaru izstādes 20.01.2016 15:24

Pēdējā laika tendences rāda, ka aizvien vairāk uzņēmumi izvēlas dalību izstādēs, kā savas mārketinga stratēģijas stūrakmeni. Pēdējā gada laikā ievērojami audzis darījuma braucienu skaits. Populārākais darījuma braucienu galamērķis ir lielākās starptautiskās izstādes. Latvijas iedzīvotāju vidū iecienītākās ir lauksaimniecības, IT, sporta un spēļu izstādes, informē “Latvia Tours”.

2015.gada notikumi – “MVU birokrātijas mazināšanas tops” 12.01.2016 16:42

Aizvien vairāk ikviena uzņēmuma ikdienā ienāk tehnoloģijas un e-lietas. Tās ļauj dažādus biznesa procesus, kas agrāk prasīja daudz laika, tagad izdarīt ātrāk, ērtāk un ar mazākām izmaksām, piemēram, komunikācijā izmantot e-pasta vēstules, informācijas ieguvē - brīvpieejas datu bāzes u.tml. Tādējādi dažādu biznesa procesu digitalizācija kļūst arī par nozīmīgu faktoru biznesa birokrātijas mazināšanā jeb biznesa saziņas ar valsts un pašvaldības iestādēm uzlabošanā.

Četri jautājumi, ko uzņēmumu vadītāji nevēlas sev uzdot 09.12.2015 15:51

Latvijas mazie un vidējie uzņēmēji attaisnojas, ka ir aizņemti ar peļņas gūšanu, tāpēc biznesa digitalizēšanai neatliek laika. Lai gan automatizēta rēķinu izsūtīšana, skaitītāju nolasīšana, atskaišu gatavošana un citi risinājumi var uzlabot biznesu pat par 30%. Tāpēc Latvijas vadošo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu kustība “Loģiskā atlase” iesaka uzdot sev četrus vienkāršus jautājumus, kas palīdzēs tehnoloģiju ieviešanu.

5 neierasti investīciju veidi 07.12.2015 14:25

Apsverot iespējas, kur ieguldīt savus brīvos naudas līdzekļus, pirmais, kas nāk prātā, ir akcijas, obligācijas vai citi vērtspapīri. Taču investīciju spektrs ir daudz plašāks, un vairāki investīciju veidi nodrošina lielāku ienesīgumu nekā vērtspapīru tirgus. Jāatceras gan, ka savu naudu ir jāiegulda nozarē, kuras tendencēm investīciju veicējs seko līdzi un kuras specifiku izprot,, norāda konferences „Investīciju forums 2015” eksperti.

Lūk, TOP 5 neierasti investīciju veidi, kurus var izvēlēties kā alternatīvu akcijām un vērtspapīriem:

Kā visefektīvāk cīnīties ar „laika zagļiem” birojā un biznesā 04.12.2015 15:01

Aprēķināts, ka nelietderīgi pavadītas darba dienas jeb t.s. „laika zagļi” biznesam gadā izmaksā daudzus miljonus eiro, tādēļ ir vērts veltīt pietiekamas pūles efektivitātes uzlabošanai, uzskata platformas “BiSMART” eksperti.

6 dominējošas biznesa tendences 2016.gadā (1) 03.12.2015 16:53

2016.gadā uzņēmējiem vislielākās pūles būs jāvelta pievilcīgu iespēju un konkrētu biznesa nišu meklēšanai, kā arī jādomā par saprātīgām investīcijām efektivitātes palielināšanai, uzskata konferences „Biznesa stratēģija 2016” eksperti.

Nākamā lapa