Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource1), Fid:378, Did:0, useCase: 0

Video: VEF vēsturiskā pilsēta atdzimst jaunā veidolā

Redakcija
Redakcija
Rīga aug! Tā nekad nebūs gatava, tādēļ Māra Sleja devusies izpētīt, kā mainījusies un attīstījusies Rīgas vēsturiskā vieta -VEF kvartāls - kas šodien ir pārtapis par iespējām bagāto VEF pilsētu. LMT Viedtelevīzija piedāvā otro VEF pilsētas stāstu sērijā, kurā Māra kopā ar VEF pilsētas attīstītājiem izpēta kvartāla arhitektūras krāšņumu un tehnoloģisko inovāciju bagātību. Vācu arhitekts Pēteris Bērenss var lepoties ar diviem ēku šedevriem. Viens no tiem ir bijušās VEF rūpnīcas 5. korpuss, ar kuru Māru iepazīstina nekustamo īpašumu pārvaldītāja “New Hanza Capital” pārstāvis Guntars Cauna. Padomju laikā skaistajai ēkai tika pievienota piebūve, un “New Hanza Capital” ir iecerējuši veikt rekonstrukcijas darbus, lai ne vien kopumā atjaunotu ēku, bet arī akcentētu tās vēsturisko estētisko vērtību. Ieceri plānots realizēt tuvāko 2-3 gadu laikā, bet video skatītājiem ir iespēja jau šodien ielūkoties nākotnē un uzzināt, kā drīzumā tiks atdzīvināta Bērensa radītā ēka. VEF pilsētā iedvesmu gūst arī tehnoloģiju attīstītāji. Pēc “Accenture” Inovāciju vadītāja Latvijā Kristapa Bangas domām VEF ir bijis viens no pirmajiem Baltijas start-up uzņēmumiem, un “Accenture” turpina šīs tradīcijas rūpnīcas telpās, iedvesmojoties inovāciju radīšanai un to virzīšanai. Un izrādās - VEF pilsēta ir lieliska vieta ne vien cilvēkiem, bet arī robotiem! VEF pilsētas video stāstu sērija ieskandina Svētkus VEF pilsētā, kas 4. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai no plkst. 12.35 būs tiešraidē skatāmi LMT Viedtelevīzijā. Svētku tiešraide mīsies arī ar Rīgas centra svinībām un notikumiem pie Brīvības pieminekļa.

Stāstu sērija par VEF pilsētu un tiešraide no Svētkiem VEF pilsētā skatāmi arī LMT Viedtelvīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #svētkiVEFpilsētā.
Vērtējums: