Nākamā lapa

Iznāk grāmata “Kā rekrutēt veiksmīgāk”, kas atklāj sociālo portālu priekšrocības darba devējiem kandidātu uzrunāšanā 23.05.2017 22:31

Grāmatas autore Inga Daliba, profesionālās izaugsmes konsultante un rekrutiere, uzņēmēja, DarbaGuruvadītāja unblogere, grāmatu radījusi ar mērķi “palīdzēt uzņēmumiem atrast efektīvākos veidus kandidātu uzrunāšanā un atrast vispiemērotāko kandidātu”. Autores stāstījums balstās bagātā praktiskajā pieredzē, to papildina vizuālie materiāli. Grāmatas auditorija ir vidējo un mazo uzņēmumu vadītāji, personāla atlases speciālisti, darba meklētāji un karjeras veidotāji. Grāmata iznākusi apgādā“Mansards”, un 19. maijā norisinājās tās svinīgā atklāšana “Birojnīcā”.

Kā sasniegt savus finansiālos mērķus? 15.05.2017 16:36

Pozitīvas pārmaiņas personīgajās finansēs gandrīz vienmēr sākas ar mērķu uzstādīšanu. Tas ir ļoti svarīgi, jo labs, stratēģisks un pārdomāts finanšu mērķis ļaus daudz vieglāk sasniegt vēlamo rezultātu, tomēr ne visiem tas palīdz. Ja neizdodas sasniegt savus finanšu mērķus, iespējams jūs kaut ko darāt nepareizi vai par kaut ko esat piemirsis. Lai vai kā, šeit būs padomi, kas ļaus sasniegt gandrīz jebkuru uzstādīto finanšu mērķi.

2018. gada Latvijas budžets tiks sastādīts 22. aprīlī 19.04.2017 09:21

Ekonomikas un kultūras augstskolā 22. aprīlī norisināsies lietišķā spēle studentiem, kuras mērķis – sastādīt un apstiprināt alternatīvu Latvijas budžetu 2018. gadam.

Aicina piedalīties izsolē par ekskluzīvām tiesībām piegādāt produkciju pasākumā “Līgosim Krastmalā!” 18.04.2017 16:04

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina izsoli iegūt ekskluzīvas tiesības un piegādāt uzņēmuma produkciju pasākuma “Līgosim Krastmalā!” tirdzniecības dalībniekiem.

Ieteikumi sievietēm, lai iegūtu augstāku atalgojumu 10.04.2017 19:45

Paylab, kas Latvijā darbojas kā CV-Online pārvaldītā algu informācijas datubāze Algas.lv, veicis pētījumu, lai noskaidrotu sieviešu un vīriešu atalgojuma situāciju darba tirgū. Pēc pētījuma datiem secināts, ka sievietes Centrālajā un Austrumeiropā pelna vidēji par 2% līdz 11% mazāk kā vīrieši, strādājot tādā pašā amatā. Salīdzinot iegūtos datus starp Baltijas valstīm, Igaunijā šī atšķirība ir 11%, Lietuvā – 10%, bet Latvijā – 8%. Savukārt pētot vidējo vīriešu un sieviešu ikmēneša atalgojumu, tika secināts, ka atšķirības ir vēl būtiskākas – sievietes kopumā pelna par 9% līdz 24% mazāk kā vīrieši. Latvijā vidējā atalgojuma atšķirība pēc dzimumiem ir 20%.

Eksperti nosauc svarīgākos digitālās datu drošības jautājumus Latvijā 23.03.2017 15:33

Digitālo norēķinu, mobilo ierīču, interneta lapu un savienojumu gudra lietošana, kā arī jaunā Eiropas Savienības datu aizsardzības regula, kiberrisku apdrošināšana un lietu interneta nestie pārbaudījumi ir piecu nākamo gadu nozīmīgākās aktualitātes, kas noteiks visu uzņēmumu, iestāžu attīstību un cilvēku ikdienu.

Kāpēc akcijas preču pirkšana nereti ir finansiāli neizdevīga? (1) 20.03.2017 15:25

Kad cilvēkiem apnīk dzīvot no algas līdz algai un ik mēnesi ņemt pikalaina jeb ātros kredītus, lai izdzīvotu, nereti tiek meklēti visdažādākie veidi, kā ietaupīt naudu, būtiski nemainot savus ieradumus un tajā pašā laikā nepazeminot dzīves kvalitāti. Kā viens no naudas taupīšanas veidiem nereti tiek minēta preču pirkšana uz atlaidēm.

Interneta veikala izstrāde. Trīs priekšrocības tavam biznesam 16.03.2017 09:23

Pirkumi internetā notiek arvien biežāk – katru gadu to skaits pasaulē palielinās par 19%! Pircējiem iepirkšanās internetā sniedz daudzas priekšrocības – tā ietaupa laiku, naudu un sniedz plašākas izvēles iespējas. Arī tev, kā biznesa īpašniekam, interneta veikala ieviešana var sniegt daudz iespēju un priekšrocību.

Kā samazināt izmaksas par personīgo transportu? 07.03.2017 15:05

Personīgo transportu daudzi uzskata par nepieciešamību, taču tas nebūt nav lēts prieks. Nereti tieši personīgais transports ir viena no lielākajām budžeta sastāvdaļām, turklāt, transportlīdzekļa uzturēšana saistās arī ar dažādiem neplānotiem izdevumiem. Piemēram, ja transportlīdzeklis saplīst, ir jāmeklē visi kredīti internetā un kāds no tiem jāizvēlas, lai tūlīt salabotu savu auto. Tas tiešām var radīt finansiālas grūtības, taču citas izejas bieži vien vienkārši nav. Par laimi, ir daudz dažādu veidu, kā samazināt izmaksas par personīgo transportu bez lieliem upuriem.

Daži padomi, lai skrituļošana būtu droša 07.03.2017 14:59

Sākoties siltākam laikam, tuvojoties vasarai, arvien vairāk sākam aizdomāties par vasaras aktivitātēm un prātot, ka no plauktiem, garāžas, pagraba jāvelk ārā viss nepieciešamais inventārs, jāuzspodrina, jāsakopj un jāpārbauda, lai aktīvo sezonu var uzsākt droši un patīkami. Viens no veidiem, kas aizrauj daļu cilvēku – skrituļošana. Tas ir lielisks veids, kā izkustēties, justies aktīvam, nedaudz nodarboties ar sportisko un tomēr – izklaidējošo – vienlaikus. Tomēr skrituļošana arī nav pats drošākais pārvietošanās veids – jābūt gana uzmanīgam, jālieto dažādi aizsargi (ceļgaliem, elkoņiem, ķivere), lai pasargātu tās ķermeņa daļas, ko skrituļojot ir visvieglāk satraumēt.

9 ierīces un aplikācijas, kas uzlabo produktivitāti 24.02.2017 09:12

Uz galda mētājas piezīmju blociņi, līmlapiņas un dokumenti, bet uz monitora ir atvērti vairāki logi ar dažādiem darba čatiem, e-pastiem un atskaitēm. Vai atpazīsti šo ainu? Dažiem cilvēkiem radoša nekārtība palīdz, taču lielai daļai šāda darba vide traucē sasniegt labākus rezultātus. Produktivitāte ir atkarīga ne tikai no spējām un prasmēm, bet arī no tā, kā tiek organizēts darba process. Labu produktivitātes līmeni nodrošina moderno tehnoloģiju ieviešana ikdienā. Kādu? Pāris lietderīgas idejas ir apkopojuši SMScredit.lv speciālisti!

11 populāri un mazāk populāri iemesli darba kavēšanai (1) 09.02.2017 19:36

Nenozvana modinātājs, nokavēts tramvajs, sastrēgumi – tie ir tipiskākie iemesli darba kavēšanai, un mēs ticam, ka kaut reizi ikviens no mums tos ir izmantojis savam attaisnojumam. Parasti kolēģi un priekšnieks saprot, ja nokavē pieklājīgās 15 minūtes, bet ir reizes, kad kavēt sanāk vairāk būtu tikai pieklājīgi savu kavēšanos attaisnot ar pamatotu iemeslu.

SMScredit.lv vs Vivus.lv - kuru nebanku aizdevēju izvēlēties? 26.01.2017 12:10

Ja esi nolēmis aizņemties naudu, ir svarīgi izvēlēties sev piemērotu aizdevēju. Gadījumā, ja papildu līdzekļi nepieciešami steidzami un Tev ir atbilstoša maksātspēja, tad kā viens no risinājumiem var būt ātro kredītu piedāvājums. Vieni no zināmākajiem aizdevējiem ir SMScredit.lv un Vivus.lv. Ar ko tie atšķiras un kuru izvēlēties?

Kā tikt galā ar uzbāzīgiem parādu piedzinējiem? 24.01.2017 14:38

Ja jums ir paņemts kāds credite rapide jeb ātrais kredīts, bet ir radušās ilglaicīgas problēmas ar tā atmaksu, jūs, visticamāk, jau esat saskārušies ar parādu piedzinējiem vai arī tas tuvākajā laikā notiks. Parāda piedziņas process vienmēr ir nepatīkams, jo apziņa, ka esat kādam parādā, pati par sevi nav patīkama, taču vēl sliktāk viss var izvērsties tad, ja jūsu parādu piedzinējs nezina savas robežas. Bieži vien viņi cenšas parādniekus iebiedēt ar dažādām metodēm, līdz ar to parādnieki var tikt izprovocēti un pieļaut muļķīgas kļūdas, kas visu tikai vēl vairāk pasliktina. Lai parādu piedzinējs nevarētu jūs nostādīt neērtā situācijā, ir jāzina, kā ar viņiem gudri tikt galā.

Austrālijā atklās pirmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma reģionālo pasākumu ārpus Latvijas (1) 28.12.2016 13:36

Ceturtdien, 29.decembrī, Austrālijā, Melburnā atklās pirmo Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju foruma (PLEIF) reģionālo pasākumu ārpus Latvijas, pulcējot gan Latvijas un Austrālijas uzņēmējus, gan Latvijas izcelsmes profesionāļus no vairākām citām valstīm, pastāstīja Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē priekšsēdētāja un PLEIF Austrālijā koordinatore Kristīne Saulīte.

Patēriņa tendences 2017.gadam - ar ko rēķināties uzņēmējiem Latvijā? (1) 13.12.2016 10:07

Lai arī Latvijas bankas un Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina par mērenu iedzīvotāju optimismu un patēriņa pieaugumu, tomēr tirgotājiem atviegloti uzelpot ir pāragri - pircēju vērtības pakāpeniski mainās un pārdot kļūs grūtāk, liecina vadības konsultāciju uzņēmuma “Civitta” ilggadējie pētījumi.

Uzņēmējus aicina iesaistīties 7. vides objektu festivālā „Ziemassvētku egļu ceļš” (1) 25.10.2016 20:01

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) vēl līdz 30. oktobrim aicina uzņēmējus un biznesa institūcijas kļūt par festivāla dalībniekiem un piedalīties 7. vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš”, kas risināsies no 2016. gada 9. decembra līdz 2017. gada 8. janvārim.

Eksperts: zinātnes jaunuzņēmumi attīstās ilgāk, taču dod lielāku labumu ekonomikai (1) 21.10.2016 10:18

Var saprast vēlmi Latvijas zinātnes atklājumus redzēt komercializētus jau “rīt uz pusdienas laiku”, taču reālā pieredze atbilst pasaules praksei – zinātnisko inovāciju pārvēršanai tirgojamā produktā ir nepieciešami aptuveni pieci līdz desmit gadi, uzskata platformas “Komercializācijas reaktors” vadītājs un līdzīpašnieks Nikolajs Adamovičs.

Trīs līderi un viņu stāsti – tiem, kuri meklē iedvesmu 20.10.2016 16:07

Nav vienas veiksmes receptes, taču ir pieredzes, kuras gadu gaitā aprobējuši pasaules mēroga biznesa līderi un kuras var noderēt ikvienam no mums, kas meklē jaunu iedvesmu savā dzīvē, uzskata “BIG Media” izpilddirektore Solvita Kabakova.

Darbinieku digitālo drošības prasmju trūkums apdraud uzņēmumus 17.10.2016 10:28

Pieaugot attālinātās saziņas iespējām, cilvēkiem ārpus darba telpām jākļūst apzinīgākiem digitālās vides lietotājiem. Digitālās drošības alianse informatīvajā kampaņā “Mirklis pirms klik” atgādina, ka darba IT speciālists var palīdzēt uzlabot datora aizsardzību, tomēr to droša lietošana ir pašu darbinieku atbildība.

Eksperti: nākotnes grāmatvedība balstās uz uzskaites automatizāciju un mākoņrisinājumiem (1) 07.10.2016 18:07

Absolūta procesu automatizācija un mākoņskaitļošana – šie tehnoloģiju risinājumi jau šodien visvairāk ietekmē grāmatvedības biznesu, uzskata “Grāmatvedības foruma 2016” eksperti.

Brīdina Latvijas uzņēmējus: biežākais digitālo drošības incidentu iemesls ir paši darbinieki 06.10.2016 13:35

Hakeriem ir kļuvis izdevīgāk uzbrukt cilvēku nezināšanai un neapdomībai, nevis lauzt IT aizsardzības sistēmas, – ar tādu brīdinājumu Digitālā drošības alianse kopā ar Latvijas Komercbanku asociāciju, DEAC, CERT.LV un citiem partneriem uzsākusi informatīvo kampaņu “Mirklis pirms klik”.

Valsts darba inspekcija pārbaudīs ķīmisko vielu drošu lietošanu darba vietās 03.10.2016 15:13

Valsts darba inspekcija (VDI) š.g. 3. oktobrī uzsāks tematisko pārbaudi uzņēmumos saistībā ar ķīmisko vielu un ķīmisko maisījumu drošu un veselībai nekaitīgu lietošanu. Tematiskās pārbaudes mērķis ir pievērst darba devēju un darbinieku uzmanību atbilstošu aizsardzības līdzekļu izvēlei darbā ar ķīmiskajām vielām, pareizai ķīmisko vielu marķēšanai, uzglabāšanai u.c. Kopumā mēneša laikā plānots pārbaudīt vismaz 150 dažādu nozaru uzņēmumus visā Latvijā, kuru darbā tiek izmantotas ķīmiskās vielas un maisījumi.

Kas biroja darbiniekam ir jāliek uz pusdienu šķīvja 22.09.2016 13:09

Par spīti izplatītam pieņēmumam, ka biroja darbinieki patērē maz enerģijas, arī darbs pie datora var prasīt zināmus enerģijas resursus. Tomēr, neskatoties uz to, strādājot birojā, ir jāpievērš lielāka uzmanība tam, ko liekam uz šķīvja. Lai saglabātu labsajūtu un slaidu līniju, ikdienā arī sēdoša darba darītājiem, uztura speciāliste un Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu Asociācijas biedre Daina Rusule skaidro, kam organisms patērē enerģiju, un kas ir jāēd, lai justos labi.

Seši lielākie izaicinājumi modernam grāmatvedim 21.09.2016 10:54

Tehnoloģiju radītās izmaiņas visās biznesa jomās ļoti tieši skar arī grāmatvedību un finanšu uzskaiti. Grāmatveži faktiski kļūst par biznesa konsultantiem, kuriem jārisina tās pašas problēmas, kas ir aktuālas citu risku vadībai, atzīst “Grāmatvedības foruma 2016” eksperti.

Lauksaimniecībā un mežsaimniecībā strādājošie- nepakļaujiet sevi nevajadzīgam riskam! 21.07.2016 11:22

Lauksaimniecības un mežsaimniecības aktīvajā sezonā, kā ierasts, pieaug to darbinieku skaits, kas tiek nodarbināti uz konkrētu laiku – pāris mēnešiem gadā. Lai arī lauksaimniecībā un mežsaimniecībā ir nodarbināti tikai apmēram 8% no visiem strādājošajiem Latvijā, nereģistrētā nodarbinātība un letālie nelaimes gadījumi 2015. gadā visbiežāk tika konstatēti tieši lauksaimniecības / mežsaimniecības uzņēmumos, tāpēc VDI aicina - pirms darbu uzsākšanas ikvienam rūpīgi izvērtēt, vai izvēlētā darba apstākļi ir droši un nerada riskus dzīvībai, kā arī, vai darba tiesiskās attiecības ir sakārtotas.

Astrologa Kristapa Baņķa biznesa astrobiļetens laika periodam līdz 22. septembrim 10.07.2016 12:30

Perioda galvenās iezīmes ir Retrogrāda Marsa (30.06.) un Saturna (13.08.) noslēgums, kas parasti sadrūzmē pēc inerces padarīto darbu bliezienu pa pakausi. Atgriežas sen izmestie bumerangi.

To pastiprina septembra Starpaptumsuma periods 1. – 16.septembris. Visam pa vidu lielākā planēta Jupiters (veiksme, izaugsme, attīstība) 9.septembrī nomaina savu atrašanos no darbīgās un rūpju apsēstās Jaunavas zīmes uz partnerības un svārstību Svaru zīmi – pārnesot akcentu no detalizētas darbības uz kontaktiem, partnerības, konsultācijām.

Eksperti: Bez risku apzināšanās bizness līdzinās azartspēlēm 16.06.2016 20:32

Latvijā uzņēmēji bieži vien izvairās domāt par iespējamiem riskiem un nevēlas ieguldīt līdzekļus sistēmās, kas varētu minimizēt daļu potenciālo problēmu, tā tehnoloģiju platformas BiSMART meistarklasē secināja biznesa eksperti.
„Protams, katrā uzņēmuma dzīves ciklā ir jārisina atšķirīgas problēmas, taču kopumā bez risku apzināšanās bizness līdzinās azartspēlei,” meistarklasē atzina “Adizes Institute International” rīkotājdirektors Latvijā Gregs Matērs.

Lūk, vairākas problēmas, kuras identificējuši eksperti.

Ko var darīt ikviens uzņēmums, lai kļūtu „zaļāks”? 15.06.2016 14:09

Visā pasaulē cilvēki aizvien lielāku uzmanību pievērš videi draudzīgiem produktiem, kas ražoti, efektīvi un saudzīgi izmantojot dabas resursus. Savukārt biznesam „zaļā domāšana” ļauj ietaupīt uzņēmuma līdzekļus vai pat radīt jaunu, inovatīvu piedāvājumu.

Statistikas fakti, kas mainīs Tavu priekšstatu par strādāšanu ārpus biroja 06.06.2016 12:43

Vieds bizness nozīmē modernas tehnoloģijas, efektīvu pārvaldību, apmierinātus un ieinteresētus darbiniekus. Tātad – lielāka vieta ierādāma arī attālinātam darbam.

Laiks ir nauda! Desmit ieteikumi, kas jāzina par Austrālijas biznesa kultūru (2) 03.06.2016 13:06

Austrālijā cilvēkiem piemīt atbrīvots dzīves veids, taču lietišķajā vidē viņi ir noteikti un tieši darījumu cilvēki, kas augstu novērtē profesionalitāti un uzticamību. Tādēļ, lai biznesa partneru meklējumi šajā valstī būtu veiksmīgi, ir jāņem vērā vairāki apstākļi.

Tā kā aizvien vairāk Latvijas uzņēmēji tiek mudināti raudzīties Austrālijas un Jaunzēlandes tirgus virzienā, tad būtiski ir saprast, kā pareizāk atvērt tā durvis, lai tās neaizcirstos deguna priekšā! Aicinām ieklausīties ekspertu ieteikumos!

Beidziet sevi motivēt un sāciet disciplinēt. Tad arī viss notiks (1) 31.05.2016 15:56

Šis raksts būs par to, kāpēc mērķu sasniegšanai sevis disciplinēšana ir svarīgāka par pašmotivāciju, un ar ko tās atšķiras. Taču sāksim visu pēc kārtas.

Seši noderīgākie bezmaksas digitālie risinājumi mikrouzņēmumiem 08.04.2016 16:09

Konkurētspējīgs uzņēmums var būt tikai tāds, kas biznesā izmanto tehnoloģijas. Tomēr bieži vien mikro uzņēmumiem nepietiek finansējuma digitālo risinājumu ieviešanai.Tāpēc Latvijas vadošo informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu kustība “Loģiskā atlase”ir apkopojusi sešus noderīgākos bezmaksas digitālos risinājumus.

5 iemesli, kāpēc Latvijas uzņēmējiem jāraugās Austrālijas un Jaunzēlandes tirgus virzienā 01.04.2016 12:18

Latvija un Austrālija var sadarboties vairākās jomās: abpusējā eksporta veicināšanā, tūrisma, izglītības, kā arī transporta un loģistikas nozarēs, ir pārliecināta Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē vadītāja Kristīne Saulīte.

Kā lielie uzņēmumi rūpējas par saviem darbiniekiem 30.03.2016 10:45

Mūsdienu biroju kafejnīcas un ēdnīcas mūsdienās ļoti vienkārši var konkurēt ar labākajiem pasaules restorāniem. Atšķirība ir tikai viena: tie ir bezmaksas. Protams, tikai darbiniekiem. Šie veiksmīgie uzņēmumi jau sen ir sapratuši, ka ceļš uz apmierinātu un motivētu darbinieku iet caur viņa vēderu. Kā tad īsti pusdieno darbinieki pasaules lielākajos uzņēmumos?

Ko, par ko un ar ko runāt darba intervijās (4) 11.03.2016 18:14

Darba intervijas vada un tajās piedalās dažādi cilvēki – uzņēmuma personāla cilvēki, nodaļu vadītāji, uzņēmuma vadītāji, atlases kompāniju cilvēki vai vienkārši ziņkārīgie, kuri bāž savu degunu visur, kur kaut kas notiek. Katrs no šiem cilvēkiem uz interviju ir ieradies ar savu mērķi, savas kompetences ietvaros, protams. Kandidāta uzdevums ir spēt atšķirt šos cilvēkus un saprast, kādas kārtis katram „pretiniekam” izspēlēt.

Latvijā atklāta E-prasmju nedēļa 08.03.2016 17:50

Zaķusalā, Rīgas radio un televīzijas tornī, svinīgi tika atklāta gadskārtējā E-prasmju nedēļa. Šogad E-prasmju nedēļas prioritātes ir digitālā drošība un digitālās prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, kas saistītas ar 2015. gadā pieņemto Eiropas Savienības (ES) vienotā digitālā tirgus stratēģiju.

Sievietes biznesā: starp neatkarību un bailēm izgāzties 07.03.2016 16:46

Jau rīt Starptautiskā sieviešu diena, kas atgādina par sievietes tiesībām izvēlēties un pieņemt patstāvīgus lēmumus. Tieši neatkarība ir svarīgākais pamudinājums uzņēmējdarbības sākšanai, uzskata teju puse sieviešu (47%) Latvijā, atklāts Amway jaunākajā globālajā uzņēmējdarbības pētījumā (AGER). Tomēr AESI indekss rāda, ka vīriešiem ir lielāka vēlme iesaistīties biznesā (60%) iepretim mazākumam sieviešu. Viņi ir daudz pārliecinātāki par savām spējām un noturīgāki pret sociālo spiedienu.

Kas nodrošina lielāku peļņu: „intuīcija” vai modernie analītiskie rīki? 04.03.2016 10:55

Pasaulē tiek uzskatīts, ka visbūtiskāk pārdošanas modeļus un sasniegtos rezultātus ietekmē prasmīga datu analīze, taču Latvijā vien reta digitālā kampaņa balstās uz statistiski izanalizētu mērķtirgu un auditorijai pielāgotiem produktiem, secina tehnoloģiju platformas „BiSMART” eksperti.

Nākamā lapa