Decembris noslēgsies ar rekordsiltiem laika apstākļiem

Drukāt

Kā ziņo LĢVMC, gan šīs nedēļas nogalē, gan arī nākamās nedēļas gaitā Latvijā saglabāsies ļoti silti laika apstākļi, ja mēs tos salīdzinām ar klimatiskajiem datiem gan decembra mēnesim, gan arī Ziemassvētkiem. Latviju šķērsos arī nokrišņu zonas, bet tās, līdz ar augstajām gaisa temperatūrām, jau nesīs tikai lietu, kā arī gaidāma vēja pastiprināšanās - rietumu puses vējš brāzmās vētras spēku varētu sasniegt otrdien, 22. decembrī.

Decembris noslēgsies ar rekordsiltiem laika apstākļiem

Jau šobrīd var apgalvot, ka šajā periodā tiks uzstādīti vairāki maksimālās gaisa temperatūras rekordi gan atsevišķām novērojumu stacijām, gan, iespējams, arī kādas dienas rekords visai Latvijai kopumā. Varētu tikt “apdraudēts” pat decembra mēneša 3. dekādes kopumā visai Latvijai, jo virs +10 grādu atzīmes gaisa temperatūra Latvijā 3. dekādē ir paaugstinājusies tikai 2011. gada 26. un 27. decembrī, visaugstāko atzīmi (+10,4°C) 27. decembrī sasniedzot Kolkā.

Pirmā šāda ļoti silta diena gaidāma gan vēl decembra 2. dekādes noslēgumā – 20. decembrī, kad gaiss iesils līdz +8...+11 grādiem. Iepriekš tikai Kolkā šajā dienā 1932. gadā gaiss iesila virs +10 grādiem, sasniedzot +11,4 grādus. Otrās dekādes maksimālās gaisa temperatūras rekords kopumā visai Latvijai ir +11,6°С, kas Kolkā fiksēts 2006. gada 11. decembrī. Pirms Ziemassvētkiem vēl ir gaidāmas līdzīgi siltas dienas, viena no tām varētu būt 23. decembris.

Ja raugāmies vēl vienu nedēļu uz priekšu, kad svinēsim gadumiju, ļoti strauju ziemas laika apstākļu ienākšanu šim periodam nevaram prognozēt. Jā, pastāv neliela varbūtība, ka laika apstākļi mainīsies un, iegriežoties ziemeļu puses vējiem, varētu arī piesalt, uzsnigtu arī sniegs. Tomēr ievērojami augstāka varbūtība ir tam laika apstākļu attīstības scenārijam, kas prognozē rietumu puses vējus un silto laika apstākļu saglabāšanos.

Tev jābūt autorizētam,
" Mirklis, kad tu jūti, ka tas cilvēks ir tavs, ka viņš ir tuvinieks, un ka tu esi viņa, – tad pazūd egoisms, pazūd bailes. Tas, ka spēj redzēt vienkāršo, īsto cilvēcību citos – vienkāršo, īsto, dzīvo cilvēku – ar acīm, ar kustībām, ar augumu – un ka tu vari būt ar viņu kopā šajā mirklī, darīt kaut ko, vēlēties... Galvenais, lai sajūta nāk no sirds. Un tas ir visskaistākais."
/ Ieva Akuratere /


Http://www.RezervesDALAS24.Lv